1 1
andrija.maric.52

Golf 3 tdi nece upalit

Recommended Posts

Bok, evo prvi put pisem na forumu pa se isprcava za greske.

Ovak, ovo je moj problem, mjenjo sam goli motor (sa 90 ksa na 90 ksa), sve se uspilo slozit i pospajat, al motor nikak nece zapalit, uzubljen je, dizne sam svoje stavio kao i grijace, gorivo dolazi do dizni al motor nece sastavit, samo vergla i na trenutke trza kao da ce sastavit. Molio bih kakav savijet sta da gledam?

https://vimeo.com/153681343

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro ga ozraciti treba.,.,.(mislim na sustav goriva)

prvo rucnom pumpom nabit gorivo kroz bosch pumpu. najbolji nacin za to je preko outa pumpe.

naravno tamo je prigusnica pa bi bilo dobro stavit obican holender da se sta prije napuni.

nakon toga treba ozdraciti i cijevi do dizna.

verglanjem dok se pjena i pljuckanje ne pretvore u dobar mlaz goriva.

stegni cijevi na diznama i pali.

 

al na ovom videu vidim da ima dima,sta hoce reci da gorivo ubrizgava....

ako je faza ok neboj se dati mu malo start spreja na usis...naravno u umjerenoj kolicini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, uspio sam ga upalit al tu su i novi problemi, jako tesko pali, ak uopce upali, probal sam i sa drugim jacim aku i isto jedva da upali, kad ga upalim dimi bijelo-plavkasti dim, kad se malo zagrije bijeli dim nestane al plavi ostane... Kut paljenja nije namjestan jer nemam nikog u blizini da mi ju namjesti, a rega je istekla da bi iso ikam da to napravi. Najvise me muci to paljenje, cim odstoji 10 minuta opet mu je potrebo neko vrijeme verglanja da zapali... Pokusavam bar to paljenje dovest kolko tolko u red da obavim tehnicki pa da se mogu dalje zajeb sa rijesavanjem, i da nisam vezan za doma ak moram do bosiste il nekog drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da tu nesto nevalja oko faze. Sigurno je dobro faziran motor? Kakvo je uopce stanje motora? Jesi proba pomicati pumpu pa paliti? Tesko tu ista napravis bez majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fazu sam sam slagal, izvrtio sam krug sa rukom i osto je u fazi al sutra cu ponovo provijerit, sto se tice pumpe, dal se ona sam otpusti na 3 sarafa kod remenice(tj 2 matice 1 saraf) i onaj jedan iza pumpe pa se ona pomice prema/od motora, il se stela na drugciji nacin?

Sto se tice majstora, to znam al vezan sam doma, a stanje, jbga, to neznam kupljeno je prek njuskala a motor je bil vani vec tak da, to je upitno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo ti provjeri fazu. Znas kako faza triba biti na tom motoru? A pumpu mices tocno tako kako si napisa. Namisti otprilike za sad ako nemas vag com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vag.com i fino se vidi jel u kasnom il ranom.... i nastela se u picinu dlaku tocno po grafu..

Vrtit rukom bez vag coma il komparatera to je magija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pol zuba je pobijego iz faze, pumpu sam pomako skroz do motora i dosta trese, tak da cu ju sad polako vracat prema van, a upalil je iz 3, 1 samo verglanje, 2 je nes zakrcalo, pretpostavljam alnaser i iz 3 je upalil, malo lakse neg prije

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kazes nitko u blizini nema vag com... pa ja sam siguran da ces ovdje iz zg naci bar 5ljudi s njim a bar 20 koji imaju frenda diagnostikom...

Ja mislio neka selendra kad zg.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

16d8cfa0f38c3e11137997f7f29c7baa.jpg

2568076038b2d057d759d08c7adea2ca.jpg

851d90cdb440770d85eaae670fde5a7b.jpg

 

a507ec8dc62a292d4213d17d422979ad.jpg

 

abfd77778d1d56bdc9615cc0e84064d2.jpg

Jel morete kak procitat prek ovih slika koji se motor treba odabrat

I pumpa je bila pomaknuta prema motoru, na grafu je pokazivalo pri dnu, pomaknuo sam pumpu od motora i graf je oso jos nize, da se vise zute linije ne vide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od motora potezes onda je kasno... kad guras prema motoru rano... Ugl na fb sam ti napisao sta da napravis.

El sad vidis da odokativan rad nije sretno rjesenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1