0
vw_dokii

Golf V 1.9 TDi 105 HP vs 2.0 TDi 140 HP

Recommended Posts

U zadnje vrijeme i ja bacam oko na 2.0 TDI, vidim ima lijepih primjeraka 5-ica na njuškalu, više nego A3, da ne govorim koliko mi je ljepši golf s 5 vrata od A3 sportbacka. E sad, isplate li se ova starija godišta 2004-2006 do nekih 6500-7000 eura, to su sve auti s 200 000+ km, ali opet ako su imali problema to bi odavno trebalo biti riješeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zadnje vrijeme i ja bacam oko na 2.0 TDI, vidim ima lijepih primjeraka 5-ica na njuškalu, više nego A3, da ne govorim koliko mi je ljepši golf s 5 vrata od A3 sportbacka. E sad, isplate li se ova starija godišta 2004-2006 do nekih 6500-7000 eura, to su sve auti s 200 000+ km, ali opet ako su imali problema to bi odavno trebalo biti riješeno?

Ja sam za toliko kupio 2.0 2008g sa 150tkm malo vise sa servisnom knjigom i od prvog vlasnika

Share this post


Link to post
Share on other sites

u BiH?

U njemackoj u vw-u kupljen i uvezen u bih. Ima je onaj "štojer"(-19%)+ davanja,po meni je malo puno dat tu lovu sto si napisa za 2005g sa 200+tkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je izašao 5450 eura u zamjeni za passat,rega i tehnički 400 eura,jos uložiti 300 eura u mehaniku i estetiku i vozi :) 210.000 km

 

Poslano sa mog Le 1 Pro koristeći Tapatalk

Edited by vw_dokii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto mene opet,obavljen servis ( zamjena ulja filtera + abs senzor na zadnjem točku i ležaj,sveukupno 2400 kn ).

 

Navodno trebam još zamašnjak i prateće kao i remenje iako bi po servisnoj tek na 240.000 trebao.

 

No da pitam.

 

1) koje LED žarulje bi trebao uzeti za poziciju,koje za unutrašnjost i koje za osvijetljenje tablice ?

 

2)ESP sad radi probao sam,senzor je otišao na zadnjem desnom točku i uvijek su slane krive informacije da je blokiran kotač,jedino mi čudno što ne blinka na konzoli i kad krećem naglo ne blinka,a na 1.9 TDi ono upozorenje esp iskoči čim krenem naglije na mokrom ?

 

3)Zamasnjak.

Tatin kolega je probao na par minuta i kaže nije zamašnjak,cuo se zvuk desno gore na poklopcu motora i sad nakon servisa se ne čuje iako ovi u vw servisu tvrde da je zamasnjak ?

 

4) Auto je troja vrata i sad nekada mi se dogodi da ne mogu prtljažnik otvoriti iako je auto otključan dok god 1.9 tdi roditelja ne moram takve procedure prolaziti,sto je najcudnije vidio sam par golfova di tako treba,u čemu je caka ?

 

5) trebao bi ogledalca od desnog retrovizora,imam neka posebna samozatamnjuca stakla,prvi put vidi na golfu,di uzeti to stakalce i po kojoj cijeni ?

 

Eto,unaprijed hvala na odgovorima.

 

Poslano sa mog Le 1 Pro koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu li filteri ulja,zraka,kabine,goriva jednaki na golf v 1.9 tdi pd i na 2.0 tdi pd ?

 

Koristi li tko quartz ulje,5w30 gradacija ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesu isto je,samo pazi za filter goriva jer ima 2 vrste

Uzimati cu sa silux.hr,jel mozes pogledati koji točno filter goriva i ostale koje marke ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

filter goriva nemožeš saznati ni po šasiji

jedino kad vidiš koje je kućište il izvadiš stari onda znaš

stavi sliku il vidi šta piše na kućištu filtera

Share this post


Link to post
Share on other sites

filter goriva nemožeš saznati ni po šasiji

jedino kad vidiš koje je kućište il izvadiš stari onda znaš

stavi sliku il vidi šta piše na kućištu filtera

BKD 2004.

 

Jel moram to sve na 10.000 km mijenjati ili ? Mogu li ulje na 12-15.000 km ?

 

Imam ono castrol full synthetic mislim

 

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisi shvatija

znači ugrađivali su dvi različite vrste kućišta za filter goriva,pa time ide za svako i drugi filter

pogledaj kućište šta piše na njemu jedno je od mann hummel,a drugo ufi

znači ovakvo

https://www.google.ba/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=imgres&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwii9fLHo4bTAhUJYpoKHdniCusQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fwww.germanautosupply.com%2Fstore%2Fvolkswagen-vw%2Ffuel-injection-system%2Ffuel-filter-housing%2Foe-genuine-fuel-filter-housing-420.html&psig=AFQjCNGKzxM8Aj6UleQikDOL20nHvRPYCQ&ust=1491239667191811

ili ovo

https://www.google.ba/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwig9MOppIbTAhWGE5oKHdaEALMQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fforum.autohoje.com%2Fboxes%2F335-usos-e-propriedades-dos-oleos-605.html&psig=AFQjCNFY0fvPiefHGjnk3E2mBvrfkozmcw&ust=1491239641584463

 

ulje minjaj svakih 15 000,a svakih 30 000 sve filtere

ovo šta si pita za marke bilo koje "poznatije" mann,mahle,hengst,valeo...

al ako baš oćeš onda uzmeš od onog čiji je sitem

ventilacija valeo,gorivo il ufi il mann itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0