4 4
sedmica

Kociona klijesta - farbanje ili plastifikacija?

Recommended Posts

Koja opcija je bolja? Savjet sa foruma od nekoliko ljudi je bilo farbanje, a frend mi sad nudi plastifikaciju za 1000kn, kaze da i bolje izgleda i trajnije je od farbanja pa bih trebao vas savjet.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoje farbao, bez rastavljanja sa vecim i manjim kistom i uredno je.crvena nitro boja i nis ne puca...ali moj auto je 10god star, mozda na nesto novijem tipa g7 bolje plastificirati pa je ko iz tvornice

Share this post


Link to post
Share on other sites

farbanje = jeftinije, možeš sam to napraviti , za taj postupak netrebaš skidati čeljusti i raskopavati ih,

na bivšem autu sam farbao svakog proljeća kada sam stavljao ljetne gume ,znači skoro godinu dana izdrži boja,farbano u 3 sloja

 

Plastificiranje = skuplje, moraš raskopati čeljusti, po potrebi (u većini slučajeva) treba zamjeniti gumice, znači kao da radiš reparaciju

čeljusti, trebaš pjeskariti čeljusti,potrebno ozračivanje kočionog sistema sa novim uljem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastifikacija nije loša ako se radi nadogradnja na veće diskove i kliješta pa su već skinuti i lako ih je odnijeti da se odradi ali skidati sada sve dolje i ponovno raditi odzračivanje sistema sa svim troškovima je po meni malo previše. Ja sam svoje isto bojao, malo je više posla ako želiš da ispadne OK sa malim kistovima a ne zabrljano ili nabacano sa sprejem ali je zato puno jeftinije i efekt je isti bez ovih dodatnih troškova ili kojim slučajem nekih problema. Uostalom, sam odaberi što ti najbolje odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoje farbao, bez rastavljanja sa vecim i manjim kistom i uredno je.crvena nitro boja i nis ne puca...ali moj auto je 10god star, mozda na nesto novijem tipa g7 bolje plastificirati pa je ko iz tvornice

gdje si uzeo boju i kakvu? Moje su crvene takodjer pa bi ih isto malo osvjezio kad budem stavljao ljetni paket. I to rucno lagano kao ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

nitro crvena u limenci. mislim da chromos proizvođač. brzo je suho i ne blijedi, na altei dvije sezone vec, na caddyu 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt u cemu ja grijesim...presao sam 2 ruke temperaturnim sprejem i dvije ruke obicnim u boji...sve ok do orve zesce voznje, znaci kad se ugrije kako treba sve ispuca na sve 4 celjusti...da probam lak bacit na to na kraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini sve i probaj staviti ovaj nitro iz limenke s kistom. Jer i mene se ugriju ak ne drugdje bar poslje autoceste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci mislis da je problem do boje ..

Aj bas cu probat sad tako kad budem prelazio na ljetni set

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prethodnom autu obojao klijesta u sjajnu crvenu,Hammerite boja,(nju sam imao pri ruci),prethodno sam ocistio klijesta sa onim cistacem za kocnice sto dodje u spreju,nanio sam malim kistom 3 ruke boje(lijepo i polako da nema nikakvih risova)potrosio na to jedno ljetno popodne,prosle 2god,nigdje nije boja ispucala ni nista,jos su uvijek takve kod sadasnjeg vlasnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

običnim sprejem sam znao obojit,nikad nije ispucalo,jedino se zacrnilo od prašine iz kočnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene već druga godina nakon bojanja običnom Helios RAL 3000 crvenom bojom i izgleda kao i prvog dana. Nijansa mi se sviđa jer se poklopila i sa rubnim trakama koje sam stavio na čelične felge pa sve izgleda ujednačeno. Nema ispucanih površina, sve glatko pa čak ni sama boja nije matirala a nije lakirano. Prvi nanos sam razrijedio sa nekih 10-15% razrjeđivača a drugi je bio direktno iz ambalaže bez razrjeđivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam eto koristio happy color sprejeve izgleda da je u njima onda problem obavezno prvo grijanje jace kocnica ode sve u k...

Najvise me cudi da ispuca i temperaturni sloj...

A uvjek sve dobro ocistim sa zicanom na busilici

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam eto koristio happy color sprejeve izgleda da je u njima onda problem obavezno prvo grijanje jace kocnica ode sve u k...

Najvise me cudi da ispuca i temperaturni sloj...

A uvjek sve dobro ocistim sa zicanom na busilici

Koristio sam godinama i još koristim sve vrste sprejeva od Happy Color, Smart Color, Montana, RenCo sprej koji je na bazi akrilne smole i teško se kasnije obrađuje jer brzo zapuni brusni papir dok sa ostalima doslovno noktom možeš skidati boju. Nisu loši ali samo za određene stvari gdje materijal nije izložen temperaturi i gibanju jer pucaju, pogotovo kada je malo deblji sloj nanesen a to se tebi možda dogodilo. Moj savjet, zaobiđi ih u širokom luku i ne koristi za kočiona kliješta. Probao sam i temperaturni crni od Dupli Colora i RenCov i skoro da su isti, bez neke velike razlike. Koristio sam ih za cijev od auspuha za lonac i za diskove, odnosno onaj dio koji je podložan koroziji ali čim nešto padne na tu boju ona se skida tako da me nisu baš oduševile, jedino ne znam kakva je crvena od Dupli Colora jer nju nisam koristio. Postoje i specijalne dvokomponentne boje od Foliateca koja mi je zapela za oko ali dosta je skupa, dobava traje a obična se sasvim dobro pokazala, barem u mojem slučaju.

 

Obična boja od Heliosa, Choromosa ili sličnih proizvođača sasvim zadovoljava s tim da ja radim kako sam opisao u prethodnom postu sa malim kistom i završni sloj ne razrjeđujem sa otapalom a dolje se može vidjeti u kakvom su stanju nakon druge godine korištenja bez lakiranja, mada sam ih htio prijeći sa lakom ali ne znam što kasnije kada ih želim ponovno osvježiti onda se sloj laka mora skidati a ovako samo prijeđem sa vodobrusnim papirom i ponovno nanesem jedan sloj da ih osvježim što je po meni možda bolja opcija.

 

dsc_0116fzsbv.jpg

 

dsc_01323fsik.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li netko bi li došlo do problema s garancijom ako skinem klješta i odnesem na plstifikaciju/farbanje???naravno skidao ih ne bi u ovlaštenom servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim zbog cega bi bilo problema? Pa neces kemijat oko samih klijesta ili fizicki nesto na njima modificirati, samo ces ih obojati. Neki modeli i dolaze sa obojanim/plastificiranim klijestima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slažem se..ali pitam iz razloga što se moraju skidat i eventualno rastavit ukoliko se plastificiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slažem se..ali pitam iz razloga to se moraju skidat i eventualno rastavit ukoliko se plastificiraju.

Ja sam to radio na oba auta dosad. Pa neces pekaru dat da ti to radi. Zna se kako se klijesta skidaju, svaki iole sposoban mehanicar to napravi bez problema. Pitanje je samo kome ces dati da ti to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prosli tjedan plastificirao sve 4 celjusti i nosace čeljusti i cijene su:

Pjeskarenje 200kn

Plastificiranje u bilo koju boju 200kn

Demontaza i montaza celjusti i kompletno rastavljanje i sastavljanje i izmijena kocione tekucine 400kn,znaci sve zajedno 800kn,ako je tko zaiteresiran mogu mu to odraditi za 800kn

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno se na taj dio gubi garancija, jer naravno da ce se drzat za to da si modificirao taj dio, jer netko ga je morao skidat, rastavit gumice, osovinice i sve to...

 

Da ih samo ofarbas na licu mjesta, mislim da nebi imao nikakvih problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to i ja mislim, al ukoliko bi se radilo u ovlaštenom servisu rastavljanje možda bi moglo proć..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prosli tjedan plastificirao sve 4 celjusti i nosace čeljusti i cijene su:

Pjeskarenje 200kn

Plastificiranje u bilo koju boju 200kn

Demontaza i montaza celjusti i kompletno rastavljanje i sastavljanje i izmijena kocione tekucine 400kn,znaci sve zajedno 800kn,ako je tko zaiteresiran mogu mu to odraditi za 800kn

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

 

Imaš li koju sliku kako izgledaju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4