5 5
dzoni

Radna temperatura varira u toku voznje

Recommended Posts

Pozdrav,

Molim vas pitanje, ovo mi se nije prije desavalo, barem nisam obratio paznju da jeste! Danas mi se desilo da mi je temperatura sa 90 stepeni variala jedan podijok nize pa se opet vrati. Radnu temperaturu auto dostigne sasvim ok kao i uvijek, al danas sam vozio nekih 40 min oko 60-70 km/h na prigradskom putu i primjetio sam to variranje. Malo padne, pa se vrati na 90. U grad kad sam dosao nije varirala.

Neki dan sam uradio veliki servis (mjenjao i vodenu pompu) ne znam da li to ikakve veze ima, rashaladnu tecnost provjerio sve ok. Zanima me da li je ovo uobicajeno ponasanje za 1.9 TDI BXE motor, te mogu li na VCDS-u detaljnije provjeriti parametre za temperaturu, na dijagnostici ne izbacuje nikakvu gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta to znaci?

upali auto nek radi na leru i otvori čep ekspanzione posude dok ne dostigne radnu temp,možda ti baci van antifriza pa pazi da se ne spečeš

 

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

upali auto nek radi na leru i otvori čep ekspanzione posude dok ne dostigne radnu temp,možda ti baci van antifriza pa pazi da se ne spečeš

 

Sent from my XT1032 using Tapatalk

 

Koliko to treba da traje? Cim dostigne radnu temperaturu u leru, da odmah zatvorim cepekspanzione posude? I to je to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gdje tvoj auto sve ima odzracivace pa neka napravi to netko tko zna sta radi, vjerovatno imas koji odzracivac i na kileru negdje pri vrhu, treba ga otvoriti i ispustiti sav zrak iz sistema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koliko to treba da traje? Cim dostigne radnu temperaturu u leru, da odmah zatvorim cepekspanzione posude? I to je to?

pusti nek radi zatvoren i kad dođe do 90 uzmi rukavicu radnu i krpu neku i polako otvaraj posudu.izlazit će para van tj zrak i antifriz vjerojatno kako budeš otvarao.nek se odzrači sustav i zatvori onda i trebalo bi biti ok

 

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam kako ste rekli. Drzao sam otvoren cep dok se nije ukljucio ventilator. Vidjecemo sutra kako ce biti i dans mi se desilo kada sam presao sa autoputa na lokalnu cestu temperatura se vratila na nekih 85 ne znam jel to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me sad bas brine. Doduse stvarno nisam nikad prije primjetio da temperatura varira ni milimetar u voznji uvijek je bila na 90. Vidjecemo sutra nakon odzracivanja. BTW primjetio sam takodjer da mi se to desava ujutro kad je hladnije kad ukljucim grijanje. Vozio sam i majstoru koji mi je radio veliki servis i nista pametno mi nije rekao. Valjda bi dijagnoistika nesto pokazala da nije ok.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom prilikom morao voziti za ZG Passata ali je 2.0 FSI i ista stvar se dogadja, kada usporim padne temperatura na kratko, minutu 2, onda vrati na 90C. Isto je bilo hladnije i kisa padala ko luda. Ja sam samo primjetio, ali nisam obracao dalje paznju veliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je caddy sdi to radio. Nakon novog senzora temp, termostata,termoprekidaca i odzracivanja sve je ok.ne mrda s 90 stupnjeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam kako ste rekli. Drzao sam otvoren cep dok se nije ukljucio ventilator. Vidjecemo sutra kako ce biti i dans mi se desilo kada sam presao sa autoputa na lokalnu cestu temperatura se vratila na nekih 85 ne znam jel to normalno?

jbg zaboravio sam ti reći da dok to radiš pojačaj grijanje na maximum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg zaboravio sam ti reći da dok to radiš pojačaj grijanje na maximum.

 

jesam, to mi se i cinilo logicno da uradim. Vidjecemo ujutro jesam li sta postigao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi siguran da nije termostat??

Upali auto da radi,prati temp,cim dode do 90*C upali grijanje na max ako tad krene padat temperatura onda ti je termostat u banani..

Mani se ovih otvaranja posuda dok je auto vruc.. A sumnajm da se nije ozracio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi siguran da nije termostat??

Upali auto da radi,prati temp,cim dode do 90*C upali grijanje na max ako tad krene padat temperatura onda ti je termostat u banani..

Mani se ovih otvaranja posuda dok je auto vruc.. A sumnajm da se nije ozracio..

 

Upravo tako mi se i desava! Nazalost, odzracivanje nije pomoglo, jutros isti slucaj cim pustim grijanje i sidjem sa autoputa na lokalnu cesto vozim oko 2000 obrtaja sa ukljucenim grijanjem, padne na 85 stepeni i tu stoji dok ne ubrzam ili ne iskljucim grijanje. Najgore u svemu je sto mi se ovo pocelo desavat poslije velikog servisa ne znam sta je mogao majstor zajebat sa termostatom ako je radio prije. Koji je to tacno termostat kako da trazim taj dio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije majstor kriv. Jednostavno je termostatu doslo vrijeme za izmjenu. Pitaj u autodijelovima bas za termostat, znaju oni po modelu auta i motoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Upravo tako mi se i desava! Nazalost, odzracivanje nije pomoglo, jutros isti slucaj cim pustim grijanje i sidjem sa autoputa na lokalnu cesto vozim oko 2000 obrtaja sa ukljucenim grijanjem, padne na 85 stepeni i tu stoji dok ne ubrzam ili ne iskljucim grijanje. Najgore u svemu je sto mi se ovo pocelo desavat poslije velikog servisa ne znam sta je mogao majstor zajebat sa termostatom ako je radio prije. Koji je to tacno termostat kako da trazim taj dio?

Oa na velikom servisu se mjenja pumpa vode i rashladna tekucina.... od to dvoje jedno je. Muzda i pumpa vode ima gresku slabije vrti ili omjer rashladne tekucine nije pogodjen. Jer zna se desavati ako je tekucina gusca isto temperatura varira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekucinu nije mjenjao, a tekucina je "jaka" ako tako mogu reci -30 stepeni s tim da sam ja malo dosipao destilovane vode jer je falilo nakon zamjene pumpe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam jos jednom provjerio, auto na leru dok ne postinge radnu temperaturu. Onda ukljucim grijanje i odmah pada temperatura do 80*C. Cim ukljucim klimu vrati se na 90*C. Pitao sam za cijenu termostata 10eura nije skupo al bojim se da nije nesta drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termostat je 99% sigurno.sjebao se i ne odrzava deklariranu temp.otvori prerano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Nista promjenit cu termostat pa javim jel ok. Vidim da ima dosta tema sa istim problemom na forumu pa valjda ce nekome koristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

INFO:

puko mi je film i odvukao sam auto u ovlasteni da cujem njihovo misljenje. Kazu da je to sasvim ok, da temperatura moze malo pasti kad se ukljuci grijanje da sad kako sam zamjenio pumpu da voda bolje cirkulise ili sta vec. Navodno da je bio problem prije, sto je uvijek bila zakucana na 90*C a ipak treba da varira kad se ukljuci grijanje. Eto tako su mi rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pametno si napravio.... treba si odma tako postupit ;-)

 

Ne znam jel tvoj komentar ironican ili ne, samo kazem kako su mi rekli ne kazem da su upravu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5