5 5
dzoni

Radna temperatura varira u toku voznje

Recommended Posts

Ja ću svog promjeniti danas/sutra pa javim. Ali sad kad je toplo temperatura isto na 80c i kad upalim grijanje pada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oba crijeva koja spajaju motor i hladnjak su vrela tek kada termostat se otvori, prije ne jer nema cirkulaciju kroz hladnjak

 

ako se od starta jednako griju oba crijeva onda je termostat stalno otvoren i cirkulira stalno tekucina kroz hladnjak

Edited by Luka_DSG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje donje je hladno cijelo vrijeme..znaci danas voznja nekih 15km otvorene ceste 90-100km/h, kazaljka na tabli na 90, probwm cijevi sve vruce osim te donje..popodne cu bas preko vcds vidjeti temperature u voznji

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

Edited by bozic.hrvoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam samo da se meni svake zime smrznu noge kad je vani debeli minus i kad se treba vozit u 3. brzini polako po snijegu :D inače se smrzne šajba lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspio sam pronaci mjesto gdje curi mi antifriz, znaci taj plasticni dio na kojeg idu crijeva, curi na samom spoju koji ide na blok motora. Molio bih nekog da mi pomogne , dali se to mora sve mjenjati ili ima neki dihtung ? jer nije puklo nigdje i na kraju kako se to zove opce ?? da znam majstoru poblize objasniti motor 1.9 pd.

2rqkgeg.jpg

 

račva vode

ne vidiš sad da je pukla al ćeš viditi kad skineš (puke oko utora za gumicu)

vjerojatno pušta naftu na brtvu tanem pumpe pa ona izgrize gumicu i račvu

uzmi još i gumicu davača temperature (oko 10 kn) i brtva tandem pumpe oko 70kn (ali imaš dvi verzije, oblika bosne ili hrvatske :lol2 )

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, ja danas testirao temperaturu zbog padanja kazaljke. Temperarura je vani bila 15stupnjeva, a temperatura antifriza 32.4stupnjeva ( auto je stajao 4h pa je valjda ta temp ok )

1a21ce0dc27b207405829a6894ecd3da.jpg

 

Nakon cca 3km, kazaljka na tabli se popela na oznaku na pola do oznake 90, a na vcds-u je pokazivalo 67.5 stupnjeva

ee85bb853cdc979d29520328a3664a1f.jpg

 

Kada je vcds pokazao 90stupnjeva, kazaljka na tabli je bila tocno na pocetku te oznake od 90stupnjeva ( ne onako na sredini kako to inace biva )

77cefdc7ac907d454cedef2c497c5f6e.jpg97be69a1d67612c7601a4001c7f9af92.jpg

 

Kada smo parkirali, upalili smo grijanje na max temp i max jacinu i temp je lagano pocela padati.Nakon cca 5 min grijanja na full temp se pocela penjati i tada sam se sjetio provjeriri i mjerne blokove instrument table. Motor je pokazivao 81.9, blokovi table 78

2c622b707e765048d7ea97dc54025392.jpg7b52ca6a14c792fda44343db625d0da6.jpg

 

Da li bi se na temelju toga moglo zakljuciti da je senzor temperature neispravan?

I kada je vcds pokazivao 90stupnjeva, donja cijev kilera prema termostatu je bila hladna

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

račva vode

ne vidi sad da je pukla al će viditi kad skine (puke oko utora za gumicu)

vjerojatno puta naftu na brtvu tanem pumpe pa ona izgrize gumicu i račvu

uzmi jo i gumicu davača temperature (oko 10 kn) i brtva tandem pumpe oko 70kn (ali ima dvi verzije, oblika bosne ili hrvatske :lol2 )

Gumica davaca temperature? Sutra ću mijenjati pa ću viditi dali puta naftu... btw hvala na savijetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

ev

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Mislim da tražiš problem tamo di ga nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da tražiš problem tamo di ga nema.

Imam u obitelji jos jednoga dizela ( octavija 1.9tdi ) i kada dostigne radnu temp kazaljka ostaje zakucana na 90 bez obzira na voznji ili da li stoji.Prije sam imao passata B5 dizela i stvar sa kazaljkom ista pa pretpostavljam da bi i na seatu dizelu trebalo biti isto ( PD motor generacije koja je isla u golf4 ). Jasno mi je da stvarna temp moze varirati, ali zanima me kazaljka koja seta

 

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje donje je hladno cijelo vrijeme..znaci danas voznja nekih 15km otvorene ceste 90-100km/h, kazaljka na tabli na 90, probwm cijevi sve vruce osim te donje..popodne cu bas preko vcds vidjeti temperature u voznji

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

Pa donje i mora bit hladno ili toplo ali ne i vrelo jer to je ohladena tekucina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze bit i vrelo (radna temp) al onda je termostat otvorio.... Ako su oba mlaka tj topla a kazaljka na cca50 i manje, znaci termostat nedrzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je donje skroz hladno ( kao da termostat niti nije jos otvorio ) a vcds pokazuje da je tekucina na 90 stupnjeva

 

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspio danas ga natjerati da otvori termostat, otvari ga tek kad je na vcds temp bila iznad 91..tada sam na climatronicu stavio grijanje na max ( i temp i jacini puhanja ) i temp je lagano pocela padati..tek kada vcds pokazivao ispod 80stupnjeva, kazaljlka na tabli se malo pomaknula..ali pretpostavljam da jecto isto normalno posto je auto radio na mjestu a grijanje bilo na max

 

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promjenio termostat... temperatura zakucana na 90 stalno. Plastični razvodnik gdje je curilo je skinuti i pregledan kao nov je nigdje otećenja. Promjenjena je gumica to ide na spoj s blokom motora i očićeno jer je bilo prljavtine. Promjenjena rashladna tekućina i sad ću promatrati hoće li padati razina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gumica davaca temperature? Sutra ću mijenjati pa ću viditi dali puta naftu... btw hvala na savijetu

da imaš o ring ispod davača temperature

u ovlaštenom 10kn

 

edit:

nisam vidija da si već prominija ;-)

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

@restaurator dali mislimo na istu gumicu? Ja sam tu sam promjenio ☺

15xs8r5.png

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

@restaurator dali mislimo na istu gumicu? Ja sam tu sam promjenio ☺

 

dobro je, ja sam mislija da ćeš morati minjati cili taj komad pa onda ćeš pribacivati senzor iz starog u novi pa bi ti tribala i ta gumica

ali pošto ti nisi dira senzor onda nema veze ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidit ću sad kakvo je stanje ako slučajno bude curilo onda možda i na senzor curi. Pa ću i tu gumicu promjeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi nakon nekoliko dana sam primijetio da mi razina vode opet malo pala za nekih 5mm. Promjenio sam termostat to super sad radi i onu gumicu na razvodnik u onom plastičnom. Danas sam provjeravao tamo vie ne curi suho je sve. Nadoljevanja sam prvi dan vode jo nekih možda pola litre kako se ozracivao. Koliko traje taj proces označivanja jeli moguće nekoliko dana dok se ne ustabili. Jer sad je sve suho i ne curi nigdje a bilo je dobiveno na max sad je ispod max nekih 5mm. Ima li tko iskustva sličnih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 mm nista ne znaci, pogledaj nakon par dana i vidi stanje, ovo nije zabrinjavajuce i ne mozes nista znat po tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passat 2006 god. 2.0 tdi 16v BKP motor.

Evo da ne otvaram novu temu.

Danas promijenio termostat i stavio novi antifriz.

Odlučio sam se na promijenu poto mi je temperatura kod laganije vožnje to jest kad se sputam nizbrdo znala past sa 90 na 75-80 i čim dođem na ravnicu i malo gasa opet se digne na 90.I kad stojim 5 minuta na mjestu i pojačam grijanje isto pada do 75-80

Čim ugasim grijanje ona se opet digne na 90.

Ali nikad mi temperatura nije pala ispod 75

Bio kod par majstora jedan kaže da je to normalno a drugi da treba biti fiksno na 90 i da nesmije padat.

Pa sam se tako odlučio na promijenu termostata.Uzeo sam WAHLER kat.br 3472.87D Kupljen u Intercarsu i plačen 156 kn.

Tako da javim nakon par dana kako se kazaljka ponaa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicni simptomi su i kod mog motora ASZ (96kW) i ne sekiram se.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5