1 1
chandler7586

Odrzavanje armature

Recommended Posts

pozdrav,

 

S cime odrzavate armaturu na autu ?

Radi se o novoj octaviji koja ima vjerujem slicnu armaturu kao i g7 i sl....

Posto nisam bas pobornik razno raznih sprejeva za armature zanima me s cime bi to mogao najlakse pocistiti ?

isti materijal je i na rukohvatima u vratima.

Za kozu na volanu vidim da svi hvale gliptone ako se ne varam jel ?

 

hvala.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo prebrisi vlaznom krpom i miran si, nece joj nista bit, vecina tih premaza stete nego koriste jer stvaraju zastitni sloj kroz koji materijal ne dise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikrofibre dvije nabavi.prvo s mokrom obrises a zatim suhom. Ostala sredstva samo rade sloj po sloj masnoce i prasine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikrofibre dvije nabavi.prvo s mokrom obrises a zatim suhom. Ostala sredstva samo rade sloj po sloj masnoce i prasine

 

Da, oni iz plodina kaj košta 10kn 2litre "kokpit spreja" ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim od Alfa cara, ''mlijeko''( kao neki dresing), meni je osobno pre dobro, prvo sve površine sa vlažnom krpom, a onda ''mlijeko''. Ne masti,ne sjaji se ko pasja jaja, i jos k tome ne lovi se dosta dugo prasina gore.

Ja sam zadovoljan, jer sam prije svašta isporobavao i to višestruko skuplje proizvode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poor boys natural look imas u vise vrsta sjaja,mat,skroz sjajno itd. Malo skuplji al profi proizvod

Share this post


Link to post
Share on other sites

GTI je već napisao za čišćenje, jedino ako hoćeš neki dressing staviti za odbijanje prašinje i zaštitu... Autofinesse, Poorboys, Meguirs itd. što got izabereš nećeš pogriješiti, jedino je pitanje želiš li mat ili sjaj od pasijih muda :palacg

Edited by Tomislav ST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekak mi armatura najbolje izgleda ovako "prirodno" kao što je i sada, tako da mislim da ce biti vlazna krpica i to je to.

Za kozu sam nabavio gliptone tako da mislim da sam pokriven, barem za sada

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plak2R po meni najbolje za kokpit...a vidim da ga koriste i po praonicama

50kn litra bila u ciaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja koristim meguiars natural shine. interijeru daje poseban sjaj, nije masno ni mokro kad se nanese i jako dugo drži. svakako preporučam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma poorboys natural look zakon sto se tice za namazat kasnije, a cistis vlaznom mikrofibrom.

Gliptone ti je zakon za ocistiti kozu i nahraniti, samo sto ostavlja par dana miris koze koji se meni ne svidja ( nekom je super ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta uzimate od gliptonea za kozu? I po kojoj cjeni?

Uzeo bi nesto i za cistit al da neije preagresivno jer mi skida boju inace sa koze...i nesto za regeneraciju koze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kruno bas od gliptonea? Ili?

Imao sam od megauairesa nesto al nije mi to bas nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili smo u Partesu Dino i ja pa sam uzeo po preporuci Dario_7R Quik Interior Detailer Cleiner od Meg'sa i s njim ću samo malo priječi po armaturi nakon što ju obrišem mokrom krpom i to je sve. Ne volim pretjerivati sa kemijom jer kako sada izgleda volio bih da ostane, samo malo do osvježim a nakon nanosa ide samo mokra krpa. Najbolji lijek za armaturu je da nije izložena suncu.

1.Meguiars QUIK DETAILER INTERIOR - 94 kn, (artikl: 050.530.003)
2.Meguiars WA 1000 APPLICATOR PAD - 9 kn, (artikl: 050.540.008)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja s tim samo cistim ,slobodno spricas po svemu i obrises krpom ,netrebas vlaznu krpu ,direkt s ovime

 

ja naspricam sve i obrisem sa mikrofibrom i LCD safe je tako da ekrani i to nema problema s time

Edited by Dario_7R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si ono rekao, 2u1 jel? :)
Kada zatopli ide brisanje armature pa onda nanosim Quik Interior Detailer pa ćemo vidjeti razliku. Vidio sam neke armature na G4 koje se sjaje kao da je slaninom namazano a kod mene sve lijepo mat kako i treba biti. Bitno mi je bilo što si imao i onaj Natural kojeg si isprobao pa nisam htio eksperimentirati, iako je na Cro Detailingu bio proizvod godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1