2 2
plenki

GOLF VI TDI problem - motor se gasi nakon paljenja

Recommended Posts

A sta mislis da nam drugim markama nema slicnih problema? SVI ih imaju samo sto mi ovdje gledamo VAG grupaciju pa se ne obaziremo puno na ostale. Ali svi oni imaju mana i "skupih" kvarova.

A kad pogledas, to su sve potrosni dijelovi koje jednom kad zamijenis onda si miran par godina. Ja ne znam sto ocekujes da turbina odvrti 500tkm?!

Daj 100 eura, napravi dpf off i miran si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to. Egr off dpf off za par sto eur i teraj

 

A i kad se kupuje , povijest odrzavanja provjerit da li je promjenjeno sta, ako nije, uracunat u cijenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako voliš VW i VAG grupaciju onda ti kvar neće ili će ti barem lakše pasti. :)
Gledaj na to tako, popravi i vozi, nisi ni prvi ni zadnji sa takvim ili sličnim problemima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr off i gotovo.opet ti se moze pokvariti i opet 4500 kuna. Zasto riskiras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr off i gotovo.opet ti se moze pokvariti i opet 4500 kuna. Zasto riskiras?

Sad mi vec rade taj popravak. Kad sljedeci put ode, sve ide na OFF i to je to.

A sto se tice pouzdanosti, bas pricam s taksistom, ima Toyotu benzinca, 10 godina, samo redoviti servisi. 380tkm presao.

Edited by plenki

Share this post


Link to post
Share on other sites

2500ruke ti mater....taj tamo vas bas dere....

 

Za 2000 si mogo sve offat i miran... nema kvarova manje trosi neboli te glava...

Al hajd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi onda Toyotu i uzivaj. Jednostavno rijesenje ako mene pitas, zar ne?

 

:) Da znas, iako sam citav zivot VW vozac, gledajuci frendove koji imaju toyote i ovi kaj imaju iz VAG koncerna, ovi sa Toyotama imaju pun k manje kvarova. Dodje i meni da neku Toyotu nabavim.

 

Nego, si prezivio onu neku oluju o kojoj si neki dan pricao? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne Toyotu, Suzuki treba uzet on ima najmanje kvarova a Toyota je druga po redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već na egr temi (koji sam i sam promijenio prije mjesec dana)... iskusni mehaničari, kako je to na drugim markama, isto zeza, jer na ovim šesticama je to ko dobar dana (dačeš mi pola kruha, 10 dkg tirolske, egr i dečkima šta će popit)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ti kupi Tooyotu, što trpiš taj VW, samo ti lovu izbija iz đepa. :D

 

Navika je gadna stvar, koliko sam se naplacao popravka na jetti, golfu 2 gti 16v i sad na passatu, pokusavam se nepristrano pitati da li stvarno ima smisla voziti aute iz VAG koncerna. Nije cak toliko sto se kvare nego sto su popravci stvarno pretjerano skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

:) Da znas, iako sam citav zivot VW vozac, gledajuci frendove koji imaju toyote i ovi kaj imaju iz VAG koncerna, ovi sa Toyotama imaju pun k manje kvarova. Dodje i meni da neku Toyotu nabavim.

 

Nego, si prezivio onu neku oluju o kojoj si neki dan pricao? :)

I Barbaru i Connora ??? tako su ih Englezi nazvali. Bilo je svega, ali i dalje plutamo i nedamo se.

 

Vezano za aute, ja kad sam trazio suv, sve sam pregledao, ali nista mi nije bilo ni blizu lijepo kao VW iznutra. Je da je moj R line, ali jbg, svim ostalim je nesto falilo. Ovog sam kupio u roku 10 minuta.

Danas da uzimam, razmislio bi jer ima puno veći izbor na trzistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiš jeftinog i vec razrađenog

da ima djelova na otpadima na bacanje i nemas problema

 

Ne Toyotu, Suzuki treba uzet on ima najmanje kvarova a Toyota je druga po redu.

suzuki ima dobre motore sve drugo je smece

toyota nije to za nas a djelovi skupi ko vrag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam vozio japance i kako da ga sada nakon toliko godina VW-a uzmem, ne ide to nikako. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nagledao sam se i naradio tih japanaca

kao sta sam rekao motori su vecinom ok ali limarija i plastike cista nula.

na golfu sedmici makar kad primiš za vrata imaš osjecaj da su vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ja se ne mogu naviknut na njihov plastični i neprivlačni interijer i to me uvijek odbijalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi vec rade taj popravak. Kad sljedeci put ode, sve ide na OFF i to je to.

A sto se tice pouzdanosti, bas pricam s taksistom, ima Toyotu benzinca, 10 godina, samo redoviti servisi. 380tkm presao.

 

 

Ne, odlucio sam! Sljedeci auto je Toyota, s tim da cu poskidat znakove i stavit VW znakove gore. Vuk sit i sve ovce na broju :lol2. Nadam sa da cu i dalje moci biti clan ovog foruma.. Ma gledam onog Aurisa danas, je ruzan za popizditi. :care

 

Nego, rijesio sam ovo sa EGR-om, no majstor je rekao da bi zamasnjak mogao otici isto. Zanima me koji su simptomi "losijeg" zamasnjaka (buduci da ja nisam skuzio neko trzanje i slicno), kolika je cijena tog popravka (vidim da je set nekih 2900 kn). Kad to treba otprilike mjenjati?

 

E da, kako je novi EGR gore, potrosnja goriva je pala (u leru za 0.1l) - bar po kompjuteru. Vidio sam i stari EGR, pa to je bilo puno cadje, zaljepljeno - koma uglavnom. Ne mogu se oni pokretni dijelovi pokrenuti skoro nikako na njemu.

Edited by plenki

Share this post


Link to post
Share on other sites

idu u ovlaštenom zamjenski dijelovi itekako

samo ovisi od politike servisa,tj. kako za koga

pa u ovlaštenom se rade i druge marke vozila i pogotovo kad je sezona

o nabavljanju zamijenskih dijelova ovisi s kim surađuju pa tako može biti tokić,ciak,metalia itd.....

 

a o kvarenju vw-a neću puno govoriti jer se i drugi kvare,pa evo samo koliko opeli imaju problema sa egr-om i samo usporedite cijenu egra-za g 4 tdi ili za opela dti isto godište pa će vam biti sve jasno

a o drugim stvarima da ne pričam npr kod opela za prominiti kvačilo triba most skidati i pola auta dok kod vw znate itd. itd.

negdi se spominjala i cijena rada to je za vw 100vj=300kn za škodu 200

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio upoznat sa svim detaljima oko prodaje i ugradnje zamjenskih dijelova u ovlaštenom ali do sada sam se uvijek uspio s njima dogovoriti i za neku drugu opciju. Set spojke u ovlaštenom za G4 (96kW) košta 11.500 kn i ako se tome pridoda koji nosač motora, tri simeringa koji bi isto bilo poželjno zamijeniti, plus rad, popne se cijena itekako a i ne znam tko to platit može a razlike u setovima nema, kupio ga ti izvan ili u ovlaštenom, isto ga proizvodi LUK ili Sachs. Naravno da ne cimam za neke sitnice ali kod ovakvih cijena mora postojati i neka druga opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set toliko...jedino ako nije tausch a cak i ima samo opcija tausch... bas provjerim tu cifru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je 'austausch' ili nešto drugo ali to je redovna cijena, dok bi u akciji (4+) trebalo biti nešto povoljnije, samo mi nije dao izračun pa ne znam koliko a dolje je ponuda koju sam dobio na upit u svibnju.

1. Dvomeseni zamajac..........(03L105266CE)...........7604,61 mpc (ne vidi se proizvođač dok se ne demontira)
2. Korpa sa lamelom..............(04E141015CX)...........3306,71 mpc (u akciji 4+ je povoljnije, ovo je redovna cijena)
3. Potisni ležaj........................(0A5141671E)..............560,24 mpc (u akciji 4+ je povoljnije, ovo je redovna cijena)

4. Nosači motora (svi)
(1J0199555AQ) - Ležaj mjenjača..............................1007,51 mpc
(1J0199851R) - Oslon................................................714,88 mpc
(1J0199262CP) - Ležaj motora..................................1535,43 mpc

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2