1 1
regazzoni

Klimaanlage gecrkt

Recommended Posts

Pozdrav,

Pošto je ugrijalo vani došao je red da se utvrdi zašto klima uređaj ne radi na golfu. Danas ga odvezao kod majstora nakon par sati kaže crkla elektronika klima tj onaj dio sa dvije utičnice jedna sa 4 pina druga sa 14 pinova.

Nabavim polovnu ispravnu opet isto neće da se upali kompresor.

Vrte se ventilatori na motoru i sve drugo radi.

Majstor veli crkao kompresor u što sumnjam pa molim za mišljenja.

Mali ventilator na hladnjaku se upali čim upalim klimu, a veliki ko zna kad.

Plina ima.

Riječ je o manuelnoj klimi na golfu 4 1.9 TDI

Edited by regazzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takoder kod mene se sve palilo a crkla spula na kompresoru :) dao 600kn za popravak

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi smo jednom se izjebali s tom klimom na četvorci isto manualna

kad spojiš direkt struju na špulu radi

a ovako ništa, probali drugu elektroniku isto ništa, pregledavali instalaciju isto u redu, al nemoš nać onaj senzor za vanjsku temperaturu nigdi

i traži traži kad na kraju taj senzor nije onaj ko u trice nego je taj senzor ko onaj šta ima u braniku kod auta sa board computerom i nalazi se u plastici ispod brisača

i noramlno miš prigriza kabele od senzora i neće upali klimu

spojili kabele i klima radi ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,da ne otvaram novu temu nadovezat cu se na ovu.Na mom polu 9n klima nije radila pa sam prije 5 dana otisao kod majstora.Kaze on nema plina i napuni je.Kako je temp bila niska palio sam je na kratko i radila je savrseno,upale se vent i puse hladno,danas je temp bila nekih 28 stupnjevai pritisnem ono AC kad nista,ne dizu se okretaji,ne pali vent i ne pusehladno,kao da nisam ni pritisnuo,sto bi to moglo biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pali kompresor jer je plin iscurio van. Imate vrhunskog majstora u draganicu. Frigoom. Pa mom iskustvu sa klimama ovi svi u zg se mogu sakrit pred godpodinom Kisurom. Nije muljator, ne kosta sve 5000kn, sam reparira kompresore i na njih daje godinu dana garancine a kompresori su po 1500kn sa ugradnjom.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika je za te stvari zakon. Sve piše šta radi probleme.

Majstori su druga stvar. Ja sam spušio 500 kn u vjetar na kojekakve klima servise koji kažu to je sve dobro, a drugi dan plin uteko iz sustava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscurio plin, nema pritiska i ne pali se kompresor, najčešće je to uzrok, zreba naci zašto curi plin, najlakše je nadopuniti plun, to mozes i sam.

 

Sent from my E6853 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio kod elektricara i kada sam mu objasnio simptome,kaze mi da je otiso senzor na isparivacu,to je kao neka njihova boljka i kaze da nije skupo,kakva su vasa iskusta s tim jer kaze da treba skidat cijelu tablu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu nagađanja... Ima uv boja koja ide s plinom u sistem i onda uv lampa i trazit kuda gubi plin ako gubi.... Na polu sam cesto vidjao da se plin gubi na spoju cijevi sa hladnjakom u kabin... a sve to je iza motora i pretezno je zastitna plastika preko pa se lako otkopca i vidi s uv lampom... Ugl trebas dobrog klima mestra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Polu negdje pusta i nitko ne vidi gdje sa bojom, opet neki dan bio, probali tlacit dusikom na 15 bara i nigdje nema propustanje, stoji tlak kao betoniran, kada se spoji na stroj, onda ne prodje test propustanja i stroj ga neda napunit, prosle godine kada su ga punili drzao je oko mjesec dana...

 

Tko zna gdje slini to djubre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli gledana ventilacija...dakle skidan f.klime i uv lampom posvjetljeno? Isto tako i vent.izlaze u kabini...

 

Trebalo je napunit plin i uv boju i pogledat za par dana i kroz te dane koristit klimu... Cesto pusta i na samom senzoru pritiska....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam gore napisao, odvezao sam auto u servis i kada je spojio onu jedinicu za punjenje kaze ima oko 50gr i onda je vakumiro sustav i odradio sve ostalo,trajalo je oko pola sata,i tada ja klima radila zbog nize temp.Kasnije kada su dosli topliji dani kada je auto ugarazi,prvo paljenje i odmah upalim klimu,ono odmah digne obrtaje,pali vent i odmah iz otvora izlazi hladan zrak,ali kada dođem na odredište i parkiram auto na suncu,kasnije uopste ne reagira,i danas odem kod elektricara kazem mu da ne radi klima,on odmah kaze jel radi ujutro kada je hladno,i ja njemu sve objasnim,on kaze da je to senzor na isparivacu i kao to im je mana,zakazo sam promjenu u pon pa nadam se najboljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli gledana ventilacija...dakle skidan f.klime i uv lampom posvjetljeno? Isto tako i vent.izlaze u kabini...

 

Trebalo je napunit plin i uv boju i pogledat za par dana i kroz te dane koristit klimu... Cesto pusta i na samom senzoru pritiska....

Nisu skidali unutra nista, ali mislim da se onaj kiler unutra ni ne vidi od tamo, ali vani kod motora ne pusta nigdje, tamo su sve gledali, cak smo i branik skidali i odvajali kilere da ne pusta negdje izmedju slucajno...

 

Kazu najvjerovatnije da je unutarnji kiler kriv za propustanje, a meni se neda skidat tablu i sve to unutra pa da vidim da je kiler dobar...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1