2 2
mrky_smb

kuplung set- savjeti

Recommended Posts

pozdrav

ispricavam se na postu, znam da je ovaj post bio sigurno dosta puta ali trenutno sam na mobitelu i nije mi bas lagodno pretrazivati

moram promjeniti kuplung set pa me zanima koji kupit, dvomaseni ili fixni ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je zamasnjak dobar, nema ga potrebe mjenjat, samo korpu, lamelu i potisni promjenis...

 

A inace ako treba sve, opet stavi dvomaseni jer je on tamo sa razlogom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o golfu 5

Zamasnjak mi je otiso, a lamela je dobra. Tako da moram sve mjenjat pa sam u dilemi dal stavit fixni ili dvomaseni set

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promjenio ja to

Stavio sam fixni set, ipak financijska situacija me natjerala. I da bi saznao da mi nije otisao zamasnjak nego druk lezaj, tako da je zamasnjak i lamela u ok stanju, pa ako nekome treba za silu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kakva je razlika u voznji?jel primjetis sta drugacije kod mjenjanja brzina,kretanja?

 

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ceš se zajebati kroz neko vrijeme. Inače ljudi imaju osjetnu razliku. Prešli na jednomaseni i počeo im trest auto i nemirnu vožnju imaju. Ne kažem sada da je to na svima tako al većina. Ostavi si jos taj set za nedaj bože. I ako je samo potisni ležaj onda se ionako mjenja set cijeli jer ti se ne isplati sve raskopavat samo radi njega..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve te simptome imaju ljudi koji su to procitali po forumima da bi mogli imati. Ugradija san masu fiksnih zamasnjaka i nikad al bas nikad se niko na ama bas nista nije zalija. Ali imas ekipe koja cita po forumima i ostalim stranicama sve i svasta pa i dodju sa fiks idejama. Najdraze mi je kad dodje u radionu s kvarom i rjesenjem kvara kojeg je procita na internetu. Hvala,dovidjena. Nemamo vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos ja osobno isprobao jer se vracam sa puta prema kuci, tako da cu moc nesto napisat tek navecer kad isprobam. A i ja sam isto bio u dvoumici dal stavit maseni ili fixni, pa me moj mehanicar nagovorio da stavim taj fixni jer mi on isto kaze, da ih je ugradio jako puno i da se nitko nikaknije zalio. Jedino sta mozda malo bucnije radi na leru, ali to nije nista strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da sam probao auto i da ja osobno neprimjecujem nikakvu razliku, i jos kako sam stavio novu getribu, nemogu se naviknut da je mjenjac direktan i da nema lufta na rucici. Sve u svemu zadovoljan sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ponudu za sachs set kvacila i zamajca za golfa 5 2.0tdi za 2900kn,jel ok cijena ili ima i jeftinijih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je ionako mjenjac s poznatim manama... dodatbi debalans i vibracije ce ga samo prije usmrtit ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frik koji su simptomi loseg zamasnjaka dvomasenog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kud je ta ponuda po toj cijeni?

Da dvomaseni.

Jedna firma u Splitu.

Sta bi se desilo mjenjacu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa daj nam ime firme, pa da i mi povoljno kupimo :)

 

Poslano sa mog SGP321 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa daj nam ime firme, pa da i mi povoljno kupimo :)

 

Poslano sa mog SGP321 koristeći Tapatalk

To je meni kao meni za neke druge usluge sto sam napravio tom coviku. Jel preporucujete sachs ili luk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti vrag ti je...

 

Sachs, luk i valeo rade skupa, jedni lamelu, drugi potisni, treci korpu...

 

Ja sam bio za bmw kupio sachs i na kvacilu su bili sva 3 pecata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

govori za mjenjač kod 2.0tdi?

Pa kod mene već 270k savreno za sad funkcionira. Jos je prvi set kvacila gore.....

Da... voli im lezaj pojest kuciste pa ona zeza pedala kuplunga il rospija u petoj brzini... S blokiranim zamasnjakom to prije nastupi....

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2