0
leopoldcibaric

transporter T4 - cviljenje u voznji

Recommended Posts

Pozdrav svima

tijekom voznje u kombiju se cuje neko cviljenje koje dopire iz motora. Kad je kombi u leru cviljenje prestaje, isto tako i kad je u voznji cim stisnem spojku i idem presaltat brzinu, cviljenje prekine pa onda kad ubacim u visu/nizu opet krene, takoder pri vecim okretajima se povecava taj zvuk. To mi se desava vec par dana, probao sam osluskivati motor, zvuk je kao da je neki remen u pitanju no prije mjesec dana je promjenjen cjeli set zupcastog, vanjski remen itd., takoder i novi set kvacila je promjenjen prije par mjeseci tako da sam iskljucio i tu mogucnost da je nesto sa spojkom. Tijekom osluskivanja motora primjetio sam da zvuk dolazi iz gornjeg djela motora, da li je moguce da se moze cuti nesto poput radilice motora ili tako nesto koje je u tome sklopu unutar motora?

Kombi je presao 500 000 km, cisto informativno za nekoga ko je te struke, posto ja nisam pa eto svaki komentar je dobrodosao, nije mi nesto hitno za popravak posto imam craftera koji je u pogonu, ovaj zadnje vrijeme sluzi samo za krace relacije pa me samo zanima sto bi to moglo biti.

Hvala svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok

to je skoro isti motor kao i golfa 3

evo tu se raspravljalo o tom problemu,pa pogledaj

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/72918-g3-tdi-kripi-hladanneto-blokira/

 

uglavnom ti motori imaju problema sa remenicom radilice,al na toliko kilometara to je vjerojetno riješeno + najčešći uzrok cviljenja je ona velika antivibracijska remenica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem sad pregledao, nisam dugo gledao ovo

Uglavnom remenica radilice je rijesena prije nekoliko mjeseci, stavljena je nova ali je opet cvililo pa su glodalicom to rjesili u servisu

Share this post


Link to post
Share on other sites
0