0
ksasa

prva lampica se upalila na Bozic, a nije ona na boru niti u glavi :)

Recommended Posts

moguce je to odraditi ali 99% ljudi koji su to odradili su odmah i dpf eliminirali, vrlo vjerojatno zato sto dpf nemoze funkcionirati ako se egr ukloni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno da sam u ovoj situaciji dva puta bih promislio...

Auto nije pod garancijom a popravak je skup...

Možda to obaviti s dpf i egr off blokirati to sve i dpf izvaditi van te nastaviti vožnju bez bojazni da ce isti kvar opet biti...

Možda usput i dignuti mu malo snagu ne zbog divljanja već čisto kad lakse dise bez dpf da i ide lijepse...

Imam isti motor i strah me iskreno da se i meni to ne dogodi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da je poprilican broj brtvi koje se inace mijenjaju izostavljen, isto tako i doljevanje antifriza

Nista cudno.... Ima 3 limene brtve samog hladnjaka i brtvu povrata ulja iz turbine mada kod nekih to ja i neskidam jer ako je sistem s cijev u cijev povratom onda jediram to gore....

Dolje suplji vijak na bloku.... nikad mi nisu narucili brtvu al eto nikad nije ni pustilo... Spoj dpf turbo moze vjecno... donja braga auspuha,..sreca odi nema soli na cesti :) Dvije brtve cijevi ulja (one bakrene) isto mogu ici stare mada jest..bolje izmjeniti al evo bar 80komada i nikom nije pustilo.... :) Antifriza ode niti pola litre ...tj izgubi se samo onoliko koliko moze stat u hladnjak povrata i tih 5-6cm crijeva (crijeva blokiram s onim bragetama bas za cijevi)....

 

Inace nisu svi hladnjaci isti pa ni cijene a bas nije isto radit na 4motionu uz vebasto :) Dok su neki vulgaris...ki na cc passatu kad je hladnjak samo hladnjak bez struje jer je egr na usisnoj grani..... pa usput se cisti komplet cijev od hladnjaka i egr jer antifriz zagliba sami egr a i cijev (proizvodjac je davao u napomenu da se cev mjenja)

 

Ugl 5iljada kuna baceno u nesto sto moze opet za 5god zafrkavat..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sad su kao s DQ rjesili stare mane, ko i s novom verzijom px vodenih pumpa sta su stare procurile

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadajmo se al eto neznam kako na skoro svakom mk6 il passatu b6 je procurila a na audiju nista...niti jedna bar odi u nas

 

akcija 23r7 je promasaj kod 2.0tdi-a evo 3komada imaju problema nakon prilagodbe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

EGR zamijenjen.

ukupni iznos 4700 zbog nekog bona od 400kn koji su davali na racun problema sa ispusnim plinovima

kojeg nisam zelio odbiti.

 

stari EGR je u gepeku, pa kad uhvatim vremena poslikam ga i pogledam zasto toliko kosta i zbog cega

sam ga uopce morao i mijenjati.

 

kroz njegov hladnjak je procurio i antifriz na neku temperaturnu sondu pa je i ona izbacivala gresku.

za sada sve ok, a dokle ce biti tako to ce samo vrijeme pokazati.

 

da sam ga samo programski iskljucio, a ne odmah i blokirao vjerojatno bi bilo i vecih problema zbog curenja

antifriza.

 

sad veceras mi se i javi lik od kojeg sam kupio auto cisto da pita kako me sluzi.

prvo sam pomislio da me bocka jer je mozda vidio auto na servisu, a on kaze kako se slucajno danas sjetio

pitati.

cudne su te igre sudbine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velika cifra. Zar nebi mogao taj problem curenja rjesiti puno jeftinije da si isao na soluciju da EGR blokiras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda sam i mogao, ali mi za koji dan treba funkcionalni auto za put do bosne gdje ne znam kakvo ce me

docekati stanje na cesti i meni nepoznata cesta, a ovaj EGR nije mogao naci gore vrijeme da rikne osim da

mi je riknuo bas tamo.

pred kraj godine svi servisi rade laganini i dok docekam red ne ostane mi bas puno vremena istestirati ga

i biti siguran da je to-to.

da se radilo o bilo kojem drugom vremenu puno bih duze imao vremena razmisliti sto i kako i vjerojatno

iskombinirao puno povoljnije rjesenje. ovo je bilo ili danas ili sam bez auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr se i fizicki rjesi a ne samo soft.... Bypas se srikta i mir. A ispuh blokira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr se i fizicki rjesi a ne samo soft.... Bypas se srikta i mir. A ispuh blokira

Hmm...

Kako se pokazalo to riješenje ?

Mislim dali utječe na potrošnju pitam jer svašta se može naći na netu po forumima.

Kako po zimi s grijanjem?

Pošto se blokira taj egr i napravi premosnica vjerojatno mu duze treba da dosegne radnu temperatura ili se varam?

Pitam jer vidim da znaš o čemu pričaš tj vjerojatno si odradio to na nekom autu pa čisto povratne informacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na 1.9 tdi pd osjetno brze zagrije kad nije blokiran egr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brze se ugrije ker vraca vrele ispusne plinove. Meni je jedan stari meho to opisao na nacin da si u usta stavis auspuh i odi trcati sa takvim zrakom, neces dugo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima meho dijelom pravo, ali sad po ovom vremenu trci otvorenih usta i navuci ces upalu pluca.

stavi sal preko usta da ipak imas dijelom topliji zrak i neces imati problema.

e sad, sto se sal povremeno treba i oprati to je vec druga strana price. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sebi sam ga odstranio a i na par craftera su stvarali probleme pa su napravljeni bypass-i i netko ih je gasio remapom kasnije jer imali su sklonost pucanja pa bi isp plinovi isli u rashl sistem.. meni su jednom dali nalog skidat glavu jer je craft.gubio antifriz i naravno uzalud sve jer je krivac hladnjak povrata isp.plinova.

To ako se sporije zagrijava to je moguca al ikako mala razlika jer egr nije uvijek otvoren pa ako je rezim rada isti (ler se nekonta) onda je razlika minimalna pa cak i placebo efekt :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sebi sam ga odstranio a i na par craftera su stvarali probleme pa su napravljeni bypass-i i netko ih je gasio remapom kasnije jer imali su sklonost pucanja pa bi isp plinovi isli u rashl sistem.. meni su jednom dali nalog skidat glavu jer je craft.gubio antifriz i naravno uzalud sve jer je krivac hladnjak povrata isp.plinova.

To ako se sporije zagrijava to je moguca al ikako mala razlika jer egr nije uvijek otvoren pa ako je rezim rada isti (ler se nekonta) onda je razlika minimalna pa cak i placebo efekt :) :)

Pitam jer ekipa svašta piše ono veća potrošnja pa kao treba drugačija mapa jer je smjesa s više svježeg zraka i kojekakve fore.

Meni je majstor na 1.9 sdi- asx motoru to samo blokirao preko vakuma stavio unutra kuglice od ležaja i evo sad će 38o ooo km od kako je to napravio i po meni nikakve razlike al sad na tim novijim motorima me bas zanima kako to radi...a ujedno i brine jer ga i sam posjedujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima meho dijelom pravo, ali sad po ovom vremenu trci otvorenih usta i navuci ces upalu pluca.

stavi sal preko usta da ipak imas dijelom topliji zrak i neces imati problema.

e sad, sto se sal povremeno treba i oprati to je vec druga strana price. :)

Sal ti je na ustima uvijek prljav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakva mapa zbog tog rada,senzor protoka cita i dalje protok svjezeg zraka....

Share this post


Link to post
Share on other sites

tek je drugi dan kako je drugi ventil tu, ali prvi dojam je kako se sada motor puuuuuuno brze ugrije.

dodjem do grada i on ugrijan. prije mu je trebalo daleko vise vremena da se zagrije. ili su na servisu

nesto drugo blokirali pa sad nista ne hladi motor ili je taj ventil imao utjecaja na to toliko puno.

dok temp. ne pocne rasti zna se dogoditi da vise puta zatrza. kao kod benzinca kad postoji problem

sa nekom svjecicom pa zatrzava. kad se malo zagrije to nestane.

nisam puno kilometara napravio pa su ovo tek prvi dojmovi.

 

dok je bio na servisu dobio sam A1 i kod njega se temperatura naocigled povecavala vrlo brzo.

servis je na nekih 5km od mene i od potpuno hladnog motora do servisa je postigao radnu temp.,

a vani je bilo oko 5C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gle meni s istim autom i tim motorom po gradu radna temp ne dojde na 90 ni nakon 9km i 3o min voznje zagrebom.

Grijanje na 20 C i vent na 1.

Mene sada brine količina antifriza u posudi jer ĺjeti mi je bilo na sredini između min i max a sad kako je hladno tocno na min a iskreno moram viditi kada se zagrije na radnu možda oscilira jer je jako hladno (tješim sam sebe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A1 je bio benzinac ;)

 

Razina antifriza moze slobodno bit preko max... recimo na spoju polovica posude... Gledat na hladno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, A1 je bio benzinac nisam taj detalj spomenuo. njega sam naveo cisto kao primjer jer nemam bas prilike isprobavati raznorazne aute,

a on je bio zadnji kojega sam probao pa ga naveo cisto za usporedbu.

 

danas mi je potrosnja nakon sto se dobro zagrijao pri cekanju na semaforu pala cak na 0,4L, ali bez ukljucene klimatizacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr koji ne otvara ako je npr blindiran kao kod mene, uzrokuje sad po zimi jos vise vremena za zagrijavanje na 90 stupnjeva a i po ljetu i po zimi je meni auto trosio nesto vise. Sad sam maknuo plocicu da se ugrije auto sto je prije moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites
0