1 1
big_gogo

Golf V 1.9 TDI udarac pri paljenju

Recommended Posts

Ekipa, trebam stručno mišljenje prije nego odvezem auto kod mehaničara da ga malo pregleda. Golf V 1.9TDI, 2006. god, 77kw, 157000 km. Problem je sljedeći: prilikom prvog paljenja kad auto dugo stoji (kod mene zna stajati po dva dana jer sam non stop u službenom autu) dogodi se nekakav udarac i mjenjač se zatrese kad ga držim u leru kod paljenja. Ugasim auto, upalim ponovo, udarac dosta blaži, gotovo neprimjetan. Kasnije pali bez ikakvog udarca. U vožnji mjenjač radi kako treba, glatko ubacuje u svaku brzinu, jedino nekad u leru zna malo kao zveckati željezo o željezo, ali kad ga primim i malo prodrmam po leru, prestane. Zamajac bi rekao da je ok, nema nikakvog udarca pri gašenju, vibracija, trazaja pri kretanju, kvačilo fino odvaja, motor radi mirno.

 

Ima li tko kakvu ideju što bi mogao biti problem, meni sve nekako vuče na nosač mjenjača?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez obzira što nema drugih simptoma zamašnjaka, misliš da je u tome problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

isti problem i kod mene.

 

Golf 5 1.9 TDI, 2007. 180 000 km.

 

Samo kad ga palim dok je hladan udari nešto ponekad zna i mjenjač zatresti, zamašnjak je ok i nije on.
Kaže mi mehaničar da je možda nosač motora a možda nosač onaj dle kao sendvič što izgleda, on mi je napukao.. kao ovisi u kojem je položaju auto kad palim.

 

U četvrtak idem kod njega da mi to riješi pa ćemo vidjeti što je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam svoj problem riješio odavno, samo nisam napisao što je bio uzrok...možda nekom banalna stvar i zadnje što bi mu palo na pamet, ali kod mene je problem bio u istrošenom akumulatoru...stavio novi akumulator i pri paljenju auto miran ko bubica...i tako već skoro godinu dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

mali broj okretaja koje anlaser ima, navodno treba biti oko 320, moj ima ispod 200 i lupi samo kada je topal , zamajac stavljen prosle godine isto i novi aku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zamašnjak bio u banani i uz zamjenu dao reparirati anlaser, od onda pali kao kad je iz tvornice izašao.

Edited by viper84

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1