1 1
TDI_<3

KUPOVINA RABLJENOG GOLF 4e

Recommended Posts

pozz ekipa

 

Planiram kupovinu golfa 4,posto i nemam nekakvo iskustvo sa tim autima zanimaju me neke stvari!

 

Motor iskljucivo TDi,PD 74kw 85kw i 96 kw,zanima me zapravo razlika tih motora,koje su im mane itd itd

Ciljam najvise na 85kw i 96kw,normalno i ovaj dolazi u obzir,

Frend je prije par mj kupio G4 96kw,highline oprema itd auto dobro ide,sita ulaganja sve u svemu dobro,uvezeno sa svim davanjima reg osiguzranje itd cca 3800oera,gledajuci njuskalo kakve krseve prodaju imam osjecaj ka da nikad necu auto nac,budzet mi je do nekih 4700 €!

 

 

P.S neke sam vec gledao primjetio u voznji da im svjetli lampica airbaga,da li mozda samo gresku treba ponistit ili je neki ozbiljniji kvar?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vjerujem da ces bas imati neka sitna ulaganja, nego kao i vecina nas, mijenjati sve ono sto prethodni vlasnik nije pa se popis zna dosta povecati. Trazi i dobro pregledaj prije kupnje a po meni svi modeli sa motorima koje si naveo su OK. Nadji ih nekoliko i sam ces ih kasnije eliminirati pregledom dok ne pronadjes onaj koji ti najbolje odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti prodajem svog za 3900

 

85kw

2001. God

Ja sam sve promjenio na ovjesu sto se dali promjenit,znaci sve!

Motor je odlican,turbina nova,jos garanciju ima

Regan neki dan

Opreme ima dosta.. ako te zanima javi se u inbox

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vjerujem da ces bas imati neka sitna ulaganja, nego kao i vecina nas, mijenjati sve ono sto prethodni vlasnik nije pa se popis zna dosta povecati. Trazi i dobro pregledaj prije kupnje a po meni svi modeli sa motorima koje si naveo su OK. Nadji ih nekoliko i sam ces ih kasnije eliminirati pregledom dok ne pronadjes onaj koji ti najbolje odgovara.

Ma znam da necu spreman sam na sve,lovu imam vrijeme imam,ne bih se zaletio ka i sa prvim autom,u tj dana ga kupio,a nakon toga sam ima prilika uzet dosta bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, imao si prilike uvjerit se da žurba baš nije najbolje rješenje a opet kada se pojavi dobar primjerak treba brzo reagirati jer on te neće čekati. Slično sam prošao i u pet dana riješio kupovinu kada sam naišao na ono što sam tražio a prije toga listao mjesecima i malo se informirao a pošto sam imao auto nije mi bila žurba. Imaš opciju kupiti i sa foruma od kolega koji su ih prikazali u projekte pa prodaju jer žele nešto novije. Imaš informaciju što se radilo i po meni bolje od nekog tko na njuški nudi a ne znaš ništa o njemu i u većini slučajeva zna biti loš primjerak a ponudu već imaš. :) Ubaci prioritete a kod mene je bilo da karoserija mora biti dobra, interijer da nije previše pohaban a ostalo je kompromis jer u svakog treba uložit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost jesam,a taj dobar primjerak je na oglasu 2 ure i ode,treba za to i srica,ehh nakon trice stosam kupio definitivno mi je prioritet karoserija,jer motor po mom misljenju kakav je takav je da se sredit,al oko limarije se bas zaj i nebi...jos jedno pitanje,naletio sam na par oglasa na njuski iz autokuce,nes mi tu odma smrdi svako je auto ulasteno a ni jedan nekim cudom nema vise od 200 tkm,da li su ta auta velik rizik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvaliletnom provjerom se relativno lako utvrde km, i ako nanjušiš da se nešto muljalo produziš dalje. :)

Limarija isto tako samo treba pregledat dobro. Pogotovo ako ti ništa ne kaže za da je eventualno bio udes, a ti sam skužiš tijekom pregleda.

Ima muljaža još kod nas ali bar se trenutno uz svu silu ''tehnike'' lako prokuže muljatori.

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kod nas svega ima hvala bogu,kad pogledam sto sve prodaju po kojoj cijeni,uzas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neke savjete i smjernice možeš dobiti na forumu od kolega ali uglavnom se sve svodi na vlastiti pregled i kako si i sam naveo "sreću" kod kupovine. Pošto mi je limarija bila primarna, znao sam gdje moram gledati i što, interijer je bio uredan i čist a oko motora nisam mogao ništa utvrditi jer nisam imao iskustva sa PD, nego sam ga odveo u ovlašteni da napravim pregled odozdo i uvjerio se da je i tu OK a sa popisom što se pod hitno treba napraviti, spušten je za 300 eura što me zadovoljilo. Imao sam podugačaku listu kada sam išao na pregled ali vjeruj mi, ne stigne se sve, pogotovo ako nikada nisi imao G4 a da sada kupujem, sasvim druga priča, al nikada se ne zna. :) Moj je kupljen u auto kući i imao isto dilemu oko kupovine izvana, od fizičke osobe tuzemno ili preko auto kuće i prevagnulo ovo zadnje. Ako briješ da ima nešto više KS kupi si odmah jačeg da kasnije nemaš potrebe za nekim remapom, naravno ako se sve drugo potrefi. Ja nisam htio uzeti 96kW ali sam napravio kompromis zbog ostalih stvari a sada vidim da nije loše imati malo više ispod poklopca.

Ovdje se isto raspravljalo oko kupovine pa prelistaj možda ti pomogne ...
Kupovina auta (vw)
Kupovina Passat b6 - 2.0 tdi ili 1.9 tdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako obratis paznju na neke stvari pri kupnji. Nece skupo biti odrzavati, ako redovito odrzavas i mijenjas sve sto rikne (osim ako je zamasnjak, onda ne jedes par mjeseci i zamijenis ga).

 

Obratiti paznju da motor fino radi, da ne lupa, da ne trese. Da turbina radi kak spada, bilo bi super kad bi ga mogao na autoput izvest pa pricepit do 130-140 da ne baca u safe mode. Vidi da li radi klima.

Kad se zagrije, otvorit haubu slusat oko getrbine da li se cuje tk tk tk tk, da nije zamasnjak kojim slucajem. Okretat volan malo pa slusati da li se cuje nekakav neuobicajen zvuk i tak. Kad ga ugasis, a auto u leru da se ne strese, da nema ulja svuda i tako dalje i tako blize. Bilo bi super da ima servisnu, ali da znas da je prava. Jos bolje da ga u ovlasteni odvezes i mirna Bosna.

 

Ako je izvana ocuvan i zdrav, iznutra. Ako je ovo gore oke sto sam napisao.

Ja sam uzeo od 96kw highline oprema i nije mi zao. Napravio 16 tisuca i jedini veci kvar koji sam imao/imam je zamasnjak. Al to sam cuo kad sam ga kupovao, pa sam s obzirom na cijenu svejedno uzeo :)

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Nece skupo biti odrzavati, ako redovito odrzavas i mijenjas sve sto rikne (osim ako je zamasnjak, onda ne jedes par mjeseci i zamijenis ga).

 

Ova ti je dobra. :)

A što kada odu dizne ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ova ti je dobra. :)

A što kada odu dizne ... ?

Ne zelim ih spominjat jer ne zelim coprat!

 

Za ozbiljno, zaboravio sam na mogucnost tog kvara, a vjerojatno na jos sto sta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ne mjenjaju se dizne i zamasnjak svaki dan da ce ga bit skupo odrzavat...

Jbg mozes nac 100% ispravan auto i da ti sutra odu dizne i sta ces moras popravit jbg

A i da dodje do kupnje s foruma isto tako trebas paziti sta kupujes(kao sto i sam nisam pazio pa sam "obrao bostan" :) doduse jednom se dogodilo iako sam dosta toga kupio od kolega s foruma i nikad problema osim tog jednog al eto budi ipak oprezan jer tvoje su pare u pitanju)...osim sto tu mozda imas uvid u sve sto je radjeno ako ima otvoren topic o autu al opet dobro pogledaj i isprobaj auto...a ovo sa vecim kvarovima jbg ako se desi popravit ces vec nekako i teraj dalje...ipak su to stari auti sa podosta km

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes 66kw i miran si :vozi:da samo mjenjaj redovno ulje i zubcasti remen a i moze povuci dobro nije trom kao sto se pise :mellow:

Limariju dobro pogledaj narocito prednje blatobrane i pragove i zadnju rucku od gepeka i ona zna da korozira a karavan ako budes uzimao isto dobro pogledaj one coskove na gepeku gdje se zavrsava staklo zadnje i oni znaju dobro da propadnu od korozije najbolje bi ti bilo kada kupis auto da skines one plastike iz blatobrana prednji i izvadis spuzve jer oni drze vlagu i blatobran brzo propadne i dobro ocisti rubove a pogotovo onaj cosak gdje svaki Golf za kratko vrijeme propadne moj ti je savjet da malo navuces zastite to je radio kolega <TDI>

Mehanicki gledaj kada ga upali da ne dimi plavo jer to ti je znak da trosi ulje ili turbo ne valja,prednji ovjes nije pretjerano dugotrajan treba ces mjenjati selene,gumice na balans stangi,stabilizatore,zakretace,zadnje selene,podizaci stakala isto nisu pretjerano dugotrajni prekidaci od stakala,maf senzor,map senzor,EGR ventil ocisti,crijeva od interkulera i sam interkuler tako pripremi se na troskove ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tocno to,pricamo o polovnom autu vec 15 godina starom,inace nisam tip da zanemarim auto,bilo koji cudan zvuk il nesto ne podnosim,s tricom sam paka prosa dok je nisam u red doveo i kakva je da je iako uzimam drugo nju ne prodajem...

Kao sta sam i reka iskljucivo ciljam na 85kw i 96kw,izbora ima,vremena imam,al citam malo po netu da im je problem zamasnjak,taj plivajuci valjda nezz o cemu se radi,jel imaju sve cetvorke takav ili samo određene?


Uzmes 66kw i miran si :vozi:da samo mjenjaj redovno ulje i zubcasti remen a i moze povuci dobro nije trom kao sto se pise :mellow:

Limariju dobro pogledaj narocito prednje blatobrane i pragove i zadnju rucku od gepeka i ona zna da korozira a karavan ako budes uzimao isto dobro pogledaj one coskove na gepeku gdje se zavrsava staklo zadnje i oni znaju dobro da propadnu od korozije najbolje bi ti bilo kada kupis auto da skines one plastike iz blatobrana prednji i izvadis spuzve jer oni drze vlagu i blatobran brzo propadne i dobro ocisti rubove a pogotovo onaj cosak gdje svaki Golf za kratko vrijeme propadne moj ti je savjet da malo navuces zastite to je radio kolega <TDI>

Mehanicki gledaj kada ga upali da ne dimi plavo jer to ti je znak da trosi ulje ili turbo ne valja,prednji ovjes nije pretjerano dugotrajan treba ces mjenjati selene,gumice na balans stangi,stabilizatore,zakretace,zadnje selene,podizaci stakala isto nisu pretjerano dugotrajni prekidaci od stakala,maf senzor,map senzor,EGR ventil ocisti,crijeva od interkulera i sam interkuler tako pripremi se na troskove ;-)

Sve mi je to frend vise manje prosa sa svojom,pocevsi od termostata egr a itd itd al te od 66kw me iskreno i ne interesiraju,nekome su trome neke malo brzi traktor prelazi takvih sam se prica naslusa,ne vjerujem svacemu,nije da sam neki divljak ili mulac koji pati od konjaze al eto vec kad kupujem da uzmem nes jace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mehanicki gledaj kada ga upali da ne dimi plavo jer to ti je znak da trosi ulje ili turbo ne valja.

Ovo sto kazes moze biti pravilo i nemora, ja kada sam kupovao auto isto me to najvise brinulo, vlasnik ga upalio a ono lagano plavi dim i skoro odustao dok mi vlasnik jedno sto puta nije rekao motor je kao violina nemoj da te to brine i nisam pozalio (hvala Bogu) promjenio ulje i sad plavog dima ima kod prvog paljenja ali samo 1/3 kako je bilo

Edited by jooka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Golfa 66kw ma leti kako ide kakav traktor nema nigdje traktora iza mene :da ,mjerio sam kompresio kada sam ga uzimao ,zamjenuo maf senzor ocistio crijeva interkulera i turbinu jer je bilo gareze pomalo i ubacio KN filter originalni nije ona gliva nego onaj kao fabricki tako da se i ne vidi ispod plastike :rotfl ne dimi nikako jer samo radio dekarbonizaciju motora :lol2 kako sam to uradio kolega auto se ne moze prepoznati kako ide a i EKO test je bolji u svakom pogledu nego prije a manje trosi za 1 litru koliko sam ja izracunao mene dobro sluze evo vec 6 godinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Said,
znam i ja da se ne mijenja zamašnjak svako malo ali ga ja moram mijenjati kao i dizne koje će me kad tad opalit, osim ako ga prije toga ne prodam. :) Pitao sam koliko koštaju u ovlaštenom i lik ako sam ga dobro čuo, rekao je da komad košta oko 8.000 kn a dalje se nisam raspitivao niti znam ima li i nekih drugih opcija, zamjenske, popravak itd. Najbolje da kupim neki slupani G4 sa motorm i da imam dijelova, jer ovako bih mogao bankrotirat kako sam krenuo, mijenjajući dio po dio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda bi po tome svi vlasnici cetvorki vec bankrotirali hahahah

Salim se malo...znam ima djelova koji su skupi al jbg nemos se j...t a da ti ne udje...

Kad bi tako se gledalo na sve jbg onda ne bi ni vozio auto nego isao pjeske...isto tako mozes rec da ce ti kad tad otic brgasta pa klipovi pa ovo pa ono....znas da to u pravilu nije bas tako jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, znam ali eto, sjetih se duje i tamo sam sve promijenio od generalke motora pa do ostalih dijelova a neke i više puta. Takve sam ti sreće i svi moji auti su takvi, dok sve ne promijenim, nisam zadovoljan. Bregasta sa svim dijelovima koji idu uz nju već je u planu i ide poslije zamašnjaka. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motori od 110kw-150PS ima impresivni obrtni momenat od 320Nm pri samo 1900 o/min od 0-100 za 8,6 sekundi ostavlja iz sebe cak i jace benzince, mana im je turbina ona im cesto odlazi pa najbolje je uzmi 96kw, ali ako hoces pouzdan auto uzmes 66kw, a ako ces za trke :palacg onda definitivno 96 ili 110kw samo se spremi na trosak a potrosnje sto se tice 110kw znaju u gradu uzeti 7-8L a na otvorenom to se moze spustiti na 4,5-5.5L a motor 115PS to izbjegavaj nemoj ga uzimati jer imaju problema sa pucanjem glave motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam za te od 150ks jer ih ne susrecem bas cesto,80% voznje vozim autocestom gradske i ne vozim bas...stari od prike je vozia tu od 115ks 420tkm je presla bez vecih kvarova,prvo sta cujem za to :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina im odlazi? Pa turbina ode na svakom! Kad tad. Kupi se nova i vozi dalje 5-6,7 ili vise godina. Jbt, vama taj mogući kvar turbine ili kvacila stvara toliku traumu da je to strasno. Pa ljudi moji to su POTROSNI DIJELOVI, hallooooo..anybody there?!?

Turbinu zamijenis i miran si godinama. Neki je u cijelom radnom vijeku auta ne zamijene, zavisi kako se vozi auto i kakve si sreće. Imao sam dosad 3 auta s turbom i nikad ni najmanjih problema s tim. A kad bude, nasarafis novu i teraj dalje. A jbt..ko da je turbina od Airbusa A380 a ne od golfa cetvroke.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1