1 1
daniels

Trajnost hidropodizača

Recommended Posts

Ljudi koliko ta shranja izdrže?

mijenjal sam ih prije cca 150-160kkm, i sad čujem jednog da kucka,

kaj da bi več dobili po čelu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće to otić, bratić je imao Boru sa ARL TDI motorom od 150KS i njemu su baš otišli kada je došao u posjetu a nakon toga je imao problem sa turbinom pa ju nakon toga prodao. Bora je bila ko šećer, full oprema sa kožom, nema što nema i učćuvana sa nekih 180tkm ali dojadilo mu nakon turbine i kupio Passata benzinca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krivo ulje? Ili falilo ulja pa dobili po njonji?

Passat 430k km, ne zvecka, nit ce zveckat :)

 

Dok golf 1.9 tdi 90ps neki dan sam cuo kak mu zveckaju, od frenda :( (270k km)

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje Titanium FST 5-40 sad nisam primjetil da ga fali od izmjene do izmjene,

ne dimi nigdje a motor daj ga znaj ali oko 450kkm.

1.9TDI 81kw ali dignut dizne veče i turbine.

Imao je oko 300kkm kad sam ih mijenjal radi iste stvari, ali mi malo blesavo da bi več dobili po nosu,

 

Koja vjerojatnost da se i bregasta istrošila? ventil ?

Ide mi i veliki servis pa sad bi to riješil sve, možda i glavu skinul i dal ju uredit.

Edited by daniels

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pijem kavu i guglam, jbt pa ispada da ti novi hidro mogu otič i na 40kkm, jednostavno da su loši material da nevalja.

 

Pa daj me nemoj hebat kaj čemo sad mijenjat motore na 50-100kkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krivo ulje? Ili falilo ulja pa dobili po njonji?

Passat 430k km, ne zvecka, nit ce zveckat :)

Dok golf 1.9 tdi 90ps neki dan sam cuo kak mu zveckaju, od frenda :( (270k km)

 

Ne mogu tvrditi jer ga nisam pitao što je koristio ali ne vjerujem da je vrsta i razina ulja jer uvijek radi servis prije nego dođe u posjetu iz Njemačke a da baš ne kontrolira razinu ne vjerujem. Jedino što mu je to bio prvi dizel pa je moguće da je ili prvi vlasnik zanemario dosta toga, njegova olovna noga pa naglo gašenje motora kada silazi sa AC ili jednostavno peh. Šteta stvarno lijep autić ali vjerojatno ga je turbina ubila u pojam nakon hidropodizača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće to otić, bratić je imao Boru sa ARL TDI motorom od 150KS i njemu su baš otišli kada je došao u posjetu a nakon toga je imao problem sa turbinom pa ju nakon toga prodao. Bora je bila ko šećer, full oprema sa kožom, nema što nema i učćuvana sa nekih 180tkm ali dojadilo mu nakon turbine i kupio Passata benzinca.

al to je PD motor a ti 1.9 TDI PD baš imaju problema sa hidropodizačima(kasnije su zaminjeni sa nekim pojačanima,minja se kat broj i novi butu nkeko ko brunirani takve boje ;-) ) i onda kao posljedica sjebe se i bergasta

doduše najviše kod ove generacije golfa 5, dok četvorke i 3b passati manje al dešava se

čak negdi sam naša popis motora s tim problemom,al sad nemogu naći

a rođak ti se zaheba,taman kad je riješija 2 "boljke" on proda auto :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja kažem, stvarno mi se sviđala Bora i šteta što nemam neku fotku da podijelim na forumu. A što ćeš, nije izdržao a vjerujem da bi se nakon toga navozio. Ajd ako nađeš popis koji motori su imali probleme sa hidropodizačima pa stavi na forum, nije hitno kada stigneš, mene zanima za ASZ 1.9PD (96kW) motor kako on stoji po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti pojačani kao jesu li crni?

I očeš reč ako stavim njih shebu bregastu?

 

Kaj sad jbt mijenjat hidropodizače kad i zupčasti????

 

pa ajd jbt još malo i svaki put na veliko servisu i generalku napravit ili zamjenit motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inače mi je bora baš bila napet auto kad je izašla ;-)

tražim sad tu listu al nemogu naći. ima nešto na myturbodiesel al nije to to(ima sam je u bookmarks,al sam ponovo instalirava browser pa san izgubija podatke)

 

da ti "pojačani" su kao tamniji/crni. al to govorim za PD za ove starije sa VP neznam imaju li ti pojačani jer tamo ih ritko ko minja (mada mi se čini da su po dimenzijama isti kao i na PD motorima)

nisam mislija da ako njih staviš da će se sjebat bregasta, nego se prvo sjebu podizači pa kao posljedicu razvale bregastu

 

a ne znam šta bi reka imam i ja sličnu dilemu

znači g3 AFN kod nas je 10godina i zna se desiti kad se ne pali auto 10.tak dana da se čuju podizači onda kad napraviš 20tak km smire se to se desi možda 1-2puta godišnje. al baš je neugodan zvuk. prije sam mislija da je do dizna al njih sam reparia prije 3 godine. i dok sam sla dizne auto je stalo 4-5 dana i odma se to čulo i kad sam se provoza pristalo. tako da nevirujem da su dizne

uvik koristim castrol 5-40 ulje

i sad s kim god priča od "majstora" kažu da to ne triba dirati itd. da je to normalno i zbog tog "rjeđeg ulja"

al znam za dva slučaja jedan sharan i jedan 3b passat(mislim da je pasat isto bija AFN.neznam oznaku motora al su oba s boš pumpom) i njima su se razletili podizači i stukli glavu

tako da sad neznam da minjam ili ne kad su ti novi izgleda bezveze

 

a s druge strane ima tu član oemgti (tako nešto) i u njegovoj temi sam vidija da je on kad je minja zupčasti minja i podizače mada nije ima problema

pa ako vidi nek se javi ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej Šime,

ma meni čim ga kresnem ujutro sekund-dva se čuju I smire se a jedan čujem ga, stišava se postepeno, ali ostane se lagano čut, I kad se zagrije još brža vožnja znači vruče ulje čujem ga kak tucka.

I to sad kad sam izmjenil ulje reko ajd ide hladnje vrijeme, sad če bit kratke relacije I stavim 5-40 kao I uvjek preko zime, preko ljeta od 1.05 sam na 10-60 jel puno na AC vani vruče, pa klima I nikih problema, nego eto zamjenim ulje stavim rjeđe i eto ga klikče.

radim sad uskoro veliki servis pa ču ih izmjenit skupa sa bregastom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a neznam šta bi ti reka

znam aute do koji ne drže ni mrvu, ono servis kad se siti, ulje koje bude pri ruci :lol2 znam jednog šta liva u passata 3b iz 98 shell rimula(to je kao za kamione),liva ložu,plavi iz bačve od svukud pa mu ništa a ima priko 400 tisuća

ja uvik pazim kod svega pa uvik tako nešto,uvik livam sa pumpe pa sam mora dizne reparirati itd...

 

aj ko budeš u mogućnosti slikaj bregastu i podizače kad ih promineš

i šta misliš koje djelove?podizače ina,a breegastu?imam u garaži jedan poster od kolbenscmitha i na njemu je glava ko od tdi-a valjda bi oni onda tribali biti kao prva ugradnja za bregastu? :gleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kad je pumpa propisala totalno i dok je bila na prepakivanju majstor je kontrolirao auto i zove pa kaze kad sam dolazio odmah je cuo da je auto bucan i skinio je dekli kaze hidropodizaci su zreli za mjenjati jer su svi do jednog crveni. Kaze umorni sui ja kupio set ina hidropodizaca jer je on samo te trazio druge nije htio i promjenio i stvarno auto puno tiši i nekvrcka ujutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt čačkam malo cijene jel naravno nejdem u prvi dučan kupit, svugdje cijene cca 40-60kn po komadu,

 

I u jednom dučanu kaže 120kn/kom reko jbt pa kaj su ti od zlata????

 

kaže je da imaš ove jetinje ali su za 66kw za tvog su 120kn, sad mi nije jasno?

 

jbt pa da ja nisam uzel prvi put ove za 66kw????

kak mi i reko taj da mi nisu dali od prvog A6 ali C4 1.9. kaj je i bio 66kw.

 

Mislim glupo mi da se več čuje, nije sad to čekič ali tucka, kad je hladan, ili full vruč,

sad da mu vratim Castrol 10-60 garant se nebi niš čulo, kak i nije.

 

Poslje idem još gledat po ETKI te kataloške jel fakat mi nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ih zamjenjeni i nema tuckanja, na istom ulju tak da jbg mijenjat ih na velikom servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlučija sam i ja promijeniti hidropodizače

kupija sam od ine

po etci su isti za 1z i afn(kod mene)

oem broj 034109309AD

ina broj 420002210 te sam i kupija oko 250kn 8 komada

 

kad sam minja zupčasti prije godinu primjetija sam da je i bregasta potrošena na par brijegova

etka opet kaže da je ista za 66 i 81kw

tražija sam malo po netu i primjetija sam da ima 2 vrste tj ima jedna razlika tj ima verzija sa utorom kod semeringa i bez utora

ja sad ne znam koja je kod mene (golf 3 afn 97')

pa ako neko zna nešto više nek javi

image.jpg

028109101_G.jpg

 

ili ako neko ima bregastu za prodati nek se javi

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1