1 1
ivanavwpolo

Da li steti podizanje samo jedne strane auta,rucnom auto dizalicom!?

Recommended Posts

Zanima me da li ucestalo podizanje auta rucnom auto dizalicom,moze nastetiti autu?Znaci,mislim na podizanje jedne strane aute.Da li to moze ostetiti prag auta ili tu jos ima necega?

Molim,pisite.

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji na pragu pojacano misto za dizalicu, kako bi inace prominila gumu na cesti negdi, a ako je neki trulex od pragova onda bi bilo najbolje nekakvu krokodilku pod most. Ako je auto zdravo nebi tribalo nista nastetit

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i mene zanimalo kad dodem kod vulkanizer a a on zbog guzve diže onom dizalicom samo jednu stranu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se sve odradi kako treba nema nikakve brige no ako se dizalica ne postavi kako treba onda se dešavaju razna oštećenja podnice i zaštite na istoj.

Tvornica je i dala jednu malu dizalicu s kojom ne možete dići obe strane automobila :ne2

Samo je treba postaviti na određeno mjesto.

I naravno paziti na kakvoj podlozi se diže auto,ako ga dižete na neravninama ili blagoj nizbrdici onda ups :ne i ode prag ili zaštita....

I vulkanizer ne diže sa malom dizalicom,ili ima velike dizalice ili ima zračni jastuk/mijeh kojim podigne auto,s njima ne oštećuje vozilo.

Edited by Kenny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje je najbolje mjesto za postaviti klocnu,a da se nista ne osteti, auto je polo 9n.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas lijepo u servisnoj napisano i cak slika ima gdje se postavlja auto dizalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autodizalicom dignes auto i zelis postaviti klocnu, kako onda? Brzo izmaknes dizalicu i gurnes klocnu ala indiana jones? :)

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

klocne staviš pod mostove

 

Znam covika koji sa 1 dizalicom digne cili auto na klocne haha

treba ti jedna dizalica i klocne

nemaš potrebe za više dizalica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ima ono pojacano mjesto na pragu za dizalicu,a jel isto tako postoji mjesto za klocnu ili moze samo pod most

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona dizalica koja je u gepeku je nužno zlo i nju bih koristio samo kada moram, znači puknuta guma pa nemam izbora, inače u garaži imam Renaultovu malu dizalicu i jednu hidrauličnu 2.5T za podizanje ali ako se podmetači stavljaju onda je namjera da auto duže vrijeme stoji jer se nešto radi ispod njega pa je važno rasporediti teret i naći najbolje mjesto za podizanje i stavljanje podmetača.

 

Prednji dio podižem sa Renaultovom dizalicom i podmetač odmah stavljam ispod

dsc_001151j8i.jpg

 

dsc_0012gqkzx.jpg

 

dsc_0014xkj4p.jpg

 

dsc_0058t5j5u.jpg

 

Stražnji dio podižem na spoju poprečne grede a podmetač stavljam gdje se nalazi čep (WHT007060)

02_dsc_0149choab_2c7uol.jpg

 

dsc_0020kmjhg.jpg

 

dsc_0103pluyk.jpg

 

246hjoim.jpg

 

Tako ja podižem i postavljam podmetače, nije za Polo ali možda pomogne.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ništa, samo pripazi kod podizanja.
Kasnije sam na internetu naišao na temu jer se raspravljalo gdje podići i gdje podmetnuti tako da je ovo jedno od rješenja a za stražnji mi je samo potvrdilo da sam dobro odabrao. Neki su podizali prednji dio na onom velikom vijku hmm... ne mogu se sjetiti kako se zove, no bojao sam se jer je selen tamo da se nešto ne potrga pa je odluka pala da ovako odradim podizanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvi ptragovi... svi stari su trulexi... samo pod most i eto kad smo kod mk4 na saraf str selen bloka... kod mk5 na kuciste sl bloka... Natrag na uši mosta (kod mnogih treba pripazit na sajle od rucne) Dakle sasiju izbjegavat... kao i org diazlicu... Osobno koristim jeftilen na 4 kotaca i vise joj vjerujem neg oem-ici :) Naravno treba odmah osigurat od nedajboze pada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peh sa gumom sam zadnji put imao prije dva desetljeća i to je zadnji put da sam morao prag koristiti za podizanje a od nedavno imam u autu tu Renaultovu dizalicu i drvenu podlogu pa ako se desi ide pod most ili na prednjem dijelu gdje sam podizao.

Ivo, da li se smije na prednjem dijelu podizati na onom velikom vijku gdje se selen nalazi, ja sam planirao pa odustao jer nisam bio siguran da li ga se može iskoristiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

TDI mislis na pr saraf lafete gdje je mali selen blok... Ma most je robustan, samo meći ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bi bilo zabune stavljam fotku, ovdje na ovaj vijak gdje je i selen sam mislio jer onda ne moram na ovom pojačanju ispod poda stavljat i eventualno malo zgulit body zaštitu što mi se ne radi ako ne moram. :) Stari i ja smo isprva tu mislili ga podizati ali nakon vaganja smije li ili ne smije da ne bi nešto zeznuli stavili dizalicu na to podno pojačanje.

dsc_0012gqkzx1ekwe.jpg

Za stražnji dio mi nije problem dizat jer koristimo most onako na onoj gornjom slici na uškama a za podmetanje onda ono zadebljanje ispod poda i malo još uhvati ako stavimo dužu dasku i onaj nosač od stražnjih selena tako da je poprilično stabilno i za sada dosta dobro mjesto za podmetanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... tu metni i miran... cak nemoze ni kliznut jer vijak ostane u kruni na dizalici....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite da li je ovako stetno podizati vozilo,umjesto cepa zadnjeg, stavi se velika odbojna guma pa njihov metalni adapter.

776538_x800.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviđa mi se ideja sa tim adapterom, čak sam vidio da neke dizalice imaju takav nastavak gumeni koji ide u te velike rupa i tako podiže auto. Recimo ove klasične dizalice u servisima koji podižu ispod praga na ovim pojačanjima mi doslovno odnesu body sa ruba praga gdje je spojen i to mi se nikako ne sviđa, ta oštećenja bi maltene svaki put morao sanirati poslije podizanja.

Kada sam prošli put bio u Zubaku vidio sam da su postavljali nove dizalice koje idu iz poda i podižu auto na gumama, na taj način se može hrpa poslova napravit a da se auto ne podiže ispod praga, osim kada se moraju skidati kotači.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1