2 2
Marko wv

Rcd 210...

Recommended Posts

Molio bih da mi netko pojasni malo kakav je to radio.. Navodno čita mp3, ima rupu u konzoli i Nije nesto atraktivan.. Jel ide jedan po jedan CD ili se moze vise njih ubaciti.. U golfu V-tici sam imao CD changer ispod naslona za ruku, jel i to slucaj sa ovim rcd 210?

 

Jel moguce da u golfu VI-tici dobijes samo 4!?!? Slovima.. ( četri ) zvučnika.. Negdje sam cuo da je to tako.. Nadam se da je dezinformacija.. I da je najosnovnija oprema, opet za takav auto je pre pre pre malo..

 

Kako ste zadovoljni sa stock zvučnicima u svom golfu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi ovo odma izvadio iz auta,i stavio bar 310,ako nista lipse izgleda. Ovaj ti samo 4 zvucnika i podrzaje cini mi se. 1cd,sad za changer ne znam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle tipa, ne zna ni kako se pie VW a brine ga broj zvučnika

 

Nije to za tebe, ipak ima samo 4 zvucnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam, vidio sam na slici taj rcd 210 i stvarno ocajno izgleda.. Al ako ima bar neku funkciju ok, ipak je to golf pa je funkcionalnost na prvom mjestu.. S autom dolazi taj radio, pa da pitam kakav je...

Ovo sa 4 zvučnika je stvarno sramota za narodni auto... Sta, dobijem dva zvucnika u konzoli i dva zvucnika u zadnjim vratima!?! Kolka je bila pocetna cijena golfa VI-tice!? 20K!? A dobijes 4 zvučnika!? Ispod razine...

 

Kolega Mario IV..

Golf se ne pie.. I da se pie, pise se pije, golf se vozi.. Pa ti ni neznas sta se radi s autom, a meni se rugas.. Idi se igrat s auticima.. :) kad polozis vozacki i kupis auto dodjes na forum, do tad.. Tiho!!!

Svi imaju VW, ja imam WV..

Edited by Marko wv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 6 u osnovnoj opremi dolazi s RCD 210 i s četiri zvučnika. Na stražnjim vratima uopće nema zvučnika već u prednjim ima dva (visoki i niski ton).

Moj RCD 210 čita MP3 format i dobro radi. Nije nekog izgleda ali dobro dođe ta ladica ispod radija, premda se dosta frajera ruga da mi je auto pun rupa zbog te ladice. Međutim, odlučio sam promjeniti taj radio s Android 8" radijom koji je dizajniran za VW grupaciju. Ako Vas bude zanimalo kako izgleda taj radio mogu Vam poslati slike i odgovoriti na detalje koji Vas zanimaju.
Lijep pozdrav svima i ako ima tko zainteresiran za taj moj RCD 210 neka me slobodno kontaktira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci tako, heh ako to nije stednja od strane VW na banalnim stvarima, neznam sta je.. 6 zvucnika bi trebalo biti minimalno u ponudi.. Pogotovo za predvodnika kompaktne klase auta..

 

Kakva je kvaliteta zvuka na 4 zvucnika, neocekujem exstra kvalitetu.. Samo pristojno da mogu slusat..

 

Slazem se za tu rupu, pogodna je za te sitne stvari držat ali je ruzna za vidjet, nema veze..

 

Hvala Vam na ponudi, ali nije mi u planu vizualno sredjivati golf, niti ulagati vise nego sto je potrebno ( osim naravno tehnicke ispravnosti) Namjena mu je da bude radno/prijevozno sredstvo od tocke A do tocke B.. Eventualno ako nadjem nesto exstra povoljno.. Ali kako nisam VW Fan cisto sumljam cak i da nadjem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

lolo moja onda ne gledaj trendline opremu nego gurni ruku dublj u dzep i uzmi golfica sa super opremom a u njemu je onda sigurno i skuplji radio...

uvijek je bilo koliko para toliko muzike...

 

evo ja imam taj rcd 210 u golfu i radi sasvim normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci tako, heh ako to nije stednja od strane VW na banalnim stvarima, neznam sta je.. 6 zvucnika bi trebalo biti minimalno u ponudi.. Pogotovo za predvodnika kompaktne klase auta..

 

Kakva je kvaliteta zvuka na 4 zvucnika, neocekujem exstra kvalitetu.. Samo pristojno da mogu slusat..

 

Slazem se za tu rupu, pogodna je za te sitne stvari držat ali je ruzna za vidjet, nema veze..

 

Hvala Vam na ponudi, ali nije mi u planu vizualno sredjivati golf, niti ulagati vise nego sto je potrebno ( osim naravno tehnicke ispravnosti) Namjena mu je da bude radno/prijevozno sredstvo od tocke A do tocke B.. Eventualno ako nadjem nesto exstra povoljno.. Ali kako nisam VW Fan cisto sumljam cak i da nadjem..

 

Ma o cemu ti mlatis?

 

Nisi VW fan, OK , razumijem .. nije to problem ako mislis na ovom forumu da ti necemo pomoci radi toga.

Druga stvar, auto ti bude radno / prijevozno sredstvo i ne vidim razlog da gledas dal ima 4 zvucnika ili 6 zvucnika?

 

Extra povoljno? Izvini, ali mislim da za tebe ipak nije golf . Oni su uvijek najskuplji kao rabljeni. Povoljno sa puno zvucnika ima KIA Hyundai i slicni.

 

Golf 6 moze imati i Dynaudio ozvucenje sa pojacalom 300w tako da , kao sto ti kolega " V-Hrkac" kaze, zavuci ruku u dzep.

 

I prestani kukat

 

Dobronamjerni savjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprema auta o kojem je rijec - comfort.. Nema maglenke ( prednje) ali ima asistenciju za parkiranje, volan se sam mota.. Ima taj radio.. Atlanta alu Itd.. Malo čudna kombinacija.. Zadnji podizači na žgance, prednji na struju!?!? Hehe...

 

Ok, samo sam htio saznat jel valja cemu taj radio.. I po reakcijama izgleda da sluzi svrsi.. Hvala vam..

 

Nisam dosao na ovaj forum se svadjat ili prepucavat kolega MarioIV.. Vidim da imas potrebu da izraziš svoje misljenje, ali ako nemaš koji dobronamjerni savjet ili nekako pomoc.. Nema potrebe da se javljaš, zbilja.. Da, radno auto ali zelim saznat sta bi on trebao imati, po meni za jedan VW je nedopustivo da ima 4 zvučnika u modelu golf 6 iz 2009.. Nema veze..

Pod exstra povoljno sam mislio tipa neki dodatak, upgrade.. Tipa nabavku navigacije, bolji radio Itd.. Opet nema veze..

 

Bit cu slobodan jos koji puta postaviti pitanje na ovom forumu, mislim da za to i sluzi.. Nisam hejter VW a ni Fan.. Jednostavno mislim da su kvalitetna i pouzdana vozila srednje klase te puno bolji izbor od kije i hjundaja.. Pa makar ova dva imala i 16 zvucnika.. Peace out.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li barem priprema, odnosno ako se stave zvučnici u zadnja vrata da je barem ožičenje povučeno? Mislim ako mjenjam 210ku (jer ona nema uopče mogučnost prebacivanja zvuka naprijed nazad)da su barem žice povučene do zadnjih vrata i normalno da postoje odgovarajuči konektori za recimo310 ili 510?

zahvaljujem se na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morat ćeš sam provući instalaciju za stražnje zvučnike ako ih želiš imati, kao i velika većina nas koja ih nije dobila u opremi. Nije tako strašno ako imaš volje i malo informacija što i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala dečki


Hvala dečki,jedino ako može kakav link na upute o sam svoj majstor postupku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto imaš šesticu predložio bih ti da pogledaš temu kolege markol5, koji se nije ni pohvalio da ih je ugradio. :) Lijepo i uredno napravljeno, a pošto je petica bliže šestici može ti poslužiti. Vw Mk5...http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/86586-vw-mk5/Ako budeš trebao nekih dodatnih informacija pogledaj i moju temu u projektima G4 pa možda ti pomogne oko ugradnje.

Evo i nekoliko linkova.
1.Lautsprecher hinten nachrüsten...http://www.motor-talk.de/forum/lautsprecher-hinten-nachruesten-t3287728.html
2.RCD210 zusätzliche Box anschliessen?...http://www.golf-6.com/threads/rcd210-zusaetzliche-box-anschliessen.455/
3.RCD 210, liegen hinten Lautsprecherkabel, wenn ich hinten Lautsprecher einbauen will?...http://www.motor-talk.de/forum/rcd-210-liegen-hinten-lautsprecherkabel-wenn-ich-hinten-lautsprecher-einbauen-will-t3258730.html
4.Hintere Lautsprecher im Golf 6 Variant Nachrusten...http://www.motor-talk.de/forum/rcd-210-liegen-hinten-lautsprecherkabel-wenn-ich-hinten-lautsprecher-einbauen-will-t3258730.html
5.GA Golf 6 Einbauanleitung D-E...http://www.gladen.at/GladenAnleitungen/ONE%20165%20Golf%206%20Anleitung.pdf
6.Radio / Navigation im VW Golf VI...http://www.michaelneuhaus.de/golf6/golf6-radios.htm#dvd

Našao sam i jedan YouTube uradak, iako je za prednja vrata može pomoći oko skidanja oplate na stražnjim a za sve ostalo trebat će ti nešto vremena oko svega jer nije lako ako nemaš žicu za takve stvari ili prepusti nekome ugradnju ako nisi siguran.
Installing a Focal IFVW Golf 6 Volkswagen dedicated kit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tesko za spojit,najveci problem izvuc zicu iz stupa kod pojasa u vrata,treba skinit i vanjsku oplatu,ako ti bude nesto nejasno napisi pa cemo ti probat objasnit,ako ti se neda zezat sa tim i ako nemas volje bolje daj nekom da ti spoji,nemoj samo kopce da ti popucaju i dzekove da razvalis,moze se vrlo lako. Br.1 živci! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ima tu posla dosta, samo se treba dobro pripremit i onda ide, a da će biti problema, naravno. :) Najbitnije je što manje potrgati plastiku ali ako radiš sam može se maksimalno pripaziti oko skidanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečki hvala vam.Nije baš tak jeednostavno kak sam mislio.Još nemogu k sebi doči od spoznaje da nisu proveli žice u zadnja vrata.

Ajde nemoraš mi staviti zvučnike ali provesti žice je bio najmanji problem kada su sklapali auto,

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da...da ti provuku zice a ti sam ugradis zvucnike,kako da ne,,nisu upali s kruske....

svi tjeraju vodu na svoj mlin....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznata stvar ali kolega sigurno nije do sada imao VW pa nije upoznat. Pošto ima osnovnu verziju RCD 210 radija koji vjerojatno ni ne podržava više zvučnika, nisu niti provlačili instalaciju za stražnje zvučnike, bez obzira radilo se o 4, 5 ,6 ili sedmici. Ne vrijedi se žaliti, tako je kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tocno. rcd 210 nema izlaze za vise zvucnika osim prednjih

 

rcd 310 ima serijski 8 zvucnika kao i svi drugi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

ima li netko u Zagrebu tko može kodiranjem omogućiti AUX na navedenom modelu radia?

Ako da, nek se javi na PM. Hvala.

 

PS radio ima kao i svaki osnovni model izlaze za 4 zvučnika, prednje i zadnje.

Edited by e34difuzor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi, imam u autu instaliran handsfree, radio je rcd 210. Žice su povučene ispod armature sve super izgleda, međutim ne znam kako ga upaliti. Spojim 2 žice u mobitel, netko me zove, a zvuk mi se ne prenosi nigdje. Na radiju nemam mogućnost odabira aux, a jedan od 2 kabla koje spojim je aux..

Edited by stjepanc8

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2