0
RoMario44

Savjet..G3 1.9 TDI Bosch pumpa...?!

Recommended Posts

Pa kak ce pare drugacije uzet...nove gumice za pumpu za golfa 3 1.9 dizela platio 90kn...

ma znam i ja sam ih kupio i vratio nakraju kad je majstor rekao da pumpa mora dolje. strašno je to kad dijelovi koštaju 100 kn a posao 900.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mexx kralj. Meni kad je na dvici pumpa propisala, nazvao ga da pitam za savjet i rekao mi je ouno toga. Steta sto nije malo blize pa bi mi on nju rjesio ( u STu je ). Ako netko treba odlicnog bosistu ( okolica ZGa ) neka mi se javi da mu dam broj ( tu ga ne smijem staviti iz privatnih razloga ). Meni je na dvojki sredio pumpu i super je sad naspram prije ( 900kn brtvljenje, neki klipic pred paljenja, i stelanje jer je netko cackao po njoj ). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mario ako su bosove gumice lose onda neznam sta drugo valja

Tocno, bosch set ili kit 100 kn nikakvi kinezi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj kod Puriča koliko je reparacija bosch pumpe, dobro kaj sam sjedil a ne stajal.

znam, i ja sam zvao jednog i pitao i dobro da sam sjedio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja danas bio kod majstora da promijenimo gumice ali nisam se baš obradovao rekao mi je da mi je pukla opruga i da bih to trebalo riješiti što prije jer se nikad ne zna kad može auto stati traži mi 1000 kn za reparaturu ili 750 ako ja sam skinem pumpu i donesem :glavomuzid:glavomuzid:glavomuzid:glavomuzid:angry:

 

kakva sad opruga, jesi zvao mexx-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mexx kralj. Meni kad je na dvici pumpa propisala, nazvao ga da pitam za savjet i rekao mi je ouno toga. Steta sto nije malo blize pa bi mi on nju rjesio ( u STu je ). Ako netko treba odlicnog bosistu ( okolica ZGa ) neka mi se javi da mu dam broj ( tu ga ne smijem staviti iz privatnih razloga ). Meni je na dvojki sredio pumpu i super je sad naspram prije ( 900kn brtvljenje, neki klipic pred paljenja, i stelanje jer je netko cackao po njoj ). ;)

Baš sam htio pitati preporuku za Boschista na St lokalitetu. Ima li taj Max nekakav kontakt? Ako neko ima preporuku za St i okolicu molio bih. Ovaj servis u Vranjicu traži blizu 2000Kn, za reparaciju b.pumpe a skidanje i montiranje iste je ukljuceno u cijenu. Garancija im je jednu godinu mislim,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bog ljudi. Imam pitanje, auto mi je danas teže upalio i tresao se nakon što je upaljen par sekundi. Imam manje curenje na Bosch pumpi već duži period.

Temperatura ovde u St, je minus 6 bila. Sad me zanima dal ovakvo otežano paljenje može uzrokovat curenje na Bosch pumpi? Kad je iti malo topal motor, onda izvrsno pali .

Inače grijače sam izvadio i provjerio prije 3 dana, svi ispravni ali mi nije svjetlila ona njihova plus žica na ispitivacu struje . To sam provjerio dok je motor već bio topao ,pa možda relej nije slao struju grijačima?Tako da u toj logici nije ni mogla svijetlit. Dakle prema tome ne mogu biti 100% siguran ni u dovod struje na grijače dok ne istražim još.

Nisam htio novu temu dizat, kad se ovde već spominje isti model auta b.pumpa.

Model: Golf III 1.9 TDI 90Ks. 97. god.

Hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam kada je motor topao gasi grijace. Tako je na dvojkama vjerujem onda i na g3.

A za curenje ne znam, nema nekih uslova kada ce procuriti i zbog cega. Meni slini na poluzi gasa a prije par mjeseci ju brtvio ( za sad nista strasno ).

Mozda nije dobro nastelana, sjecam se da je moj tresao zesce kada ga upalim pa se smiri, a sada kada sam ju prebrtvio i nastelao vise ne trese... doduse teze pali ali to je radi kompresije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, probao sam danas dobit na mob onog meštra za B. pumpu od kojeg si broj ostavio, al mu je isk. mob.

Uglavnom pumpa curi, to je sipmtom kvara koji mogu vidjeti. Sad kad je zahladilo ovi simptomi prvog paljenja ujutro su izraženi,al jutros je bilo najgore u ovom hladnom periodu.I da napomenem u crijevu dovoda goriva u B.pumpu često nakon šta auto stoji na parkingu se pojavi mjehurić zraka. Kad se motor ugasi nakon vožnje, on nestane al se kasnije nanovo formira,dok miruje i tako u krug.

Auto normalno ide, i u vožnji je sve o.k.

Edited by Afterx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je kod G3, ali na G2 u originalu ako se ne varam je bio komad gumene cijevi sa filtera i onda na pola je bio neki komad plasticne cijevi i to ide u bosch pumpu, zasto nemam pojma. Ali kada sam kupio auto taj komad plastike mi je radio problem sa uvlacenjem zraka u crijevo i znao je npr nakon 10 minuta rada u leru jednostavno prestati dobivati gas ( stisnes gas, dizes cok NISTA ) i crkne. Cak mi se znalo desavati da pocne cukati kad krenem... ( to se samo desavalo ujutro kada je hladan ) Problem sam rjesio sa kompletom cijevi gumenom od filtera do bosch pumpe. Ako je tako i na G3 mozda i to rjesi tvoj problem, moj je tako rjesen.

Vjerojatno mislis na Mexx-a, legenda je, radije njemu pumpu posalji on ti je negdje u ST ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to ne događa, ovo se samo kod ovog hladnog paljenja javlja. Da od njega si ostavio br. al mu je izgašen mob.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0981854321 Mex Zazovi s ponedjeljka... mozda je covjek spojio blagdane.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne javlja se, možda je na zimovanju.

Jel može ovo šta sam naveo biti do Bosch pumpe? Jer kad je imalo topal, pali ko novi. Nekako mi je logicno da bi kod curenja pumpe i topal duže verglao ,odnosno danas je zaverglao 2 sek. zaculo se neko sturganje pa je stao, nakon toga sam ponovo okrenuo kljuc i onda je sastavio, dakle iz druge, uz popratni bijeli dim iz ispuha ...

Edited by Afterx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj snimi ujutro video i uploadaj na YT da cujemo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probam,o.k. Pumpu bi sad rješio odnosno to curenje,samo kad bi znao da će rješit ovo, pošto nekih drugih ozbiljnijih problema nema,auto ide normalno i pravilno radi. Ipak je reparacija veći izdatak...Uglavnom ovo sa struganjem sam prvi put cuo jucer i danas manje, predpostavljam zato jer je bilo malo toplije. Vergla kratko,zastruže i stane, samo što je danas iz druge kresnuo a jucer mislim iz treceg pokusaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teze upali na -6C, trese se kad upali, kad je imalo topal dobro pali, bijeli dim kad upali...sve ovo mi vuce nekako da je do grijaca. Ako kazes da su grijaci ispravni onda mozda ne dobivaju struju.

A ovo sto kazes da zavergla na 2 sekunde pa se culo struganje...moze biti da je motor na kratko upalio a nije stiglo (s obzirom da na niskim temperaturama sve skupa otezano funkcionira) izbacit na vrijeme bendix iz zamasnjaka pa je motor zavrtio anlaser na "malo" vise okretaja od za njega predvideno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, grijače sam sve izvadio i ispitao, ali ne i dovod struje na njih. To bih htio pouzdano ispitat da sam siguran, ali nije ništa svjetlilo kad je prijatelj da kontakt a ja drža ispitivac na plus kabelu grijaca,Tad je bia topliji motor,kad se lampica od grijaca na satu auta upali na sekund samo. Po toj logici, bi dovod struje u grijace treba ispitat na prvom paljenju ujutro, a da netko umjesto mene da kontakt, dok ja držim probnu lampu ?

Edited by Afterx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti. Moš mi pomoc kazat gdje je osigurac grijaca i relej njihov? Znam da su releji odmah iznad onih standardnih osiguraca ispod volana dole.Al mi nikad nije trebalo to dirat. Na senzor nisam sumnjao jer sam primjetio da ljeti lampica grijaca radi sekund, a sad zimi osjetno duže pa mi je logicki da senzor daje tu informaciju .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osigurac neki kazu da im je gdje i relej ispod volana lijevo, neki kazu ispod haube gore desno, uglavnom 50A mora biti. A relej 109, probaj ga promrdat, mozda gubi kontakt, ili imas hladan lem na njemu (vidis kad ga skines i sa njega skines plasticni pokrov)...uglavnom imas vec puno tema o svemu ovome ovdje na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0