1 1
limp19

Caddy 1.9 tdi 55kw iskustva

Recommended Posts

Planiram uzeti vw caddy tdi teretni i juce izleti na slikama odlican caddy 2010 god 1.9 tdi 55kw. Pa me interesuje kakvi su to motori i auta uopte? Znam da je pd. Ima li dpf i plivajuci zamajac?

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je prikriveni nedostatak koji ti je prodavac utajio i mozes vratiti auto, pozovi policiju ako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garancija dok ne izadjes sa placa :) moj projektilski daleko je BIH od pravne drzave

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ništa, vozi ga sada i osluškuj pa ćeš polako otklanjat kvarove, ni prvi ni zadnji sa takvom kupovinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da. Sta god se kupi ceka ulaganja. Auto je generalno utegnut, sinoc detaljno pregledan i pored malog servisa ustanovljeno da je los srednji nosac mjenjaca ostalo je u super stanju. Ustvari da je super ne bi bilo safe moda :D

Ali definitivno ide malo da se digne snaga. 55kw nije humano kako je sporo. Bar na 77kw, mozda odmah i dpf izvadim i softverski uklonim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

One priče, sjedni i vozi njih sam se naslušao.
Svaki auto treba slugu a ne gazdu, tako da ti ulaganja ne ginu. Bitno je da ima dobru osnovu a ako je neka sitnica to se uvijek da popraviti i ako je cijena bila OK nemaš za čime žaliti. Nekako ti malo 55kW, ali to je radnik a ne trkač. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice limarije sasije i trapa stvarno je top stanje. Ostalo se bude vec rijesilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garancija dok ne izadjes sa placa :) moj projektilski daleko je BIH od pravne drzave

 

:) Sori, nisam skuzio da je u BIH, makar i kod nas je to pun k gnjavaze ali mislim da se isplati zaprijetiti tako, tko zna ako prodje, prodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi riješio popravak i koliko te koštalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi treba stici dio. 58e kosta. A cekam i dijelove za veliki servis pa cu skupa sve odraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije tako strasno i ja sam prije kupovine i nakon sto sam platio 200 kn pregled u ovlastenom uocio da je otisla desna unutarnja manzeta a to lik nije vidio kod pregleda. Ti barem nisi nista platio pa si tu ustedio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno kad god kupujem auto uvijek sam spreman na neke troskove mimo velikog i malog servisa. Gledam da je redovno servisiran i da je sasija dobra a ostalo je lutrija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uradjen veliki servis na caddy-ju. Pored seta zupcastog i vodene uradjen i mikroremen i spaner mikroremena i remenica alternatora. Onda presli na vakum ventil turbine medjutim nije se moglo prici pa smo skinuli i turbinu koja je bila prilicno cadjava. Sve ocistili vratili nazad i stavili nove disk plocice zadnje i srednji nosac motora one selene i sada samo gas. Uglavnom stari dijelovi su bili kriticni svaki spaner ili roler se cuo. Spaner od zupcastog pustio mast i stekao ma bas ono u poslednji trenutak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu pitacu ovdje. Na kediju mi ne vraca vozacev pojas. Tj izvucen je skroz. Da li se to moze napraviti ili da trazim polovan koji je nesto elektronski i kosta 80e?

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1