1 1
realovac9

Raspored žica u radiu Gamma

Recommended Posts

Pozdrav svima. Zanima me sljedeće...

 

U Passatu 5+ imam orginalni radio gamma i cd player. Nedavno sam umjesto CD playera na radio spojio usb adapter sa ebaya kojeg sam izveo u pretinac i sad na radiu mogu mijenjati pjesme sa adaptera tj.usb.a. Kad sam spojio usb na radio, morao sam isključiti cd player i sad mi cd player nema nikakve funkcije u autu i nije ni na što spojen, samo stoji da popuni prazninu.

 

Ja bi sad htio da mi cd player svijetli kad upalim svjetla u autu. Zanima me da li ja mogu spojiti žicu za svjetlo sa cd playera skupa sa žicom za svjetlo na radiju i da mi cd player može svijetliti?

 

Ovo su žice od cd playera i da li netko zna koja je žica za svjetlo? isti je đek i od radija.

20gnq0w.jpg

 

 

Ovako to sad izgleda, samo bi htio da mi cd player prosvijetli, ne treba raditi :D

244qs6v.jpg

Ispricavam se svima ako je glupo pitanje. Živjeli :vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Zanima me sljedeće...

 

U Passatu 5+ imam orginalni radio gamma i cd player. Nedavno sam umjesto CD playera na radio spojio usb adapter sa ebaya kojeg sam izveo u pretinac i sad na radiu mogu mijenjati pjesme sa adaptera tj.usb.a. Kad sam spojio usb na radio, morao sam isključiti cd player i sad mi cd player nema nikakve funkcije u autu i nije ni na što spojen, samo stoji da popuni prazninu.

 

Ja bi sad htio da mi cd player svijetli kad upalim svjetla u autu. Zanima me da li ja mogu spojiti žicu za svjetlo sa cd playera skupa sa žicom za svjetlo na radiju i da mi cd player može svijetliti?

 

Ovo su žice od cd playera i da li netko zna koja je žica za svjetlo? isti je đek i od radija.

20gnq0w.jpg

 

 

Ovako to sad izgleda, samo bi htio da mi cd player prosvijetli, ne treba raditi :D

244qs6v.jpg

Ispricavam se svima ako je glupo pitanje. Živjeli :vozi

 

http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/VW-Car-Radio-Wiring-Connector.htm

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini prijatelju, ne mogu ja skontati sa slike koje je svjetlo...

 

Ovako je na radiju raspored:

2up7k79.jpg

 

S tim da mi je na C3 spojen usb adapter (a prije bio cd player).

 

Koje su žice za svjetlo na C3 i sa kojim žicama bi mogao spojiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače rasvjeta je na A6 ali to ti ne vrijedi u ovom kemijanju

 

Spoji taj stari CD na C17 +12 switched i na C18 ground

Kad dobije napajanje trebao bi prosvijetlit

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima koje je žica od osvjetljenja .. Spojedno je i na A i na B, tvornički veliki đek.

evo perotok ti je odgovorija

zato sam te pita jel imaš šta na A jer "original osvjetljenje" je A6

ali možeš spojiti ovo c17 + i na c18 -

neznam kako je prije bilo

al kad se spoji na ove od osvjetljenja onda imaš i dimmer pa kad smanjuješ svitlo u tabli smanjuje se i u radiju,ventilaciji itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa 17 i 18 ce dobit napajanje samo, moci ce stavit i izvadit cd, ali ne vjerujem da ce svjetlit, jer cisto sumnjam da cd uvijek svijetli i kada su svjetla ugasena...

 

13, 14, 19, 20 su signali, tako da oni nisu potrebni, i ostaje jedino 15 koja bi mogla biti za svjetlo, jos ako je narancasta zica, onda vjerovatno i je...

 

Mozes napravit i most (bridge) zica sa konektora na zice od cd changera, sve osim ove 4 gore i onda mora svjetlit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A može i tako u paralelu ali ne znam kako ce se osigurač ponašat jer će imati dodatni uređaj spojen i osigurač će više trpiti

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li netko gdje ima za kupit adaptere za stražnje zvučnike kao na slici?

 

s-l225.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovdje link http://www.ebay.com/itm/Mini-8PIN-Car-Aux-Audio-Adapter-with-USB-Port-3-5mm-Plug-For-VW-Passat-POLO-Bora-/262380859479?hash=item3d171e3057:g:o5EAAOSwgApXB2px

 

Super stvar, ako imas komande na volanu, mijenjas pjesme sa usb.a na volanu... Samo na sticku moras napraviti foldere CD01 CD02 CD03 itd i u svaki folder može stati 99 pjesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1