0
RoMario44

Savjet..G3 1.9 TDI Bosch pumpa...?!

Recommended Posts

Ekipa,

Trebam savjet,na gore navedenom vozilu proflitala pumpa i goribo curi...lokalni majstori mi nude opciju za 600 kn da oni to skinu,ponovno zabrtvaju itd...

A druga opcija kaže da čovjek koji radi pumpe istu sredi za 300 kn i da ju onda samo nazad vratimo i ukopcamo...

 

to napraviti...?

 

Hvala svaki savjet je dobrodoao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako znas ufazirati motor,skiniti pumpu,vratiti pumpu i nastelati ako triba onda to napravi i plati 300. Ako neznas onda odvezi nek sve to neko drugi napravi i plati 600. Vrlo jednostavno. Nezz cemu uopce pitanje al eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako znas radit i fazirat i imas potreban alat samo daj.... naravno ako imas i vcds za ustelat u fino kut...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod svakog normalnog bošiste to brtvljenje sa skidanjem kosta oko 1000 do 1200 kn ako ju doneses skinutu 800kn ovaj tvoj je jeftin

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mario kome bi to nosio?

Mislim da cu i ja morat svoju nosit nekome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mario kome bi to nosio?

Mislim da cu i ja morat svoju nosit nekome

imas bosistu u pozegi kolega odvezo cijeli auto i ovaj prebrtvio i sve vratio nazad. negdje kod zveceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno jefitno...nisam nigdi cua da je reparacija b.pumpe 300 kn , odnosno sa skidanjem 600.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas bosistu u pozegi kolega odvezo cijeli auto i ovaj prebrtvio i sve vratio nazad. negdje kod zveceva

Da nije kod Trbija tamo kod semafora prema KTCu?

Ne znam da ima neki kod zveceva??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije kod Trbija tamo kod semafora prema KTCu?

Ne znam da ima neki kod zvecevo

neznam jel mislimo na istog, mislim da se zove tomislav i koliko sam skuzio prije pruge kako se ide prema ktc ides ravno valjda na onom zavoju velikom nejdes prema prugi. mislim da ima nekakva trgovina necem na samom cosku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijeio problem u Eminovcima Mirko Brekalo promijenio brtve i semering za 180 kn ali sam donio skinutu...majstor drugi to odradio ufazirao i eno je radi..

 

Taj kod ktca čuo sam da nije ba pouzdan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam za njega dali je pouzdan ili ne ali kolegi odradio sve za 100€ pali vozi, ja sam radio drukčije jel nije bilo izbora totalno je procurila i prvi majstor (kolega) skinio ja odnio kod majstora u djakovo ovaj namontiro i sad više nestigne ju ustimati kako treba ganjam ga da završi ali se izmotava non stop i sad dao 1000 kn i nije to to. sad moram kod drugog majstora da on završi. Radi se o tome da puno troši i neradi ravnomjerno u leru te u vožnji zna trzati. majstor je rekao da nije gore na poklopcu uradio ubrizgavanje kako treba tj. prevelika kolicina goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hammer mod ti je napravio. Treba zamaknut poklopac pumpe. Za to ti i dijagnostoka treba. I naravno poslje vidit jel tocno u fazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam ali jako bezobrazno od njega i cut ce me jos, ali danas bio kod kolege drugog i kaze on teraj u garazu ja kazem nemoj sad sad je guzva kad budes stigo i on opet teraj odmah i odvrnio je ona 4 vijka na poklopcu i ona 4 ispod poklopca i lagano gumenim cekicem lupao prema ljevo i dotjero je nesto dok sam ja gledao s 1, 9 na 6.5 do 7 i kaze sad je to to, jos me pitao hoces da ide auto kao violina i malo ce vise trositi reko moze. kad je stegnio kaze teraj van i nemoj voziti auto kod "super majstora" ja pitam sta sam kriv on samo gas. eto vidis koja kultura posla i usluznost. od sad teram kod njega i auto ide kako treba, jos mi je rekao da mjenjam senzor temperature nekakav cetvrtasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Štelo ti je IQ, to s čekičem. Zato se i zove hammer mod. U originalu ti je oko 4. Što je veći broj to manje nafte ubrizgava.

 

Channel 1: injected quantity

  • Check the injected quantity at idle, engine warm and all power consuming devices turned off.
  • Specification is 2.5 to 9 mg/h.
  • To change the amount of injected fuel perceived by the ECU, go to adaptation channel 1.
  • If you have driveability problems, you may want to increase it to 3-4 mg/h.
  • For slightly improved throttle response, you may try to decrease the value.

Bitno da je auto bio full zagrijan. Mogo ti je još i fazu provjerit usput, al ajde, ako pali na zub po zimi onda je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan kaze treba vcds za to sve postelat da auto radi kako treba, a drugi to gumenim cekicem sve rijesio ????

Za nevjerovat.

 

P.s. Ja sam pobornik vcds-a, radije nego cekica ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan kaze treba vcds za to sve postelat da auto radi kako treba, a drugi to gumenim cekicem sve rijesio

Za nevjerovat.

 

P.s. Ja sam pobornik vcds-a, radije nego cekica

vlaho vlaho pa imao je dijagnostiku na tabletu i onda stelovao zato sam i vidio da pise 1.9 pa je naredio na 6-7

Štelo ti je IQ, to s čekičem. Zato se i zove hammer mod. U originalu ti je oko 4. Što je veći broj to manje nafte ubrizgava.

 

Channel 1: injected quantity

  • Check the injected quantity at idle, engine warm and all power consuming devices turned off.
  • Specification is 2.5 to 9 mg/h.
  • To change the amount of injected fuel perceived by the ECU, go to adaptation channel 1.
  • If you have driveability problems, you may want to increase it to 3-4 mg/h.
  • For slightly improved throttle response, you may try to decrease the value.

Bitno da je auto bio full zagrijan. Mogo ti je još i fazu provjerit usput, al ajde, ako pali na zub po zimi onda je ok.

koji broj bi bio najbolji jel je on rekao da kako hocu a ja sam rekao da naredi da ide dobro. kako je kod tebe na passatu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je 3.8, broj 128 upisem u prozor za vrijednost.

 

@Vlaho

 

Stos je u tome da prek VCDS-a mozes stelat kolicinu ubrizgane nafte u rangeu od npr 2.0 do 6.0, a ako zelis 8.0 onda zamaknes poklopac pumpe u stranu tuckajuci cekicem kad popustis sarafe. I ona stelas VCDS-om od 6.0 do 10.0. Poklopac pomice taj range.

 

Jebi ga kad ste tu svi na forumu pokupovali CR ili PD motore i samo vam majstor zalazi pod haubu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je 3.8, broj 128 upisem u prozor za vrijednost.

@Vlaho

Stos je u tome da prek VCDS-a mozes stelat kolicinu ubrizgane nafte u rangeu od npr 2.0 do 6.0, a ako zelis 8.0 onda zamaknes poklopac pumpe u stranu tuckajuci bravo cekicem kad popustis sarafe. I ona stelas VCDS-om od 6.0 do 10.0. Poklopac pomice taj range.

Jebi ga kad ste tu svi na forumu pokupovali CR ili PD motore i samo vam majstor zalazi pod haubu.

Bravo Passat, bio kod kolege da mu zahvalim. Jel bi imao malo bolji odaziv na gas da ga stavi kao tvoj na3.8 i koliko to igra ulogu, kao dami je malo trom, ma neznam vie Edited by jooka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom stavio da mi manje nafte daje (veći broj) jer sam rješavao probleme sa vibracijama i išo je dosta lošije, falio mu je onaj kick na 1900 okretaja. Vratio nazad na 3.8 kak je i bilo i za 90 kobila kolko ima sasvim sam zadovoljan.

A sqad neznam jel će ti dat vratit na 3.8 samo s dijagnostikom ili će trebat opet poklopac zamakivat. Ima na netu sve objašnjeno kud treba za više naft, a kud za manje zamakivat. Samo upiši VCDS injection quantity u guglin i naći ćeš hrpu linkova kako to napravit.

Edited by Passat

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi evo da se nadovežem i meni na passatu 1,9 tdi(međulinija) procurila pumpa gore na poklopcu kontaktirao sam 3-4 majstora ali izbjegavaju raditi pumpe svi skinu i šalju majstoru koji servisira pumpe na kraju sam stupio u kontakt s tim koji servisira pumpe i cijena je 1000 kn komplet reparatura ili oko 200 kn da promijeni samo dvije gornje brtve jeli netko ima iskustva s tim da se promjenu samo te dvije nije baš da mi se daje sad 1000 kn nakon sto sam stavio 4 nove gume i 4 nova amontizera..... :(

moj savjet ti je da neprodes kao ja i budes iznimno ljut i platio glava boli tjeraj odmah kod nekog normalnog boschiste da on sve napravi jer ako ovaj ovo radi onaj ono onda kasnije ako nesto nestima samo lopticu prebacivaju. 1000 kn je dosta trazi dalje.

Ja sam jednom stavio da mi manje nafte daje (veći broj) jer sam rješavao probleme sa vibracijama i išo je dosta lošije, falio mu je onaj kick na 1900 okretaja. Vratio nazad na 3.8 kak je i bilo i za 90 kobila kolko ima sasvim sam zadovoljan.

A sqad neznam jel će ti dat vratit na 3.8 samo s dijagnostikom ili će trebat opet poklopac zamakivat. Ima na netu sve objašnjeno kud treba za više naft, a kud za manje zamakivat. Samo upiši VCDS injection quantity u guglin i naći ćeš hrpu linkova kako to napravit.

meni kad je naredivao odvrnio je vijke i gumenim cekicem lupao kad gledas u haubu uljevo, mislim da sad isto malo odvrne i lupi udesno da bi mogao dobiti brojke jer smo presli njih kad je lupao i htio sam mu reci da ostavi tako kao tvoj cak i zeru manje jel sam vidio na youtubeu na dosta videa da se ta brojka vrti ali reko ajd necu nista govoriti. kuzis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je 3.8, broj 128 upisem u prozor za vrijednost.

@Vlaho

Stos je u tome da prek VCDS-a mozes stelat kolicinu ubrizgane nafte u rangeu od npr 2.0 do 6.0, a ako zelis 8.0 onda zamaknes poklopac pumpe u stranu tuckajuci cekicem kad popustis sarafe. I ona stelas VCDS-om od 6.0 do 10.0. Poklopac pomice taj range.

Jebi ga kad ste tu svi na forumu pokupovali CR ili PD motore i samo vam majstor zalazi pod haubu.

Ovo kad ti je 3.8 na koliko je temperatura desno od toga i gdje ti pise 128 i sto je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jooka u tom i je stvar što sam na kraju došao do boschiste i on mi je rekao ako hocu samo te dvije brtve oko 200 kn ili ako hoću reparaturu komplet pumpe 1000 kn.a opet on je jedini boschista što sam čuo za njega u zadru svi majstori s kojima sam pričao manje više skinu pumpu i šalju kod njega znači ako auto odvezem majstoru pumpa će svakako doći njemu u ruke...pa sam mislio odvesti auto sam kod boschiste samo ne znam dali je pouzdana opcija da mi promijeni samo te dvije gornje brtve bez skidanja pumpe

traziu trazilici kolegu Mexx, mislim da ti je on blizu a svi ga hvale pa nek ti on napravi i kako su meni rekli kad promjenis ove brtve druge su slabije pa ce na njima pocet curiti, ali i ja sam htio promjeniti samo koja curi ali meni je procurilo usput do remenice i onda mora pumpa van jel slini po remenu i remen se namoci padne i ostatak znas. Ja da sam na tvome mjestu ja bi mjenjao samo gdje curi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ista stvar bila prije 10 dana.

Po riječima bošiste iz NG, koji slovi kao dobar, moguće popravit za tipa cca 1000 kn i još mi se treba donijet skinuta pumpa na ruke.

 

Otišao u Bosansku Gradišku, čovjek odradio posao za doslovno 10 min bez skidanja pumpe (stavio nove gumice i uštelao pumpu čekićem), auto mi mirnije sad radi nego prije, a sve skupa koštalo 160kn.

 

Ako netko treba kontakt nek se javi, inače čovjek servisira aute bosanskog zakona i reda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ista stvar bila prije 10 dana.

Po riječima bošiste iz NG, koji slovi kao dobar, moguće popravit za tipa cca 1000 kn i još mi se treba donijet skinuta pumpa na ruke.

 

Otišao u Bosansku Gradišku, čovjek odradio posao za doslovno 10 min bez skidanja pumpe (stavio nove gumice i uštelao pumpu čekićem), auto mi mirnije sad radi nego prije, a sve skupa koštalo 160kn.

 

Ako netko treba kontakt nek se javi, inače čovjek servisira aute bosanskog zakona i reda.

e to je posao, to su stari auti i netreba raditi znanstvenu fantastiku od bosch pumpe stare 20 god. kakve sam sve cuo cifre pa to je sacuvaj Boze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kak ce pare drugacije uzet...nove gumice za pumpu za golfa 3 1.9 dizela platio 90kn...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0