4 4
Marin2405

Chip golfic sedmica 1.6tdi

Recommended Posts

I po mjerenjima bolje ide 1.6 ili 1.9? Nikak da se usudim stat na crtnu s njim kad imam osjecaj da njegov bolje ide

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ne znam tu su negdje oko 11 sec i jedan i drugi. na crtu i snimaj pa nam pokazi da vidimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

I novi 1.4 tdi je puno zivcaniji od 1.6 tdi-a iste konjaze i u voznji djeluje puno jaci 1.4 tdi,dok stoperica pokazuje blagu prednost u korist 1.6 tdi-a.

 

1.4 tdi od 90ks skida starog 1.9 tdi-a od 105ks u svim rezimima voznje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I novi 1.4 tdi je puno zivcaniji od 1.6 tdi-a iste konjaze i u voznji djeluje puno jaci 1.4 tdi,dok stoperica pokazuje blagu prednost u korist 1.6 tdi-a.

 

1.4 tdi od 90ks skida starog 1.9 tdi-a od 105ks u svim rezimima voznje...

E sad si usro i sefa i stanicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I novi 1.4 tdi je puno zivcaniji od 1.6 tdi-a iste konjaze i u voznji djeluje puno jaci 1.4 tdi,dok stoperica pokazuje blagu prednost u korist 1.6 tdi-a.

 

1.4 tdi od 90ks skida starog 1.9 tdi-a od 105ks u svim rezimima voznje...

1.4 90ks je mrtvi konj, nikud nikam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je auto od 90ks,kaj bi trebao letit?

Taj auto radi odlicna medjuubrzanja i serijski radi vrijeme 10.6sec do 100kmh

Ja stojim pri onome sto sam rekao,vozio sam 7-icu 1.6 tdi sa 90ks pa znam sta pricam,ako neko ne vjeruje nek izmjeri medjjubrzanja 60-100 3.i 4.brzina i isto tako 80-120 pa cemo usporediti podatke,ja ih cak imam i snimljeno.Bar vas tu na forumu ima more sa golfom 5 1.9tdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo je 1.4 pa je sad 1.6,moras prvo odluciti o kojem motoru pricas,nek je 1.6 90 ks u golfu i 1.9 105 ks,cisto sumnjam da je ovaj slabiji "jaci"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa usporedivao sam sva tri...Ali nebitno,nije opce tema...

Ako ima netko voljan snimit ona medjuubrzanja koja sam naveo,mozemo prodiskutirat,ja imam vremena i 1.4 tdi 90ks i 1.6 tdi 90ks i tvrdim i dalje da su obadva brza od 1.9 tdi-a sa 105ks a poanta cijele ove diskusije je bila u osjecaju i praznim pricama da je 1.9 jaci i brzi od 1.6 motora zato sto vas osjecaj naglog razvijanja momenta vara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ti te mjere uzimas kao relevantne za nesto?Stvarno ne znam kakav je to 1.4 tdi bio kojeg su oni mjerili,zvuci nerealno ali moj u prosjeku radi oko 2 sec nize vrijeme na onome sto sam ja mjerio i napravi 12 sec do 100 ako iz druge brzine krenem a vrtim se oko 10.5 sec do 100.

3.brzina 60-100 5.2 sec

80-120 7.2 sec

4.brzina 60-100 7.9 sec

80-120 8.3 sec

 

0-120 16.2sec

0-130 18.1sec

0-140 22.2sec

 

Sve je mjereno na cesti relacija lukavec-t.markusevec.I sad kad usporedim ta vremena sa ovim gore autima vidim ili da je moj neki izrod pa ide brutalno dobro ili je onaj njihov sa mjerenja jako los...

Za sve imam video tako da nisu puste price...

Auto na vagi sa punim tankom plus oduskom ima ravno 1200kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ja nemam brzog neta,kompic bude stavio video,da ne ispada da ja lovacke price pricam i da prestanete bit skepticni kak ide jedan mali trocilindras...i da naravno vidite da pojede 1.9 tdi-a u bilo kojem rezimu osim mozda u krajnjoj brzini,tu se cajger zaustavlja na 190 ili 181 po gps-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

'>

 

Evo od kolege rade007 Polo 1.4tdi ubrzanja u 3. i 4. brzini

 

'>

 

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Imam mk7 sa 1.6 TDI motorom od 105KS sa DSGom. Razmišljam da li da u dogledno vrijeme dignem snagu...na koliko ide i koliko to košta i koliko je štetno za motor? Ja bi 20-30 konja više...

 

Sent from my Nexus 5X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistaj malo teme o chipanju i sve će ti biti jasno. O tome se pisalo i pise već godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Imam mk7 sa 1.6 TDI motorom od 105KS sa DSGom. Razmišljam da li da u dogledno vrijeme dignem snagu...na koliko ide i koliko to košta i koliko je štetno za motor? Ja bi 20-30 konja više...

 

Sent from my Nexus 5X

Digni ga kolko god ide, THP performance bi na dyno trebao izvuc konje kako bog zapovjeda.

I sada o prici kolko je stetno za motor.

Pod broj jedan, auto ce ti biti manje vremena na punom gasu, em prilikom razvlacenja brzine em normalne voznje i sada uzmi u obzir koliko posto vremena provedes u voznji da mu cepis gas do poda, vecinom su to preticanja i eventualno ako volis tu i tamo startat sa semafora.

Tako da nemoj se bojat, kad osjetis kako ide nakon remapa, neces htjet van iz auta :D

 

I eventualno po mom smanjit interval mijenjanja ulja, na nekih 10tkm.

 

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk

Edited by dacerovs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gugl iz jour friend... ;) Kroz par pisanja u ovoj temi (a ima ih jos bar tri posta slicna ovome) dodje se do potrebnih infosa...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4