3 3
Deniz

Golf mk3 farbanje lajsni

Recommended Posts

Pozdrav, mislim da je čak već postojala tema al je nemogu niakako pronaći a radi se o farbanju lajsni i ostalih crnih djelova plastike na mk3 koje sa vremenom izbljede. Znam da se mogu industrijskim fenom ponovno obnoviti, ali me iskreno zanima da li ih je moguće ofarbati da im ostane ona ista texturatočkasta kakve su i original. Čitao sam također da postoji kao farba koja kad se nanese ima tu texturu. Nešto tipa da se lagano samo maglica pošprica sa onom crnom bojom za branike. E sad, pretpostavljam da se sve mora prije vodobrusnim lagano pošmirglat da primi to gore, al onda se sje branik, nije više to to :D Jel imo ko već iskustva sa time ili je jednostavno bolje ih svake godine osvježiti sa industrijskim fenom i rešena stvar. Hvala. :)

Edited by Deniz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odmastiti, staviti sloj prajmera u spreju i nakon toga mat crni strukturni sprej za branike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba li smirglati da bolje uhvati? Ako da koji smirgl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, I struktura bi trebala bit ista, il bar slična?

Mda, mene isto zanima kaj se tiče smirglanja. Mislim da bi trebalo bar proći sa 800?

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikada probao industrijskim fenom da vidim kako plastika reagira i da li joj se vraća boja, mada vidim da likovi sa Oldschool foruma isto preporučuju. Ako se odlučiš za bojanje što je mislim najbolje rješenje ali je malo više posla, pregledaj post od 'dvojke' on je bojao, pa se samo drži napisanog i piči. Odrzavanje guma i plastika-cime?...http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/26700-odrzavanje-guma-i-plastika-cime/page-2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa ind fenom ne sljaka na svim plastikama.. na dvici po braniku sljaka, dok na grillu ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, treba se kombinirati što se može sa fenom a što ne pa onda imaš dvije varijante.
Možda je onda bolje uzeti jednu i odigrati do kraja da bude kako treba i sve ujednačeno izgledom. Ima hrpa kozmetike, ulja i sličnih điđa ali to je za one kojima se ili ne da ili im je to jednostavnije, kako kod prvo se treba odlučiti što želi i čime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba li smirglati da bolje uhvati? Ako da koji smirgl?

320 a gje nemoze papir 3m crvena mrezica

Body Bumper Paint ovdje je sve i boja i prajmer

 

Hmm, I struktura bi trebala bit ista, il bar slična?

Mda, mene isto zanima kaj se tiče smirglanja. Mislim da bi trebalo bar proći sa 800?

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

800 je previše fino ljuštit ce se

strukturu radiš kakvu god hoceš

igraj se sa pritiskom zraka

manji pritisak hrapavije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oukej, tnx2all. Budem baš probao kemijat malo pa videt kak bude ispalo :-)

@tdi: budem baš pogledao njegov post prije svega, a ak nis drugo budem ga zvao :-D

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Edited by Deniz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistaj, mislim da ce ti biti od koristi jer je dosta objasnio i slikama dokumentirao a kolega VW Polo ti je jos dodatno pojasnio sto te zanimalo pa sada imas vise manje sve sto trebas, samo jos materijal kupiti i polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ouke. tnx2all... probali smo ofarbati i dobio sam strukturu da bude onako mat hrapava ali nema više one originalne strukture, tj onih malih kružića koji su OEM gore. mislim niti se ne može dobiti takav oblik jer je plastika tako baš izrađena u komadu. biti će i ovo ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi koju fotku da se vidi razlika od prije i poslije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjetio si se. :)
Lijeva je koliko vidim bojana a desna u origigi stanju. Malo je izgubila na hrapavoj teksturi ali nije strašno, zato je boja ujednačena. Po meni dobro izgleda i mislim da nisi pogriješio što si išao na tu opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha jesam jesam :-D

Ma nisam još auto složio do kraja pa nikak da ulovim cajta da poslikam. Al evo napokon. Iskreno ja sam isto zadovoljan, stvarno super izgleda. Textura se je jako malo izgubila. Tu izgleda ko da je nema no ubiti prisutna je i fkt nije loše, vidi se. :-)

Fala svima na savjetima, a najviše tebi i vw polo kompanjonu. ;-)

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni dobro izgleda, samo jesu li ti to ostale neke tockice kod vozacevog fara ili je to samo neka prasina pala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah, ma to je verovatno od žarulje. Nema niš na faru, osim kaj je desni malo puknuto staklo ali to se ne vidi na slici. Inače su clear i super stanje farovi :-)

 

Btw ja sam isto planirao sve u boju al dobro da nisam. Uživo zgleda puno bolje branici

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

f6f99d05e2cb4d9146a090affcb9540d.jpg

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

.....tj branici i plastike :-)

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha jesam jesam :-D

Ma nisam još auto složio do kraja pa nikak da ulovim cajta da poslikam. Al evo napokon. Iskreno ja sam isto zadovoljan, stvarno super izgleda. Textura se je jako malo izgubila. Tu izgleda ko da je nema no ubiti prisutna je i fkt nije loše, vidi se. :-)

Fala svima na savjetima, a najviše tebi i vw polo kompanjonu. ;-)

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

nema na cemu

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3