0
Medogw

Modul parking senzora

Recommended Posts

Pozdrav. Zanima me da li netko zna gdje se nalazi modul parking senzora u passatu variant 2009 god.? Naime na autu imam eurokuku s kojom sam zapeo,nakon tog zapinjanja za"grbu" senzori mi ne rade. Gumb pored mjenjača žmiga,i čuje se bip od nekih 3-4 sekunde. Mehaničar je spojio na komp i pokazuje "prekid strujnog kruga na stražnjim senzorima". Sve smo senzore,konektore i žice provjerili i sve je ok,sumnjamo na modul pa ak neko zna di se on nalazi..?? I jo jedno pitanje...dali eurokuka isenzori uopće imaju bilo kakve veze,poto svaki ima svoju instalaciju, a ni kuka nigdje ne dodiruje senzore ni žice od senzora!? Senzori su tvornički tj originalni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se nakon spajanja struje od prikolice senzori gase.kad se otkopca opet rade..provjerio si uticnicu da nije koja zica kratko spojena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sory nisam te najbolje skuzio. Do sad je sve radilo,i kuka i senzori,sve je uredno složeno. Čak smo razmotali izolaciju sa žica od senzora da se uvjerimo da nije koja žica u pitanju... Da probam odspojit kuku?

Sad sam io opet čitati tvoj post pa sam skužio kaj si napisao.:) prikolicu nisam nikad vukao pa ni neznam da se senzori automatski gase, ali sad kad si mi napisao,ima logike,nisam uopće o tome razmiljao . Provjerit ćemo utičnicu od kuke i detaljno sve žice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste li skidali tapacirung u gepeku, obicno se modul nalazi na lijevoj strani ( na boku),, ali opet nisam siguran jel 100%

Mada sumnjam da je do modula, ako si kao sto kazes zakacio negdje, radije pregledaj to

Edited by amercivic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo ćemo pogledat to za kuku jel mi je to najlogičnije poto mi se to dogodilo odmah nakon to sam zapeo sa kukom.Nekak si mislim da je greka u modulu da bi tu greku javio i na dijagnostici. Kolko sam čitao po forumu ak je greka u modulu da tako i javlja,a nama je odmah pisalo "prekid strujnog kruga-stražnji senzori"

Edited by Medogw

Share this post


Link to post
Share on other sites

karavan ti ima centralu senzora u straznjem desnom boku, skines desni poklopac obloge i par centimetara ispod ti je

 

centrala se kopca na plasticni nosac

 

IMG_0554_zpsrvbbfqn9.jpg

Edited by Luka_DSG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema ETKI ide samo ovo i to je PDC, nije bilo tad OPS.

3C8 919 475 A

 

a ako ima pomoc pri parkiranju onda:

1T0 919 475 C

 

EDIT: cini se da je to ipak OPS modul

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan mali update. Naime modul parking senzora se nalazi ispod malog pretinca na vozačevoj strani,između volana i vozačevih vrata. Kataloki broj modula je

3C8 919 475 A. Sad samo moram nabavit modul i spojit. Zanima me samo da li može ići koji drugi modul ili moram stavit ba taj modul s tim katalokim brojem? Jel vidio sam da ima dosta tih modula po oglasnicima iz vag grupacije ali im se razlikuje katal. broj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam passat caravan 2008 i meni se modul sigurno nalazi u bunkeru sa desne strane u izolaciji. Moraš kupiti taj modul sa tim oznakama inače neće raditi, ja sam bio jedva našao polovni modul sa svojom oznakom trebalo mi je godina dana traženja. Jedino sam bio našao neke upute http://www.passat3c.info/cms_neu/index.php?page=166 da se može napraviti update sa pdc na opc senzore ali nisam se iskreno usudio ovo napraviti pa možda se čak može onda napraviti zamjena modula sa starijeg na noviji ali nisam sigurn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su svi govorili da je modul na desnoj strani u gepeku,sve sam rastavio,i nije tamo. Tamo se samo nalazi zvučnik od senzora. Io sam guglat i na nekom stranom forumu je neki lik napiso da se njemu taj modul nalazi ispod tog pretinca na vozačevoj strani u kabini. Kod mene je tu i bio.

Ja ga izvadio,odspojio,pa sad idem u potragu. Probat ću zvat jednu firmu iza Klinča sela koja se bavi popravcima takvih stvari,pa ću vidjet s njima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

4B0919275A

Hvala dr. ja sam po nekim online katalozima uspia doci do broja 7M3919275A pa ako mozes provjeriti sta daje pod tim, vidim da je samo razlika u prva tri broja/slova

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovi ta sam ja stavija su za pituravanje

a ovi ta si ti nisu

hvala jos jednom, moji su crni na onoj lajsni i ne pituraju se ??. Jeli onda mogu i jedni i drugi pa da ih nepiturajen ili bas moraju ovi sta su sad na autu Edited by sink.as

Share this post


Link to post
Share on other sites
0