1 1
ksasa

dizanje okretaja dok auto nije u brzini i lagano se spustam nizbrdo?

Recommended Posts

primjetio sam po meni cudno ponasanje pa me zanima da li je to normalno?

stojim u koloni na semaforu. nizbrdica. auto nije u brzini.

normalni okretaji u praznom hodu, pustam kocnicu i lagano se krecem nizbrdo, a auto pocne dizati okretaje.

kad stanem, okretaji se smanje na normalu.

 

isprobao istu stvar kad sam se spustao i na vecoj nizbrdici, stisnem kvacilo, drzim nogu na kocnici i ocekujem

okretaje na min te potrosnju "0", on dize okretaje i dize potrosnju.

 

mozda je to ok, ali meni to skroz cudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim ti se auto počne kretati digne okretaje bio on zagrijan ili ne to im je nekakav mod ne kuzim mozda zbog čega možda zbog el.serva ili čega već

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak mozes krenit bez gasa :)

Uz Jako nježnu nogu

Baš mi je čudan malo pri kretanju slabiji je od Sdi starog na leru baš mu fali "kubika" ali poslije 12oo lipo linearno vuče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

primjetio sam po meni cudno ponasanje pa me zanima da li je to normalno?

stojim u koloni na semaforu. nizbrdica. auto nije u brzini.

normalni okretaji u praznom hodu, pustam kocnicu i lagano se krecem nizbrdo, a auto pocne dizati okretaje.

kad stanem, okretaji se smanje na normalu.

 

isprobao istu stvar kad sam se spustao i na vecoj nizbrdici, stisnem kvacilo, drzim nogu na kocnici i ocekujem

okretaje na min te potrosnju "0", on dize okretaje i dize potrosnju.

 

mozda je to ok, ali meni to skroz cudno.

 

jesi se ovo zeznuo da ocekujes potrosnju 0 sa STISNUTIM kvacilom?

 

0 ce ti biti dok se spustas u brzini, znaci bez stisnutog kvacila a cim ga stisnes, nema veze dal si na nizbrdici ili stojis, on ce ti pokazivati potrosnju, to je ono npr 0.8/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad nisam ocekivao da potrosnja bude nula. apsurdno mi je sto to uopce i pokaze kada se otpusti gas.

 

meni je skroz neuobicajeno ako se krecem nizbrdo, a auto nije u brzini da mu okretaji i potrosnja budu

veci od one koja bi trebala biti kao da radi u praznom hodu. ne vidim svrhu takvog ponasanja.

svi potrosaci identicni, auto stoji, pustim kocnicu, auto krene nizbrdo, a on dize okretaje i potrosnju.

ako se krecem minimalnom brzinom, onda je ta promjena okretaja neznatna, ali ako se krecem 50-60,

onda je potrosnja kao da drzim stisnut gas i zna biti i 5-6L. to vise vidim kao neki bug, a ne normalno

ponasanje motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko okretaja ti digne? Ja sam danas bas probao, na 1000 mi je jer je auto hladan al inace be dize okretaje.

Spustanje u brzini

d1a6579e667840e6ae041e7891b57460.jpg

 

Spustanje u leru

99f6dfe37e2b0d57ccc757dae196f2eb.jpg

 

Kad stisnem kocnicu potrosnja pokaze 2.5-3.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje staro kljuse, sa bosch pompom digne obrtaje kad mu temp padne ispod 4°c. eto jučer I jutros 1000rpm.

iznad 4°c nisam primjetil, ok meni je u garaži stalno,

 

znam da mi je predprošlu zimu bio vani pred hotelom bilo je -15 I digao je ler na 1200rpm.

I kroz par min ga je počeo puštat na normalni ler.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1