2 2
Hrvojemk5

Golf 5 temperatura

Recommended Posts

Pozdrav...problem sa golf 5 na autu se spusta temperatura motora kada stojim ali samo kada auto pojazuje zimske uvjete kada se upali lampica sa pahuljom onda temperatura pada ...mislio sam da je do termostata i danas sam ga zamjenio ali opet ista stvar preko dana sve normalno stoji kazaljka na 90 a kada se temperatura spusti oko 0 pocne temperatura padati, dali je netko imao slican slucaj ili zna u cemu je problem pa ako mi moze pomoci bio bih zahvalan . Lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada ugasim ventilaciju punu brze digne temperaturu...kad sam se ustao jutros upalio sam ga radio je nekih 10ak minuta s upaljenom ventilacijom i kada sam krenio na posao sam ugasio ventilaciju i nakon nekih cc2 km je digao temperaturu na 70 i onda sam upalio ventilaciju posto je jako hladno vani smrzo sam se...dali znas sta bi moglo biti?...promjenio termostat mislio bit ce bolje ono sve isto jedino ako nema veze sto mi ventilator na brzini pirenja 3-4 cvili pa ako nema to veze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaku zimu ista tema

Gle hladno je i ako navines ventilator na 3 ili 4 jako se puno moras voziti da ti digne temperaturu na radnu jer ti kiler od grijanja hladi motor.

Meni je jucer temperatura dosla na 90 nakon 22km samo zato sto sam cijeli dan bio vani i smrznuo se navinuo grijanje na 4 i normalna pojava.

Ima hrpa tema procitaj si malo a posto si izmjenio termostat samo vozi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjenjao sam termostat i opet ista stvar desi se da jako tesko dize temperaturu..sad ako mi netko moze pojasniti sta bi se desilo kada bi resetirao climatronic?...pricam sa kolegom koji ima vw pola i kaze isto mu se desava i kaze da bi mogao biti kvar u onim spuzvama na klapni da su se odljepile i propusta hladni zrak i hladi motor i zato se temperatura spusta u vozni i na semaforu ili koloni...antifriz sam mjerio on je ma max i ide do -30 ... a sto se tice senzora temperature dali moze do njega biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeli ti citas sto ti je kolega napisao u postu povise tvog? Ajde sad procitaj jos jednom a onda pogledaj malo i ostale teme vezane za tu istu "problematiku". Ima ih bar 5, ako ne i vise. Svaku zimu raspravljamo o istim stvarima.

To je normalno kod tebe! I dzaba si mijenjao termostat. Moze bit jedino da si umjesto kvalitetnog originala, kupio sad neki jeftini koji će biti gori od toga prije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to normalno meni je jucer navecer nakon 12km voznje s grijanjem upaljenim temp dosla na nekih 70-80 a vani -2,5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko okretaja vozite auto dok je hladan? Ja ga drzim na 2000 dok se ne zagrije i trudim se da nije ispod ni iznad dok se ne zagrije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga cjelo vrijeme dok vozim drzim na 2000...al mozda cu lupit a ostat ziv ali kad sam stisnio tipku dual i namjestio tenperaturu 29.5 na obe strane brze podigne radnu temperaturu jutros 5 sati ujutro vani -3.5 nakon cc3 km mi poceo dizat temperaturu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Issss.

Auto uvlaci izvana zrak koji je npr -5 i mora ga zagrijat na 25 koliko npr stavis u kabini...pa NORMALNO DA SE HLADI MOTOR

 

upalite si recirkulaciju tj da ne vuce izvana nego iz kabine zrak i drzat ce temperaturu jer ce dogrijavat par stupnjeva, nece morat dizat zrak izvana za 30 stupnjeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko okretaja vozite auto dok je hladan? Ja ga drzim na 2000 dok se ne zagrije i trudim se da nije ispod ni iznad dok se ne zagrije...

Kak se mozes vozit na 2000 okretaja?

 

Meni su ove vase kilometarske cifre skroz cudne, ja imam do posla 6km i recimo da mi je nakon 5km voda na 90 i ulje na 75-80. A grijanje mi je odmah nastimano na 28 i pocne relativno brzo puhati topli zrak. I jasno grijanje siceva odmah, da prezivim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak se mozes vozit na 2000 okretaja?

 

Meni su ove vase kilometarske cifre skroz cudne, ja imam do posla 6km i recimo da mi je nakon 5km voda na 90 i ulje na 75-80. A grijanje mi je odmah nastimano na 28 i pocne relativno brzo puhati topli zrak. I jasno grijanje siceva odmah, da prezivim :)

Nisam siguran jel puno ili malo 2000 okretaja? Smatram da hladan motor ne treba forsirati u vise okretaje a isto tako ni mrcvarit preniskim jer onda ce trebati vjecnost da se zagrije a hladan motor se najvise haba i najvise trosi. To mi je neka zlatna sredina, optimum.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa malo naravno. Naravno da ga neces u blokadu dok je hladan al nekakva normalna voznja, do 3-4k rpm i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije 2000 okretaja tako malo za dizel, dobro se osjeti da moze mirno brzina vise ali dok se ne zagrije drzim tako. 3000 okretaja su za dizela vec gornji rang.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

3-4k okretaja je puno za hladnog tdi-a po meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voziš normalno niti da gušiš auto niti da kolješ

pa valjda imate uši sat od okretaja nije bitan.

3-4.000 okretaja hladan tdi

pa sta ide do 10.000 okretaja?

nije to honda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se nismo dobro skuzili, dok ubrzavam ne saltam na 2000 ko baba nego saltam na normalnim okretajima. Jasno kad dodjem na 80-90 da sam u 5oj na laganim okretajima.

Mozda sam malo pretjerao sa 4000 al sigurno izmedju 3 i 4. Pa ne vozimo vise kramusine iz 82-e plus sto su ulja napredovala.

Edited by Xman

Share this post


Link to post
Share on other sites

3-4.000 okretaja je koliko hoceš na tdi-u

naravno kad je motor na radnoj temperturi

dizeli postižu najveci okretni moment i najvecu snagu na dosta malim okretajima

tako da neko tjeranje u visoke nema nikakvog smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se nismo dobro skuzili, dok ubrzavam ne saltam na 2000 ko baba nego saltam na normalnim okretajima. Jasno kad dodjem na 80-90 da sam u 5oj na laganim okretajima.

Mozda sam malo pretjerao sa 4000 al sigurno izmedju 3 i 4. Pa ne vozimo vise kramusine iz 82-e plus sto su ulja napredovala.

Kao sto rekoh dok je hladan drzim ga, u prosjeku, na 2000 okretaja, jasno da kod saltanja zavrtim na 2600 pa dok presaltam padne malo ispod 2000 i opet ga vratim na 2000. Mislim da je to optimum kod hladnog motora. Kad se zagrije onda u svim okretajima.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja saltam oko 1500 kad je hladan, a kad je ugrijan oko 2000 rijetko preko. Mislim da je to optimalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh dok je hladan drzim ga, u prosjeku, na 2000 okretaja, jasno da kod saltanja zavrtim na 2600 pa dok presaltam padne malo ispod 2000 i opet ga vratim na 2000. Mislim da je to optimum kod hladnog motora. Kad se zagrije onda u svim okretajima.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

evo sad upravo trazio na netu

kaze za passat 2.0 tdi da

Najveći okretni moment od 340 Nm doseže se već pri niskih 1750 o/min, a najveću snagu od 150 KS pri samo 3.500 o/min i sve do 4.000 o/min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, 4000 okretaja je vec kraj, tdi se treba voziti na oko 2000 okretaja dok se ne zagrije.

 

Prije dva dana bas pratio. -3C, 8km i 8min voznje da dodje kazaljka na 90C. Okretaji oko 2000. Da sam ga vrtio vise brze bi se zagrijao ali to nije dobro za hladni motor.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravak, u D modu salta rano kad se vozis lagano. Skuzi ako ga stisces pa i kasnije salta.

 

Projektilski - sto konkretno nije dobro ako se vozis normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, 4000 okretaja je vec kraj, tdi se treba voziti na oko 2000 okretaja dok se ne zagrije.

 

Prije dva dana bas pratio. -3C, 8km i 8min voznje da dodje kazaljka na 90C. Okretaji oko 2000. Da sam ga vrtio vise brze bi se zagrijao ali to nije dobro za hladni motor.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ma nebi se brze zagrijao

mozda minutu prije ali to je zanemarivo

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2