1 1
dxdandy

Guma se potrosila sa unutarnje strane ?

Recommended Posts

Uteg ako i grebe on se brzo il odljepi il istokari... Mada kad grebe reklamacija i nek rade ponovo... a to da nemaju jebote isto ki da pekara nema bjelog kruha na lageru... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da grebe po čeljustima onda bi vidjelo silna oštećenja.

Sumnjam da 256mm disk sa čeljustima toliko dohvatile utege sa 15" felgom ( dosta ima razmaka )

 

Je li nova guma bila? Ovako bi naslijepo pogađali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nova, ali bome nije niti stara. Znam da grebe svaki put kad napravi cijeli krug i dode do utega. Tako smo vec 2 puta prosli ( 2 puta su stavljali utege jer smo gume mijenjali ) pa sam se vec pomirio od prije da je to normalno. Izgleda da ce iduci put ici reklamacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na B6 i B7 se iza moze sve podesiti, znam jer sam ja kompletne selene straznje mosta mijenjao i sarafe da se ovjes moze podesiti jer je bilo sve zapeklo

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da moze.... tad je optika nesto skuplja naravno a i cesto to neide bas lako pa tu ima zafrkancije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nova, ali bome nije niti stara. Znam da grebe svaki put kad napravi cijeli krug i dode do utega. Tako smo vec 2 puta prosli ( 2 puta su stavljali utege jer smo gume mijenjali ) pa sam se vec pomirio od prije da je to normalno. Izgleda da ce iduci put ici reklamacija.

 

 

Uteg služi da ne vibrira. Ono što čuješ je moguće pogrešne promjene rotacije gume usljed lošeg špura.

Svaki vulkanizer mora označavati gume. Ako nisu označene i tu može biti problem.

 

 

Najbolje da odeš u Autolab jer imaju Hunter balansirku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto odmah ne pitate tamo zasto nije ro u tolerancijama?da je sve kako treba, trebalo bi biti kao tqmo gdje ti pise Baza podataka - Podatak,

Naprijed ti nagib kotaca ne valja, a iza mi se cini da je bolje bilo prije nego sta je ista dirao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da ga pitam kad ne razumijem to sto pise...

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da... oba desna imaju veci minus a straznji je cak preko 2stupnja sto je ok za stajl i trosenje gume :)

Reklamacijaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo zasto ja sad moram to ic reklamirat. Dam 200 kn za spur i covjek ne napravi posao kako treba. Ne razumijem. Bolje da sam priceko i da su mi rekli da ne mogu napraviti. Otiso bi negdje drugdje gdje mogu.

 

Edit: vele decki da se zadnji kotaci ne mogu stelati na golf 4

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne mogu stelati, kako su se onda mjere promjenile prije i poslije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo zasto ja sad moram to ic reklamirat. Dam 200 kn za spur i covjek ne napravi posao kako treba. Ne razumijem. Bolje da sam priceko i da su mi rekli da ne mogu napraviti. Otiso bi negdje drugdje gdje mogu.

 

Edit: vele decki da se zadnji kotaci ne mogu stelati na golf 4

Strasni su ti majstori u pm!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i moje pitanje bilo. A zato sto cim pomjeris prednje i zadnji malo kotaci pobjegnu pa onaj laser vidi pomak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze imaju prednji sa zadnjima?

 

Ma ne isplati se sa njima nista ni pricat, uvjerit ce te da to tako mora bit i gotovo, kao i svaki majstor koji ne obavi posao kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji FAIL!!!!

Puno toga pisalo loše o Vulkalu. Od montaže i balansirke do špura. Čak i vješto izbjegavaju priznati reklamacije.

Nema šta , 200kn bačen u vjetar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečki iz iskustva koristite servise koji imaju Hunter uređaje,nema boljih na tržištu ,sad sve ovisi o čovjeku koji radi sa njim i da li je sve odradio kako treba,jel i najbolji alat u rukama onog tko ga ne zna ili ne želi koristiti kako treba ne valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ljudi su mi ga bas preporucili. jel ima gdje da eksplicitno pise da se mogu odnosno ne mogu centrirat zadnji trap?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja konacno stignem javiti. Znaci u prvom postu se vidi moj problem i nije bio rijesen kako treba. Na savjet i intervenciju nakon svega, kolege Vlahe sa foruma sam otisao kod njegovog frenda i covjek mi odradio posao kako treba. Sto je jos bolje bio sam tamo dok su decki radili i sam se uvjerio da je sada sve u zelenome i to sve savrseno centrirano. Osim toga posao mi puno manje naplacen, uredno izdan racun. Ma sta reci. Hvala Vlaho na pomoci. Hvala decki (majstori). Vlaho kad se vrnes kuci, javi se da te pocastim.

 

Nakon ovoga otisao kod prvih majstora koji su radili optiku i trazio svoj novac nazad. Nije im uopce bilo jasno zasto ja zelim da mi vrate novac kad su oni radili i sve napravili OK. Onda sam isao kod direktora jer mi se sa njima vise nije dalo raspravljati i njemu vec ko papagaj prepricao dogadjaj te da mu ne zelim reci gdje sam radio drugu optiku. Samo sam ponudio da uz moje i njegovo prisustvo njegovi decki ponove optiku te ako bude ista kao prva njihva da cu ja uredno ponovno nju platiti ali ako bude drugacija tj. kut zadnjeg desnog stavljen u normalu i ako ostala odstupanja budu sada puno bolja od njihovoga da mi moraju vratiti novac. Nakon sto sam ponudio da provjere vozilo i nakon recenog da sam auto vozio dalje na optiku odmah su mi bez pogovora vratili novac. Naravno trazili su i da im dam njihove rezultate optike ali im nisam dao.

 

Na kraju optika odlicno odradjena zahvaljuci Vlahi i dobrim majstorima i deckima.

 

Hvala svima na angazmanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad molim za jos jednu pomoc. Molim za savjet tko dobro radi izmjenu starih i postavljenje sa balansom novih guma. Netko tko radi dobro i kvalitetno. Vlaho, da idem kod istih gdjenje i optika odradjena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno! Jedini majstor u Vk i okolici koji mi nije felge ostrugao pri montazi guma. Nitko drugi u gradu mi to nije mogao garantirati.Kod njih mozes bit siguran da će sve biti tip top odradjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na temu, fac4edb188cb42c6f9792afa38579470.jpg jeli ovo triba reklamirat

 

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1