1 1
NoOne

Ostecenje na laku nakon poliranja

Recommended Posts

Pozdrav,

 

neki dan sam prao auto na praonici i sjebao malo haubu s četkama, pojavile su se crte i stari je brze bolje isao dati polirati haubu.

 

Imao je dolje ostecenja od kamencica, ali ovo sve ostalo gore se pojavilo danas nakon poliranja.

 

Onaj tko je polirao i jos jedan covjek, kazu da su to sve ostecenja od kamencica i da se to "otvorilo" nakon poliranja.

 

Moje pitanje je, da li on mogao napraviti to ostecenje s poliranjem?

 

ZZuQwme.jpg

X19EpD3.jpg

Hvala!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je ostecenje i prije, samo se nije vidjelo, vjerobatno je prosao bijelom polirkom koja je usla sada u sve rupice i to sada izgleda strasno...

 

Zato ima polirki u raznim bojama, koje kada udju u ostecenja se ne vide i izgleda sve kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasika kad se polira gdje je god malo lak kvrcnut bijela polirka se zavuce i onda dolazi do izražaja tek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znaci zapravo lik i nije sjebao koliko sam mislio da je.

 

Sad mi stari kaze da je polirao i onaj dio iza zadnjih vrata (od ruba krova do zadnjeg kotača) i tamo nema ostecenja...

 

To se sada moze ispravit samo tako da se ponovno napravi boja i krpa kistom svaka rupica?

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi stari kaze da je polirao i onaj dio iza zadnjih vrata (od ruba krova do zadnjeg kotača) i tamo nema ostecenja...

 

Tamo nema otećenja od kamenčića... točkati ti se ne isplati, bolje novo farbanje na proljeće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji i vosak... za tamne automobile ublaži isto dosta. Ali s vremenom popusti od pranja pa treba ponoviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otpeljaj auto nekome tko prof. polira pa ce ti original boju po kodu potockat i zapolirat. To se da napravit bez lakiranja, samo tko ima vremena za to.

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I što ti je majstor rekao?
Meni se čini da je previše pritiskao polirku pa se zavuklo. Oni koji se bave poliranje ta oštećenja zapune 2k akrilnom bojom izmiješanoj po lak kodu, nakon toga ispoliraju i nikakvih problema a bolje je od korektura za 120 kn iz ovlaštenog koji sa vremenom zna potamnit pa izgleda gore nego što je bilo. Mogao je i on prvo zapuniti ta oštećenja pa onda polirati a sada hebiga imaš cirkus, platio poliranje da saniraš oštećenja a dobio račun da platiš lakiranje cijele haube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom prilikom zagrebao noktom onu crnu povrsinu na okviru vrata (Je li to B nosac).

Ne vidi se sa 100 m udaljenosti...ali iz blizine je uocljivo. :)

Pokusat cu to ispolirat s necim ako bude otislo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je ostecenje i prije, samo se nije vidjelo, vjerobatno je prosao bijelom polirkom koja je usla sada u sve rupice i to sada izgleda strasno...

 

Zato ima polirki u raznim bojama, koje kada udju u ostecenja se ne vide i izgleda sve kako treba...

 

Kakva bijela polirka??? :glavomuzid

 

"polirke" u raznim bojama (vjerujem da misliš na one sonaxove) nemaju veze sa poliranjem nego sa zapunjavanjem do prvog pranja...

 

 

 

Moj savjet ti je da opereš haubu sa nekim APC-om i prođeš ju za izopropilnim alkoholom da se odmasti sve...tako ćeš najlakše izvuč tu pastu iz udubina i opet bude ti ko prije... Ili ako nemaš nijedno od navedenog, probaj na samo poslužnoj sa njihovim šamponom...

 

 

Ali moram primjetit da je taj koji je polirao, vrhunski "polir majstor" :lol2 ...vidi ogrebotine, druga slika gore ljevo :glavomuzid

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš čitam sve neki detaileri daju savjete hehhe .... uzmi izopropilni alkohol ko što ti je reko kolega iznad i očisti te ostatke paste... ako neide lako probaj namočit štapić za uši u alkohol pa onda točku po točku

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što ćeš, nova je blizu pa valjamo gluposti. :)

Marko,
IPA-u možeš potražiti u ljekarni Grgić, uzeo sam prije nekoliko godina 1L i još ga imam a poslužit će ti dobro i za druge stvari. Pokušaj s tim pa ako ne pomaže potraži pomoć od nekoga tko se bolje kuži u poliranje i da ti to sanira kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je kad majstor lakirer ispolira. To su rupice od kamencica i popunile su se po meni vjerojatno losom pastom koja se uvukla unutra i osusila. Ja bi ti preporucio da to naspricas blagim koncentratom apc-a i vrhom kista kruznim pokretom ocistis to unutra. Iako pasta bi trebala sama po sebi nakon par pranja nestati kada se osusi.

 

Poslano sa mog LG-H850

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi se oprati, malo mi je cudno da imas tockice vise manje ravnomjerno po cijeloj haubi, obicno su intezivne na prednjem dijelu a gore gotovo da ih nema.

Pokusaj oprati to, najlakse ti je sa stapicem za usi probati par ih pa ces znati jeli do toga. Isto tako postoji mogucnost da je to zapravo podloga ispod boje a ne ostatci paste.
I kad budes kod tog cike sto je polirao, reci mu da zapali tu masinu za poliranje. To nije ni I od ISPOLIRANOG!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeftinije je prelakirat haubu nego naci nekoga tko ce to tockati i polirati.

Ako zelis polakirano da to na nesto izgleda platit ces 1000+kn element, mislim da nitko vise nece radit za 500 600kn osim ako ce brljat.

Ovako da cijeli auto na poliranje plus sve se zapuni tko to zna napravit i razlika se nece vidjet.

Radim sa autolakovima pa sam dosta toga naucio jer radi posla sam u tim krugovima, cuda se mogu napravit ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dobro poliranje je preko 2000 ako pricamo o cijelom autu kako kazes...

 

Jq bi cijelu haubu dao farbat ako te toliko smeta...

 

Cca 100

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1