2 2
plenki

GOLF VI TDI problem - motor se gasi nakon paljenja

Recommended Posts

Imam GOLF-a VI TDI 77KW, 160tkm.

Radi se o sljedećem. Kako je sad zahladilo, nekoliko puta mi se dogodilo da sam upalio auto, motor je radio (nemirno, trokirao par sekundi) i ugasio se. Nakon toga, ponovo upalim auto i sve radi ok. To je kad je bio hladan. To nisam primjetio kad je bilo toplije vrijeme.

 

Sad nedavno mi se dogodila ista stvar, no pretpostavljam jos da je bila DPF regeneracija u toku. Dakle, isto upalim auto, ugasi se. Kazaljka obrtomjera je skakala oko 1000RPM. Upalim ga ponovo, malo stisnem gas u leru i sve ok. No, vozio sam nekih 5 minuta i auto mi se ugasio u voznji. Bila je guzva, 1-2 brzina. Nakon toga ga opet upalim i sve radi ok.

Nakon nekog vremena voznje se upalila ipak lampica DPF-a, pa sam posumnjao na DPF. Plus sto sam primjetio da se osjeti malo dim kod motora (turbine), kad radi regeneraciju (i u kabini). Inace ne. Ja sumnjam da zbog sagorjevanja cestica kod DPF-a se zbog tih plinova iz nekog razloga motor ugasi. Nemam pojma. SPojio sam ga na svoju dijagnostiku, i nema nikakvih gresaka.

 

Jel imao tko ovakav ili slican problem? Auto je inace ok, ali s tim DPF-om su stvarno zeznuli stvar (da ne upotrebim neku drugu rijec).

 

Inace DPF lampica mi se ne pali, jer manje vise znam kad auto radi pasivnu regeneraciju (po broju okretaja u leru), pa ga provozam na otvorenoj cesti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je kazaljka okretaja skakala oko 1.000 o/min mogle bi biti dizne

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, hvala na savjetima. Probat cu prvo s cisenjem dizni.

 

Prosle godine mi se bila pojavila greska vezana za EGR, nakon toga je ociscen i greska je ponistena, i nije se vise pojavila. Jel ima neko preporuku za ciscenje dizni negdje?

 

Danke

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciscen egr...... kolko para je taj gust?

Dizne netreba cistit za ovaj simptom.....

Radije odi u dobar servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

300 kuna je bilo kod lokalnog majstora. Dizne bih isao ispitati, i po mogucnosti ocistiti. Bolje i to, nego da ako je do njih mi totalno rikne i onda banana. Nego koja je razilka izmedju ciscenja i servisa dizni? Jel ima netko preporuku za servis dizni i koja bi bila cijena?

Edited by plenki

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je nekako malo para za ciscenje egra ako se radi kako spada. Uopce da li je itko od vas cistio egr hladnjak, ljudi ga radje mjenjaju ako se ne varam.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljao jesam i koliko znam u IC hladnjaku zna se nakupit nešto ulja pa ga je dobro isprati ali koliko sam čuo i vidio mora se dobro osušiti nakon pranja, pa je to dobro napraviti preko ljeta. Nema potrebe za kupovinu novog jer vjerujem da nije baš jeftin kada se može i očistiti. Malo sam vremena imao i malo me frka bilo sve to skidati tako da sam EGR ventil očistio i cijev koja ide do hladnjaka i ventila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je... 300kn je djabe jer egr je na hladnjaku povrata isp plinova (osim ako je 2.0tdi prve gen) i treba skidat most...dpf poluosovinu... A ciscenje je kita ako pusta lagano antifriz...

Redovno su se mjenjali hladnjaci s egr-om.

 

Dizne se nemogu kvalitetno reparirat koliko mi je poznato.... a mogu se checkirat preko odis-a....

Nezaljetat se odmah

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratak update. Jucer mi se opet to dogodilo, u medjuvremenu je auto najnormalnije radio. Ovaj put, auto se ugasio 4-5 sekundi nakon paljenja i nije se mogao nikako pokrenuti dalje. Jedino mi je preostalo vucna sluzba i odvezao ga je u ovlasteni servis. Tek cu sljedeci tjedan znati sta bi moglo biti.

 

Malo sam jos citao o tome, moze biti filter goriva, pumpa za gorivo, pa da jos curi negdje ulje. Jos sam ulje provjerio i iako je nedavno bio na servisu, onaj pokazivac je bio na pola (dakle potrosio je malo ulja).

Edited by plenki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još jedan update. Otišao je hladnjak povrata ispušnih plinova (pretpostavljam da je sa EGRom skupa), procurio je antifriz i treba jos promijeniti zaklopku regulacijsku i svasta nesto (brtvila, itd..). DIjelovi+ruke =9000 kn u ovlastenom. TO mi je malo previse, jel imate preporuku kako rijesiti ovaj problem za manje love negdej drugdje?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušaj se sa ovlaštenim dogovoriti da ti daju neku drugu ponudu sa zamjenskim dijelovima. Surađivao sam s njima dosta i uvijek se može naći neki kompromis da obje strane budu zadovoljne. Ima i opcija da sam nabaviš dijelove pa ti ih oni ugrade, jedino onda nemaš garanciju ali ako ideš na zamjenske preko servisa dobiješ godinu dana garanciju, što to nije za odbaciti ali zato zna nešto biti skuplje od već spomenutog prijedloga, naravno ako uspiješ dijelove nabaviti ispod njihove ponude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni to nije upitno ali kada sam izračunao neke ponude da radim van servisa nije baš prevelika razlika bila, barem u mojim slučajevima pa mi je ovlašteni bio bolja opcija. Kod nas nema baš nekih pouzdanih servisa gdje mogu reći da se pripazi ili ne izgrebe kod skidanja i montaže i da se posao napravi kako treba a pošto mi susjed u ovlaštenom radi to sve mogu, odnosno ne moram više ni spominjati jer znaju da znam svaki detalj oko auta. Za veće i zahtjevnije radove koji više koštaju treba vagati i vidjeti gdje je naisplativije a i sam balansiram oko samostalne nabavke dijelova, pa i sada kod mijenjanja seta za spojku koja će najvjerojatnije ići preko Anđelka a ugradnja u ovlaštenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto bi npr kvacilo ugradjivao u ovlastenom a kupio si ga sam??? Xy majstora to odradi bez ikakvih problem za duplo manje para. U ovlastenom je sat koliko 150kn + PDV, najmanje.

Meni sama ugradnja u ovlastenom nema smisla. Drugo je kad kod njih i dijelove uzmes, kao npr za veliki servis u akciji 4+.

Ja znam par majstora koji će napravit isti poso ko ovlasteni i dat će mi racun i garanciju na svoj rad.

 

A ovaj njegov kvar se moze bar 30% jeftinije rijesit van ovlastenog bez ikakvih problema. Samo se treba malo potrudit za nabavit dijelove i nać majstora.

 

Nikad toliko para nebi da za taj popravak u ovlastenom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti znaš nekoliko majstora van ovlaštenog, ja ih ne znam a oko auta sam picajzla i ne vozim ga svakome. U postu sam naveo da nemam preveliki izbor oko servisa a sada da lovim nekoga izvan županije, ne pada mi na pamet, pa mi ova opcija paše, moji dijelovi i njihova ugradnja koju susjed obavlja. Kolega neka sam odluči što je najbolje za njega a ja sam naveo primjer i iskustva sa ovlaštenim oko zamjenskih dijelova. Svatko radi po svome, ni ja možda nešto ne bih radio ono što bi ti, eto recimo ovlašteni nudi plaćanje u 6. rata što je meni dobra opcija a ti si kešista pa ti to ne odgovara, jel tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hladnjak povrata ispusnih plinova je cca 3000 kn, 100+- u originalu, zamjenski je isto tako negdje, par popratnih brtvica, kanta antifriza i to je to, za demontazu je potrebno puno toga raskopati, ali mi je cudna cifra od 9k kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlašteni uvijek prvo pukne najskuplju varijantu pa ako ti paše OK, ako ne, žali se. Druga opcija je da uzme zamjenske dijelove u ovlaštenom jer uzimaju dijelove od CIAK-a, ali tu je njihova marža + marža ovlaštenog pa ne mogu spustiti kao da si sam nabavi dijelove. Neka se raspita gdje bi se mogli nabaviti, koliko koštaju i gdje bi mogao napraviti ugradnju i odmah ima računicu, a ako mu ovlašteni nije bitan onda mu je svejedno samo da cifra odgovara.


Ne znam da li bi mu Anđelko mogao pomoći oko dijelova a ugradnju neka obavi gdje mu je najpovoljnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam da smo ikome to odradili za tih visokih 5000kn cak i manje... bude cca 4000... Sad u njega treba vidit sta je tu problem.... sta je taj antifriz shebao ako je on gusio motor.

Remap ispada naj jeftinija stvar i trajna... ;)

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ovlasteni i zamjenski dijelovi neidu skupa !!!!


postoji situacija tipa auto zubak-neostar di ovlasteni majstori ugraduju zamjenske dijelove, ali i naplate se zamjenski dijelovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne idu kada imam ponudu od ovlastenog za originalne dijelove i zamjenske od Stasnija a pocetkom godine obavio zamjenu kompresora koji je isao preko CIAK-a i sve odradjeno u servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to individualno a kako se bore za svakog kupca onda se dade nesta i dogovorit da moze zamjensko... Tak i kod mene ima opcija recimo set kvačila pa i ti kompressori klime.... garancija 1god za razliku na orginal (2god)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hladnjak povrata ispusnih plinova je cca 3000 kn, 100+- u originalu, zamjenski je isto tako negdje, par popratnih brtvica, kanta antifriza i to je to, za demontazu je potrebno puno toga raskopati, ali mi je cudna cifra od 9k kn

 

Ponudjena mi je bila ta opcija u ovlastenom (da nabavim zamjenski dio), no samo ruke u ovlastenom za ovaj zahvat su cca 2500 kn. Plus ti dodatni dijelovi itd..Ja mislim da bi izaslo oko 7tkn. Dakle, ne isplati se. Nasao sam majstora koji ce mi sve skupa napraviti za 4500kn. A to g...o skupa sa DPF kod sljedeceg kvara ide van. Mislim, skup auto, a ispada da i nije bas kvalitetan, pa opet taj periferni dio (egr) koji se kvari - sam popravak, da mozes uzeti rabljeni auto za te novce. Napravi auto, stavi cijenu, ali napravi ga korektno da odradi bar 200tkm. Ove godine isto je bila reparacija turbine, pun mi k... vec kvarova i VW sr...a.

 

Pitanje, jel radi netko u Hrv reparaciju EGR-a,tj. jel se taj pokvareni moze prodati ili dati u zamjenu za nesto? Hvala.

Edited by plenki

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2