0
vw_dokii

Golf V 1.9 TDi 105 HP vs 2.0 TDi 140 HP

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

novi sam i razmisljam o kupnji tj.sigurno bi uzeo Golfa V,samo ne znam koji motor.

Par Golfova koji gledam su ili 1.9 TDi 105 KS ili 2.0 TDI 140 KS,naravno mene privlaci ovaj sa 140 KS,tih par ima podjednaku kilometrazu ( cca 190-200.000 km ).

Jedino 2.0 TDi ima veci paket opreme sto mi je jos jedan plus i alu felge.

Ogranicen sam na tih par posto bi mijenjao kod jednog poznanika trenutno vozilo i dodao novce,a ti su Golfovi u mome cjenovnome rangu.

Vozim povremeno roditeljov Golf V 1.9 TDi i auto je zvijer sa 90 KS,mogu misliti ovaj sa 140 KS ?

Citao sam da jedino ovaj 2.0 TDI ima kvarova puno vise nego 1.9 TDI,sta vi preporucate ?

Meni naravno igra ulogu sto vise konja :ne2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas 502teme o ovom sta si napisa. Uvik je sve isto. Potrudi se malo pronac info. Imas masu toga i sve odg na postavljena pitanja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa,

novi sam i razmisljam o kupnji tj.sigurno bi uzeo Golfa V,samo ne znam koji motor.

Par Golfova koji gledam su ili 1.9 TDi 105 KS ili 2.0 TDI 140 KS,naravno mene privlaci ovaj sa 140 KS,tih par ima podjednaku kilometrazu ( cca 190-200.000 km ).

 

Jedino 2.0 TDi ima veci paket opreme sto mi je jos jedan plus i alu felge.

 

Ogranicen sam na tih par posto bi mijenjao kod jednog poznanika trenutno vozilo i dodao novce,a ti su Golfovi u mome cjenovnome rangu.

 

Vozim povremeno roditeljov Golf V 1.9 TDi i auto je zvijer sa 90 KS,mogu misliti ovaj sa 140 KS ?

 

Citao sam da jedino ovaj 2.0 TDI ima kvarova puno vise nego 1.9 TDI,sta vi preporucate ?

 

Meni naravno igra ulogu sto vise konja :ne2

Kakvo razmisljanje..svaka cast. Samo da je sto vise konja da ga baja moze gazit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte se ljutiti ekipa, ali niste pomogli decku. Marko mu je lijepo rekao, ostalo je suvisno.

Na sto bi licio ovaj topic da svi napisemo po takvo nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se,ne znam koliko decko ima god al 99% nas je nekad tako razmisljalo,a mozda se i samo nespretno izrazio.. A nismo ni svi u mogucnosti vozit zvijeri po 300-800ks.. ? Ako decko i je zaluden nekakvim Gazenjem,nista osim vlastitog iskustva ga ionako nece odvratiti od toga.. Tako da ne vidim smisla pametovanju.. Jedino da otvorimo topic i za to,onda da.. Bez ljutnje decki,samo moje nepristrano misljenje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte se ljutiti ekipa, ali niste pomogli decku. Marko mu je lijepo rekao, ostalo je suvisno.

Na sto bi licio ovaj topic da svi napisemo po takvo nesto?

Pajdo nebi licio ni na sta. Al dodu pa otvaraju teme nove ni ne procitaju pravila niti ubace u search ono sto ih zanima,a ima 207tema o ovom. Onda kad mene nesto zanima pocmem trazit i trazim 26dana jer ima 10872 tema o istom. Nije ni pogleda. Eto napisi mu ti sta mislis o 1.9 ja cu 2.0. Vozim 2.0 215tkm 2008g,sl.oznaka bmm,minjam ulje,gume i tocim gorivo,prominio livi zglob vanjski,sto se tice mehanike,na stranu ostale pizdarije sto sam skida i stavlja. Vlaho ako imas volje napisi mu ti o svojoj bivsoj 5ici,momak zeli KS,u tebe ih je bilo mozda kupi GTI-a,da vidi kako onaj od 90 kida pod :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam čekao ove komentare dezurnih dušobrižnika.

Jesam,procitao sam 4-5 tema i opet pitam jer ne uzimam novi automobil nego polovno sa 200.000 km i gledam što je bolje uzeti za napraviti barem 100.000 km na njemu.

Oba su u sličnom stanju,malo se vise pozna na 2.0 TDI nego 1.9,jedino 2.0 ima puno bolji paket opreme.

 

I ovu ekipu molim da me poštedi komentara svakakvih,brinu se što ću ja ganjati,a imaju auto +200 ks koje voze sigurno 90 kmh na obilaznici i 130 kmh na autocesti.

 

Imam 24 godine,6 godina vozačku i nemam nijedan prekršaj u prometu i došao sam lijepo pitati za pomoć,nespretno sam se izrazio kad sam rekao da želim vise konja,auto ce voziti možda roditelji koji putuju par puta godišnje +700 km natrpani pa snaga uvijek dobro dođe ;)

 

Poslano sa mog Le 1 Pro koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam x puta pisao na forumu, ali 2.0 definitvno. Ja svojeg imam već 12 godina i znam ga u ''dušu'', zato ga ni ne prodajem,

Kvarove veće nisam imao nikakve ( da pokucam u drvo ) najskuplji kvar egr ventil i zaklopka zraka. ostalo su bile sitnice.

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaj se mene tice, imas pravo htjeti vise konja i to nije nikakav indikator da si idiot za volanom. Vlaho je uvijek malo strog ali je ok i uvijek ce pomoci a i sam je vozio GTIija pa nema pravo prigovarati na nekoga tko kaze da zeli jaci model od dva ponudjena :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo nadi nekog dobrog mestra koji ce ti prigledat auto, spojit ga na diagnostiku da vidi stanje auta.

Ako je auto kvalitetno odrzavano mislim da nebi tribalo bit problema ni s jednim ni s drugim.

Mana za oba motora su ti: zamasnjak, kompresor klime. Jako osjetljivi djelovi. Kod 2.0 zna otic i zaklopla.

Na my2006 bila je tvornicka greska na zamajcu i na 1.9tdi su znale turbine brzo odlazit.

Gledajuci na neke duge staze mozda je 1.9 kvalitetniji

Al uvik bi prije uzea 2.0 tdi !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je bolje da gleda u kakvom je stanju auto, a ne koliko ima konja.

I koje su godiste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte se ljutiti ekipa, ali niste pomogli decku. Marko mu je lijepo rekao, ostalo je suvisno.

Na sto bi licio ovaj topic da svi napisemo po takvo nesto?

A na sta nam forum opcenito lici? Sve je u kurcu, dnevno se rega 47460782 clana i napravi topica ko ovaj koliko ces i umjesto da svatko u istom topicu pise sve o 1.9 i 2.0 otvaraju se novi. I onda on umjesto da potrazi koji topic on otvori novi. A na forumu sam skoro 10 godina i znam da ima topica na tu temu more i to upravo zato jer netko dode i otvori novi.

 

I sta onda nakon toga komentiram?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vw_dokii-samo bi te zamolio da ne nazivas starije clanove dusebriznicima ili nesto,moras shvatiti takoder da to nije nista osobno,nego su revoltirani ponasanjem i nepostivanjem pravila novih clanova,a i sam sam relativno novi,pa ti preporucujem pracenje topica i tema,da vidis tko i sto,te citanje i postivanje pravila foruma,te naravno duzno postovanje starijim i istaknutijim clanovima.. Eto,toliko,ugodan dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ima 200tkm onda 1.9 definitivno. ja sam svog kupio sa 200 i evo sad ima 305 na satu. kad zbrojim sve kvarove imao sam mozda 2000 kn troska na tih 105 tisuca odvozenih. (znaci kvarovi kvarovi a ne ono sto sam ja pookvario, kemijo itd itd)


stavis mapu i deri. moj je sad na prodaju trenutno pa ako ti ista znaci pogledaj u temi.

Prema mom iskustvu uvijek bi iso na 1.9

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@vw_dokii-samo bi te zamolio da ne nazivas starije clanove dusebriznicima ili nesto,moras shvatiti takoder da to nije nista osobno,nego su revoltirani ponasanjem i nepostivanjem pravila novih clanova

Slažem se.

 

 

A na sta nam forum opcenito lici? Sve je u kurcu, dnevno se rega 47460782 clana i napravi topica ko ovaj koliko ces i umjesto da svatko u istom topicu pise sve o 1.9 i 2.0 otvaraju se novi. I onda on umjesto da potrazi koji topic on otvori novi. A na forumu sam skoro 10 godina i znam da ima topica na tu temu more i to upravo zato jer netko dode i otvori novi.

 

I sta onda nakon toga komentiram?

Slažem se i sa tobom kolega. Admini moraju povest računa o tome i posložiti neke stvari.

Može se jednostavno napraviti tema 1.9TDI BKC vs 2.0TDI BMM, lupam, i u nju prebacivati ovakve diskusije i automatski ključati ovakve teme.

 

 

Samo sam čekao ove komentare dezurnih dušobrižnika.

Jesam,procitao sam 4-5 tema...

Imaš 3 posta. Ne možeš tako pričati i nazivati ih dežurnim dušebrižnicima. Poštovanje prije svega.

Ja sam na forumu od 2007. Da je TheFog još admin već bi ti banana bila radi ovoga.

Ja sam jednom offtopic napisao i warn dobio.

A da si pročitao 4-5 tema sigurno bi mogao nešto zaključiti ili ČAK upitati nešto u postojećim temama.

 

 

A sada:

ja imam 1.9TDI od 2009. BKC. u pređenih 120.000 sa njim:

radio set kvačila,

kočnice, logično

mali servis svako 10.000km, f.ulja svaki put, ostale svako drugi.

od kvarova; klapna za usmjeravanje zraka, crijevo intercoolera puklo.

 

kao što je netko gore napisao; gledaj stanje auta a ne koliko konja ima. i 1.9 se mapira i ide kao vjetar (nije gti ali ide)

 

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vw_dokii-samo bi te zamolio da ne nazivas starije clanove dusebriznicima ili nesto,moras shvatiti takoder da to nije nista osobno,nego su revoltirani ponasanjem i nepostivanjem pravila novih clanova,a i sam sam relativno novi,pa ti preporucujem pracenje topica i tema,da vidis tko i sto,te citanje i postivanje pravila foruma,te naravno duzno postovanje starijim i istaknutijim clanovima.. Eto,toliko,ugodan dan

 

ti si bas jako zabrijao frende

 

Imaš 3 posta. Ne možeš tako pričati i nazivati ih dežurnim dušebrižnicima. Poštovanje prije svega.

Ja sam na forumu od 2007. Da je TheFog još admin već bi ti banana bila radi ovoga.

Ja sam jednom offtopic napisao i warn dobio.

 

 

ajoj, warn si dobio? Jesi bio jako tuzan?

 

Covjeka ste napali jer je napisao da hoce imat vise ks. I kaj sad, tko od vas nije bio u istoj situaciji dok je bio mladi vozac? Banana radi toga sto je nekog nazvao dusebriznicima? Haha.

 

Sto bi rekao na kolicinu warnova i banana koje sam dobio, primjeti da ih je 3 stranice. I gle cuda, nijedan nije bio jer sam napisao da bi htio auto s vise konja. Dusebrizniku iz 2007-e

 

Untitled_1.jpghow to screenshot on windows

Edited by Xman

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ti si bas jako zabrijao frende

 

 

ajoj, warn si dobio? Jesi bio jako tuzan?

 

Covjeka ste napali jer je napisao da hoce imat vise ks. I kaj sad, tko od vas nije bio u istoj situaciji dok je bio mladi vozac? Banana radi toga sto je nekog nazvao dusebriznicima? Haha.

 

Sto bi rekao na kolicinu warnova i banana koje sam dobio, primjeti da ih je 3 stranice. I gle cuda, nijedan nije bio jer sam napisao da bi htio auto s vise konja. Dusebrizniku iz 2007-e

 

Untitled_1.jpghow to screenshot on windows

Nije ga niko napa radi ks. To je vlaho napisa i niko vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Xman- ako zelis,procitaj ponovo temu od pocetka i moje postove(sa razumijevanjem,kako se kaze),ja ne napadam nikog i samo ukazujem na neke meni normalne stvari,ako ne,nemoj se obracat na iste. Nisam taj tip i ne volim sukobe,pogotovo ne oko banalnosti,pa neka sam onda,kako si rekao "Zabrijao"..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo razmisljanje..svaka cast. Samo da je sto vise konja da ga baja moze gazit..

A zašto ti bajo voziš Tiguan 2.0 TDI 4 motion DSG, R line?

 

Možda je ova tema višak, ali i ovakvi odgovori su isto , što se neki vole pravit pametni to je čudo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako,cijena ovog 2.0 TDi je 5200 eura,auto ima 195 000 km,dosta opreme,alu felge ( ali ne u bajnom stanju ) i neregestriran je.
Cijena ovog 1.9 TDI 105 KS je 5500 eura,predivna siva metalik boja,no od osnovna oprema ( rucna klima,plasticni retrovizori i rucke itd. ) i ima 190 000 km,isto neregan.

 

Roditelji mi voze peticu 90 ks i meni to vuce super naspram tipa Passata 99. isto 90 ks,takvu komparaciju sam imao na umu,onda mogu misliti kako vuce taj 140 ks,eto da rascistimo to.

Ako mogu poslikati i uploadati fotke da procijenite,naravno prije toga cu povesti kolegu mehanicara da provjeri sitnice koje se mogu ( oba su DE uvezena ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dean..

 

Ajde procitaj jos jednom sto je u prvom postu doticni napisao, pa mi onda dodji pametovat. Ja sam komentirao nacin na koji je on napisao kao njemu je najbitnije da ima sto vise konja, a to sto auto moze bit krama, to je nebitno.

A sto se mene i mog auta tice, meni konjaza i motor nisu bili uopće bitni. Vaznije mi je bilo da je auto u tip top stanju, a jeli 100 ili 140 konja, nebitno. Vazno mi je bilo da je 100% ispravan! Ionako je danas 80% auta chipano. Radije ću uzet 1.9 koji je uredan, nego neku kramu od 2.0.

A ako hoces bas znat, 2.0 sa 140ks u mom autu je mrtva krava, ali mene to ne muci. Nemam se ja kome dokazivat s konjima ko neki, i ganjat se da bi bio faca u drustvu/gradu/selu.

Imao sam auto od 250+ks, pa se nikad nisam preseravao naokolo ko neki.

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahahahahahahah kolega Xman pa vi imate jako tanke zivce :D ne znam bas tko je zabrijao hahahahaha

Pa i nisi trebao dobit warn zato sto si pitao kako dobit vise konja, nije ga ni on radi toga trebao dobiti nego radi prozivanja clanova.

Popij bola nesto za smirenje pa cemo se lijepo tipkati, ti bi se odmah svadio jebiga....

Share this post


Link to post
Share on other sites
0