2 2
dzoni

EGR tumacenje greske VCDS

Recommended Posts

Pozdrav,

Danas prilikom rutinske kontrole gresaka na autu uocio sam ovaj problem koji javlja za EGR:

 

7f57fc2bd77416a95ae50047fa3414a2.jpg

 

znalo mi se i prije to desavat pa nestane, medjutim kada sam izmjerio EGR vrijednosti dobio sam kao sto vidite na slici vrijednosti su iznad normalnog opsega:

 

546f40155e7eab80a9e67932e0565d88.jpg

 

266c4ed7d2632bb5daab94c9ca0ceebf.jpg

 

mjereno na zagrijanom autu, auto je upaljen bez dodavanja gasa. Moze li mi neko reci sta ovo znaci ima li razloga za brigu i slicno? Na autu nemam nikakvih problema.

 

Auto je Passat B6 1.9 2007.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo dodatnim informacija, danas kad sam gledao za EGR je pisalo "Passed" ali opet iste mjerene vrijednosit:

 

bffecce8b57e47bff5026b33490b729f.jpg

1e1df6b4302c932d656310f420913b44.jpg

e5e3113e03804acef10fb1d2cbf00f34.jpg

001ff8f4849167ab865d06ad8c022227.jpg

db19357cc2392e7c48e1003010458cfc.jpg

c9ca7d02e300d58e7f744f93280f472b.jpg

 

 

 

sve mjereno sa upaljenim autom bez gasa.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istrazujuci po Internetu izmjerene vrijednost nadjem ovo:

 

https://sites.google.com/site/1810martin/vcds-and-pd-tdi-engine-health-check

 

 

The EGR specified value at idle is 300-400 mg/stroke so the blue line starts low at 1300 rpm.

When the accelerator is pressed the specified EGR rises rapidly to 800 mg/stroke at 1400 rpm.

This hardly surprising as the faster engine must suck in more air.

You needthe EGR specified trace on the graph so that you can compare it with the EGR actual trace.

The EGR actual trace shows you the Mass Air Flow into the engine recorded by the AMM (MAF) sensor.

You are expecting 300-400 mg/stroke at idle and 800-900 mg/stroke at high revs.

So the EGR actual trace should look similar to the EGR specified trace.

The pink EGR actual trace on the graph roughly follows the EGR specified trac

 

Exhaust Gas Recirculation Duty Cycle %

This value is not much use for fault finding but it gives you a clue to what should be happening with the EGR valve.The engine ECU is opening and closing the EGR valve according to the duty cycle.100 % mean the EGR valve is shut so NO EGR gases going into the Intake air.0 % means the EGR is fully open so MAXIMUM EGR gases going into the Intake air.During constant idle or acceleration the EGR valve should be shut so the duty cycle will be high.Typical value being 95%Between idle and acceleration the engine ECU will constantly open and close the EGR giving duty cycle values between 30 and 70 % typically.It is worth logging EGR duty cycle during a spell of normal driving to see if it behaves as expected.High value during acceleration or constant idle and middle values in general driving.ote: EGR duty cycle is what the engine ECU is telling the EGR valve to do…It doesn’t mean the EGR valve is actually doing it.

 

Dakle, tipicno ono sto se i meni desava i ovdje kaze da su to normalne vrijednost i za idle i za duty cycle. Ne znam zasto VCDS labele te vrijednosti definisu van normalnih. Volio bih da mi neko strucan kaze ne bih da radim nesto ako nije potrebno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

BXE al to je to. Koliko vidim na youtube jako jednostavno je skinuti cijeli ventil, koliko sam vidio od svih motora na ovom je najlakse za 3 minute se skida, za razliku od drugoj tipova motora negdje je potrebno i pola sata samo da se skine.

 

 

Pogledat cu prvo kad skinem crijevo u kakvom je stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga, kada sam skinuo ovako je bilo:

 

00f0595295ae60a453400a25545c3125.jpg

 

dakle, nije nesto prljavo kako sam vidjao. Kada sam vec skinuo malo sam i ocistio mada moglo je to i bolje, uzet cu onaj Liqui Moly bas za ciscenje EGR-a pa cu na proljece jos:

 

b04ad6484c5f2a29ffcf0b2c1335cf58.jpg

 

ono sto me brine je ovo ulje na njemu:

 

00d1a6b36b575a3324d20e610f1d43c9.jpg

 

na to su mi u ovlastenom skrenuli paznju ulje na EGR-u mada ne znam sta to znaci i otkud ulje tu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj video šta si stavija je iz golfa 4 i tamo je egr i klapna u jednom komadu

dok kod tebe je posebno

i ovo šta se vidi je klapna a iza nje je egr(vidi se na druoj slici,iza klapne)

to je još dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj video šta si stavija je iz golfa 4 i tamo je egr i klapna u jednom komadu

dok kod tebe je posebno

i ovo šta se vidi je klapna a iza nje je egr(vidi se na druoj slici,iza klapne)

to je još dobro

 

 

ok i sta sad toznaci? Dakle nije ulje na EGR-u vec na ovom crijevu iza EGR-a? I sta sad, otkud tu ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta uraditi da ne curi? ima li neki dihtung da se zamjeni na shemi sam gledao da ima gumica neka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pusta na membranu mozes ga j... Na membrani ima rupica tj odzraka...kad brtva egr stangice popusti onda se kondezira stlaceni zrak iz usisne i tak nastaje "ulje"

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je na tu rupicu il trpit il eliminirat egr il kupit novi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš gumice između egra i usisne i egra i klapne

N 90978701

N 90927302

svaka oko 30-tak kn

al ako curi na samom ventilu, džaba ti posa

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

po slici je bas mastno ispod pečurke tj membrane... Dimmer i dobro oprat pa pratit stanje.... Al ovo nije nesto sad strasno.... ide to jos ohoho

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš gumice između egra i usisne i egra i klapne

N 90978701

N 90927302

svaka oko 30-tak kn

al ako curi na samom ventilu, džaba ti posa

hvala ti puno na brojevima slomio bih se dok bih objasnio sta zelim :). Kao sto rece autofreak oprat cu i pratit stanje pa cu vidjet, hvala vam na pomoci decki.

takodjer sad se sjetih da mi je prije dvije god curilo ulje na cepu gdje se sipa ulje, pa jebes ga mozda je i od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Ocistio sam bio ulje na EGR-u, i nakon 10-ak dana sam primjetio par kapljica tacno ovde:

 

c2b772e410398fe96457e5dfcd99920e.jpg

 

 

e sad, jel mi za ovo trebaju ove gumice koje je dr.restaurator, predlozio?

 

N 90978701

N 90927302

 

Jel obje?

 

Dalje, da li je ovo crveno obojeno crijevo intercoolera i cime ga ocistiti?

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

teško je sad točno reći priko slike jel egr il na gumice samo

sad na to misto šta si označija, tu ide ova gumica

N 90927302

a na suprotnu do klapne ova druga

 

probaj prominiti gumice trošak od 10-15 maraka,a egr je 200+ maraka

 

je to crivo (ne ide direkt u interkuler)

skineš ga pa ga operi sa brake cleanerom ili ivasolom i vodom,al ga dobro ocijedi/osuši prije vraćanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno na informacijama. Uzet cu break cleaner, iako sam EGR cistio sam parametalom, ali nisam siguran smijem li njim i crijevo da ne nagriz? Jel ko cistio break cleanerom EGR ima li smisla? A gumice zamjenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr ima toliko naslaga da ni dimmer ni perimetal nemogu oprat bez mehanickog djelovanja tj struganja po njemu...kakvom cetkom sarafcigerom itd....

Ja bih tu rekao da je to na membranu.... ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se dobro pokazala hrastova daščica pa nakon što sam Ivasolom više puta oprao sve se skinulo ali mora se mehanički dosta strugati. Odvijač, šaber ili četku nisam htio koristiti jer ostaju tragovi na aluminiju a drvo skida dovoljno, više treba pustiti da Ivasol djeluje i onda ide. Dva pranja s njim i sve se skinulo ali EGR je bio dolje i sve se pralo, ovo što ti imaš u planu ne bih radio sa Brake cleanerom i onu gumenu membranu sam omotao sa folijom da ne uđe Ivasol niti voda u nju. Meni je puštao ulje na spoju sa granom i nakon što sam promijenio O brtvo ni kapi vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako kod mene na 264tkm ali nije bio potpuno začepljen, osim ove naslage.
dsc_0118rpsfg.jpg
A ovako poslije
01_dsc_0003dpsjv.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj se kisao u benzinu 24h i opet se naslage nisu lako cistile.... tako da je isla cetka na busilicu i udri...pa dakle kacavite i kojekakvi prirucni alati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno da je prolazno i očišćeno a manje važno dal blješči. :)

Ivasol kudimo ali ja sam s njim zadovoljan i nekako sam navikao na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivasol koristim ima bar 20god a stari ga koristi otkad je i izasao na trziste... Dobar i nije jak za neke stvari sto je dobro.... Imamo kopije poput kivasola u tokica...probano i nije bas za mjerit se s orginalom. Dimmer je agresivan za polirane i alu povrsine makar ga i njezno zamjesali... Njega koristim u zadnje vrijeme.... pere ebeno dobro...pogotovo jace masnoce iako za egr il opcenito zamazan usis pa i korita motora nije da ce to otopit samo tako... treba ipak mehanicko dejstvovanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2