1 1
<TDI>

Treće stražnje stop svijetlo Golf 4

Recommended Posts

Trebao bih savjet oko skidanja trećeg stražnjeg stop svijetla. Neki YT uradak ili još bolje savjet iz prakse dobro je došao kao i kataloški ako mi bude zatrebao. :)

2016-07-0207.17.15b9kmw.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam da neće biti jednostavno za skinuti. :)
Još se šef na tehničkom nasmijao jer je znao da trebam cijelu oplatu skidati da bi došao do svijetla. Hvala na tutorijalu, dobro će doći. Da li je moguća izmjena lampica ili se mora kupiti komplet?


Evo sad pročitah, moguće su izmjene ledice ali se ne mogu nabaviti posebno u ovlaštenom nego se mora kupiti komplet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mijenjao sve, našao polovno. Na bori je jednostavno, samo se skije tapicirung gepeka i rukom se izvadi hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidjet ću prvo da nije možda do kontakta jer znam da je stop svijetlo donedavno radilo. Ako nije to onda u potragu za ledicama pa ako to ne prođe onda ću vidjeti koliko dođe komplet ali sigurno je papren u ovlaštenom a polovni moram tražiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim na slici tebi rade vanjski "pokazivači" na trećem svjetlu

Da li te vanjske(na rubovima) rade cijelo vrijeme i kad kočnica nije stisnuta a upaljen je kontakt?

Ako je tako onda je to upozorenje da ne radi neka od žarulja (ili si možda stavio neku LED žarulju ) a može upaliti to upozorenje ako je loš spoj na masi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, samo kada se stisne pedala trebao bi raditi cijeli red a ovo se mozda poklopilo da rade na krajevima pa izgleda tako. Nisam do sada petljao ni sa kakvim ledicama a provijerit cu masu ili neki los kontskt da budem siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oksidirala je pločica s ledicama i na djelovima izgubile ledice spoj,meni se isto dogodilo na polu 6n2 i frend mi je prelemio sve kontakte i cak na djelovima morao premostiti s žičicom uglavnom dosta igre s tim ima...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupis u cipoteci ledica, ako si imalo vjest sa lemilicom mogu se zamijeniti i zalemit druge,,

Provjeri naravno kontakte sve, da nije neki u prekidu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala dečki na prijedlozima i linkovima.
Imam stanicu za lemljenje i ide mi lem pa se nadam da ni s tim neće biti problema a nekako mi se čini da bi ipak išao na zamjenu ledica jer mi se ne kupuje kompletno novo niti uzima polovno pa ću vidjeti kakvo je stanje čim ga skinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topliji dani idu pa moram riješiti stražnje svijetlo jer ga prošle nisam stigao.

Mogu li nekoga zamoliti da mi provjeri ove kataloške?

Zanima me da li su se možda brojevi mijenjali ili su ostali isti.

1. LED traka................................................................ (1J6945131C)
2. Kompletno treće stražnje stop svijetlo.................... (1J6945097C)

06_1j6945131ceczyj.jpg

752119446tas9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, platim mu i on mi pošalje na kućnu adresu. :)
Našao sam već kompletno svijetlo dosta jeftino pa bih ga zato uzeo a ovo moje planiram popraviti samo da mi još netko tko je imao iskustva sa LED diodama kaže koje bih trebao uzeti pa bih otišao do Chipoteke i kupio nekoliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mozes i platit kolega ma i bolje ti je uzeti komplet i skopcas i ubacis i imas manje posla,a mozes i kasnije popraviti kada nadjes nekog ko se bavi sa popravljanjem LED diodama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma riješim to sam, imam i stanicu za lemljenje a i uvijek nešto petljam sa njom tako da to nije problem jedino s tim ledicama ne znam kakvih ima i koja tu odgovara pa da ih uzmem sada u četvrtak kada idem do Zagreba u Chipoteci. Uzeo bih i ovo kompletno svijetlo preko ebaya jer nije skupo a moje ću popraviti ako se bude moglo a dok ga ne skinem ne znam ništa. Ovlašteni ima u ponudi samo LED traku (1J6945131C) koja košta 440,11 kn a to mi baš nije povoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uzmi rabljeno kolega i miran si ima tu puno posla oko mjenjanja LED dioda,puno je 440kn za jednu LED traku bas je skupo,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da ću uzeti polovno ali morao sam pitati, zar ne. :)
Uzet ću ovo što sam našao na ebayu iz razloga kada ga raskopam i dođem do svijetla onda moram imati rezervu koja radi da ga mogu riješiti i sastaviti. Ovo što ću ja kasnije petljat sa ledicama je otom, potom jer ne znam što je zapravo otišlo, ledica, korozija pločice ili nešto treće a sad ako netko zna koje bi ledice odgovarale neka javi. Poslao sam upit u Chipoteku pa možda dobijem neki odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) najbolje je pitati da si siguran,ja sam mislio da ces uzeti novo ;-)

Aha ma tako je i najbolje,namucices se da skines plastike oko svjetla jer bas tvrdo stoje ja sam jednom skidao da rijesim brisac zadnji jer je puklo crijevo od vode pa sam morao mjenjati,a mozda je i nahvatalo malo korozije na plocicama ali ne vjerujem mislim da su pregorile ledice ali nisam nesto vidjao na Golfu da je to problem,ma samo polako sredices ti to znam ja tebe :palacg ti ces to za dan srediti sve hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mislio jesam ali sam se predomislio brzo dok sam vidio cijenu. :)
A vidjet ćemo kako će ići, čekam dok malo zatopli da se plastika ugrije pa mi je lakše skidati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim kako neces morati mjenjati led-ice nego samo popraviti vodove.

meni se isto dogodilo na 4orci kad je puklo crijevo pranja zadnje stakla.

cijelo to svjetlo korodiralo i vodovi "nestali". prelemio sve zicama i sve 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro kaze kolega mozda je i tako bilo da je voda dospjela do svjetla i zica pa se uhvatila korozija pa nema dobar kontakt

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1