3 3
Afterx

Antifriz G13 pušta.

Recommended Posts

cuj 1:6...to ti samo malo kapnuo antifriza da dobije voda boju :grrr

 

Ispusti to sve vani...promijeni tu racvu ili sta vec...kupi antifriz i zamjesaj pola pola i zivio...Ne pretjeruj sa tim fancy G13 OEM bocama iz VW servisa pricamo o golfu 3 ne o bugatti veyronu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1:6 otprilike kažem, jer sam dodava dest.vodu pošto gubi već mjesec i pol. na toj račvi sigurno sam ga dobro razridia. Najmanji problem antifiz 25kn, a račva istu 20 tak kn.Nego eto nadam se da neće više ništa gristi nakon izmjene. Da sam siguran da je plavi g11 manje agresivan stavia bi njega al ko će bit pametan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panicaris bzvz stavi g12 razrjedi ga i zivio

Racva je otisla i kaj kosta 50kn promjeni i vozi dalje,a nema ti kaj pojest ak se vec tolko bojis stavi vise vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

1:6 otprilike kažem, jer sam dodava dest.vodu pošto gubi već mjesec i pol. na toj račvi sigurno sam ga dobro razridia. Najmanji problem antifiz 25kn, a račva istu 20 tak kn.Nego eto nadam se da neće više ništa gristi nakon izmjene. Da sam siguran da je plavi g11 manje agresivan stavia bi njega al ko će bit pametan.

više je agresivan g11 nego g13

novi antifriz je napravljen da manje nagriza plastiku aluminij

kod mene u sve ide g13 bez obzira koji motor i godište

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis ja nemam takva iskustva. U stari vagenaima gdje bi bio zeleni il plavi inin koji je odlicno odradjivao possao... bi bio izbacen i nalit g13 iz ovlastenog. O d tad su pustanja na svim il vecini spojeva crijeva s racvom il crjeva s kilerom... Dobra stara INA zakon... a mi smo narod koji sere po svom i uzima tudje pa tako vdim g12 od dvaj s kuna neke firme i porjekla da ga nema ni u gugl trazilici.

Vrati ti inin antifriz i miran

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi ti spojevi gdje pušta kad tad bi procurili pa bolje da procuri odmah,

nije puštalo zbog prljavštine, taloga i slabog antifriza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis ja nemam takva iskustva. U stari vagenaima gdje bi bio zeleni il plavi inin koji je odlicno odradjivao possao... bi bio izbacen i nalit g13 iz ovlastenog. O d tad su pustanja na svim il vecini spojeva crijeva s racvom il crjeva s kilerom... Dobra stara INA zakon... a mi smo narod koji sere po svom i uzima tudje pa tako vdim g12 od dvaj s kuna neke firme i porjekla da ga nema ni u gugl trazilici.

Vrati ti inin antifriz i miran

Frik, sa svog stajalista kakva je razlika taj INA i neki lijevi antifriz? To pitanje mi se po glavi vrti svaki put kada vidim antifriz, ali uvijek nekako dodem na to da je svaki isti ne? Kupio sam bio u tokicu onaj njihov TQ... Znas li ista vise po tom pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi ti spojevi gdje pušta kad tad bi procurili pa bolje da procuri odmah,

nije puštalo zbog prljavštine, taloga i slabog antifriza

njet.... dobra je ina i na testeru i jednostavno g13 je ki benzina pusta tamo gdje nebi ni trebao... govorim za aute tipa g mk1 ,2...

 

G2 LTD Nisam testirao jbg... al znam kako mi svi gonimo teoriju da nase nevajade a strano je odlicno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

anti_DSCN2.jpg Evo uzea sam nanovo ovu famoznu g13 specifikaciju, tu sam stavia fotografiju, čisto ako nekog zanima. Tvrtka Pena iz HR. 25 Kn koncentrat 1L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su pustile obe račve i to kao i kod tebe,kada sam usuo antif. Dal od starosti il antifriza ne znam. Uzeo sam 1 orig.a drugu Meyle pa cu vidit kako ce se ponasat. Anti.plavi G11 Fuchs.

 

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Afterx

 

taj ti je zamjena za G11 i G12 i smije se sa njima miješati, uostalom piše ti i na etiketi....kod mene u A4 97.g. 1.9tdi je isto taki i nikad problema tako da se ne sekiraj zbog toga....u passatu 1.9 tdi pd 2005.g. je ovaj TQ i sve ok....

Edited by bikerbj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da zato sam i uslika čisto ako nekog bude zanimalo. Piše da zadovoljava spec. G13. O.k. ovu sam račvu kupia još je nisam montira . I ovaj antifriz je HR proizvod tako da je dobro btw. da se nešto i proizvodi, nadam se samo da je i kvalitetno.

Edited by Afterx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglvanom prominio sam ovu račvu di je puštalo, i nadolio antifriza i vode koliko se izgubilo kod izmjene.

Kad sam skinuo račvu, vidio sam da samo jedna gumica u njoj drži vodu, a na motoru na kojeg se ona spaja je bio neki "dihtung premaz" ne znam kako se točno to kaže, uglavnom ja nisam imao tog premaza jer nisam znao da se stavlja, pa sam samo skinuo ostatke starog premaza i stavio račvu.

Edited by Afterx

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci vec je netko skidao il je lječio... Maza neide kad je racva tj gumica dobra... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,najvjerojatnije.

Za sad ne znam jel sve o.k.jer ima još vode oko nje šta je ostalo od rada. Uglavnom samo sam gumicu prebacio sa nove račve na staru, jer se sa stare račve nije dao nikako skinuti onaj đek za struju vjerojatno za temperaturu vode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, onaj komad iz stare se nije moga izvadit a da ga ne razvalimo. Zapeklo.

Uglavnom sve na njoj djeluje ispravno, mislim to je plastika sve, samo joj se gumica spljoštila pa smo zaminili za novu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta racva zna puknut tako da se i ne vidi i curi dok je u sistemu pritisak...sta nisi i nju izmjenio kad si vec skidao sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je senzor temperature vode....steta da nisi sve promjenio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predpostavio sam da je to. A znam... ža mi je, pomoga je i prijatelj, al baš je zapeka taj senzor unutra. Nikako ga maknit . Inače ovaj spoj mi je dosta čudno rješen na ovim 1.9 TDI motorima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si sve zrokat i miran si onda

Edited by Roza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palo mi je na pamet, da bi možda valjalo da sam nečim stuka plastiku da oslobodim ovaj senzor... Vidit ću danas dal drži vodu i kad majstori odu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3