1 1
sink.as

Razina ulja u motoru

Recommended Posts

Ekipa, passat mi je bia na servisu i kad pogledam na sipku mislim da ulja ima previse, znaci prelazi onaj kao rebrasti dio i na onom krivom dijelu na sipki je... neznam jesam li dobro objasnia. Mestar kaze da je to ok da nije puno priko maksimuma. Radi se o dieselu 96kw. Zanima me jeli potrebno ispustit taj visak i sta moze biti ako ostane tako viska ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak je malo niš mu nebu,sigurno fulal 2dcl, nisam jednom nalil taman prodje onajzakrivljeni dio.

Mada kažu da u hladnjim danima I zimi bolje da je iznad minimum da se brže ulje zagrije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mestar kaze da je ulio 4litre, minjan je filter ulja i ispustio je ulje iz hladnjaka ulja pa onda ulio novo, koliko uopce ide ulja u ovaj motor, i ima li razlike ako je ispustio ulje i na hladnjaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri si za par dana ulje, da hladnjak nije ostao prazan a thermostat se nije još otvorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mestar kaze da je ulio 4litre, minjan je filter ulja i ispustio je ulje iz hladnjaka ulja pa onda ulio novo, koliko uopce ide ulja u ovaj motor, i ima li razlike ako je ispustio ulje i na hladnjaku.

koja godina ,koji motor?

Napisao si samo passat 96kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

3.6? da pa ti bude na min oznaci ;)

 

Ispustio ulje na hladnjaku aaa koji je to mozak? Ulje se moze iscuclat kroz otvor za filter... ja imam veliku špricu i pocuclam ulje iz dna kucista tj mjesta gdje je hladnjak... tu bude cca 2deca....

4l je komotno....

 

Ulje gledas da kad ugasis motor u nekh 2-3min pogledas razinu..... dosta ljudi krivo mjeri tipa ostavi preko noci pa ujutro gledaju stanje...

Od tog viska ako i jest nece nista biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ulje gledas da kad ugasis motor u nekh 2-3min pogledas razinu..... dosta ljudi krivo mjeri tipa ostavi preko noci pa ujutro gledaju stanje...

Od tog viska ako i jest nece nista biti

 

zanimljivo! Pa zar nije obratno, da se pravilno gleda bas kad se slegne preko noci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i ja na svemu gledan priko noći

al u sim manualima piše ovo šta autofrik kaže, al eto ja san tako navika i jebaji ga sad :lol2

 

a da mi je samo znati di je ispušta na hladnjaku? koliko ja znam moga je samo popuštati hladnjak od kućišta,al ispod onog velikog "šarafa" ima brtva i između hladnjaka ikućišta isto tako. pa je onda glupo tu popuštati. na kućištu nema di, ima jedino onaj imbus al ispod je ventil sa oprugom pa ono ko bi to iša dirati :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

zanimljivo! Pa zar nije obratno, da se pravilno gleda bas kad se slegne preko noci?

pogresno :)

To ulje kad se slegne nista neznaci... motoru u radu treba bit ulje na optimalnoj razini.... pa je to nakon gasenja (radna temp) 3min....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaj se tiče hladnjaka ulja, da znam za onaj iznda filtera,

e sad ali videl sam da ima baš takav Passat, kiler unutra ispod desnog fara, ispod ljevog je IC.

 

Još sam gledal kak da to stavim na svog :) ,

mada je rođak isto mehaničar malo bljedo gledal i bio uvjeren da je to stavljeno naknadno,

a koliko je to bilo uredno složeno da stvarno izgleda kao orginal,

 

a vlasnik kaže da nije pa sad ako kojim slučajem takav hladnjak nema i njegov.

 

Zato sam gore I napisao da jedin ako mu thermostat nije otvorio hladjenje ulja (120°C)

Share this post


Link to post
Share on other sites

3.6? da pa ti bude na min oznaci ;)

 

Ispustio ulje na hladnjaku aaa koji je to mozak? Ulje se moze iscuclat kroz otvor za filter... ja imam veliku špricu i pocuclam ulje iz dna kucista tj mjesta gdje je hladnjak... tu bude cca 2deca....

4l je komotno....

 

Ulje gledas da kad ugasis motor u nekh 2-3min pogledas razinu..... dosta ljudi krivo mjeri tipa ostavi preko noci pa ujutro gledaju stanje...

Od tog viska ako i jest nece nista biti

 

Da 3,6l uključujući filter za taj motor

 

Tako kažu atris,vivid i AD

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da 3,6l uključujući filter za taj motor

 

Tako kažu atris,vivid i AD

A koliko ide kad se ispusti ulje iz hladnjaka, jeli isto 3.6 ili triba 2 dl vise.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi tako kazu al stvarnost nekaze... a vise prakticiram oko i sipku nego te programe... Pogotovo ako je iciclano ulje iz kucista filtera.

Za cr novije motore pise 4.6 pa kad chekiras to je minimalac tj sitno preko... 5l stane bas do max oznake

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaj se tiče hladnjaka ulja, da znam za onaj iznda filtera,

e sad ali videl sam da ima baš takav Passat, kiler unutra ispod desnog fara, ispod ljevog je IC.

 

Još sam gledal kak da to stavim na svog :) ,

mada je rođak isto mehaničar malo bljedo gledal i bio uvjeren da je to stavljeno naknadno,

a koliko je to bilo uredno složeno da stvarno izgleda kao orginal,

 

a vlasnik kaže da nije pa sad ako kojim slučajem takav hladnjak nema i njegov.

 

Zato sam gore I napisao da jedin ako mu thermostat nije otvorio hladjenje ulja (120°C)

al kod njega bi triba biti filter uložak a ne onaj na zavidavanje,a on ima ispod kućišta hladnjak

http://www.dcautospares.com/uploaded/thumbnails/db_file_img_321314_1200xauto.jpg

a kod ovih novih su šipke od ulja kriminal ništa nemoš viditi još kad je novo ulje :gleda

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, u mene je ulozak filtera i meho je isputio ulje iz kartera pa onda je ovu veliku vidu odvida i pustia da iscuri ostatak, neko spominje neku brtvu tu, jeli i nju triba zamijenit kad se odvida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam spomenija

imaš 2 brtve tu, jednu između hladnjaka i kućišta i drugu između hladnjaka i vide, al ako ne pušta ne minjaj

neznam kako al to niko ne dira, od kud mu ideja da tu ispusti ulje

il ne diraj ništa il izvadi špricom

neš ti šta tu ostane ulja, onda bi tribalo ostaviti dva dana da se cidi pa livati ulje da ispere pa opet ciditi,al kod dizela ulje odma bude crno dok upališ

 

bila je jednom scena u servisu lik se vratija za po ure da mu kao nismo prominili ulje, onda je bilo ovako: mi ćemo sad opet prominiti al ako opet bude crno kad se provozaš plaćaš sve. lik se samo okrenija i otiša :lol2

 

samo promineš uložak i gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj mehanicar nije moga, pa se ponudia jedan kolega da mu otac to radi, racuna sam da nije velika mudrolija prominit ulje pa sam mu ostavia auto, ali eto problem nastane iz gluposti. On je se potrudia da napravi sta bolje jer je cuja da tu ostane ulja ali nije racuna na brtve, srica nije napravia glupost vecu, te brtve vjerojatno nisu skupe i nije ih problem prominit ako budu pustale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pitam kada je ovdje već bilo rasprave oko ovog hladanjaka ulja ... da li se recimo isplati skinut ga i očistit, ima li uopće potrebe i ima li nekih nakupina unatar njega i radi toga odvrtati ovaj veliki vijak koji se nalazi ispod samog hladnjaka ulja?

dsc_0011dfp9p.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

f913cbd8b84be904a4596940cc0981cb.jpg Frik ti je sve reka

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala Frice. :)

Frik je legenda

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez njega forum ne bi bio to sto je. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha 2014 Issa ti! već!

 

Ugl evo ja jos cekam nekog mestra sto sarafi vw-eve da uhvati volje i vremena za razne odgovore i savjete na forumu.... a usput da i ja po nesto mozda i naucim od istog.... P.S ako ikad dodjem u Karlovac na vw cc main susret.... ocekujem kakvu forumsku medalju od Mirota :)

Žifili

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1