1 1
ivan.karlovac

Izrada dijela kljuca passat b6

Recommended Posts

Danas sam imao incinent da se upaljeni auto sam od sebe zakljucao i morao sam zvati hak da ga otkljucaju. Na rezervnom kljucu nemam onaj dio plasticni dio kljuca sa kojim se u ovoj situaciji otvara brava. Zanima me da li se moze napraviti samo ovaj dio jer rezervni kljuca radi samo ovo fali82a5e554cf6f52b9a52c20e3f5240da0.png mislim na ovaj crni dio. Zg-ka da li to netko radi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravi upit kod nekog ključara, čini mi se da to ne bi bio trebao biti neki problem narezati ga. Možda neće biti kao originalni koji je od plastike ali to ti ne bi trebalo smetati, nareže ga metalnog i tako ga koristiš, u debljini da bude kao OEM i da stane u ključ. A možda i ključar ime neku drugu ideju pa vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može se napraviti samo taj dio.

A to što ti se zaključao provjeri dijagnostikom bravu na vratima dal ima greške. Vjerojatno si se zaključan vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se narezat taj dio, npr. u Zagrebu u City-u West za 70kn, ali obavezno odmah probaj jel radi. Ja sam se vratio da ponovi jer prvi put nije bilo dobro. Vidi se razlika u odnosu na original ali je kvaliteta ok, pogotovo kad uzmes u obzir koliko ces ga koristit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle ovaj u City West trazi 70kn za narezati kljuc? Ja sam pitao u www.superkljuc.hr jer mi vise pase otici tamo i kazu da mogu ali da nisu sigurni kako ce ispasti jer im je glodalica za mesingane kljuceve. 70kn za narazati kljuc je puno, osim ako to nije i sa samim kljucem cijena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to puno, mislim da sam ja dao oko 100 kn, ne urezuju svi tkve kljuceve, u Rijeci ih samo 2-3 rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim, ok ne rade svi, ali to je stvarno komad plastike i nista vise. Trebalo bi biti cak i lakse nego klasican kljuc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne isplati mi se to kao zasebni sport, onima kojima se bave kljucevima zasto ne. No znaju da nije trazeno pa traze velike novce za 3 minute posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem na temu. Naime, raspao mi se ključ od golfa IV, otpao je metalni narezani dio koji ide u bravu dok je kućište ostalo cijelo. Ima li netko iskustva s prebacivanjem elektronike iz oem ključa u kinesku repliku s ebay-a? Prebacio bi sam sve u kućište i dao ključaru da nareže metalni dio. Zanima me kvaliteta tog kineskog kućišta odnosno samog skakavca, da ne bi i on otpao za dva dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na YT puno uradaka po pitanju prebacivanja elektronike u neku kopiju kucista a narezat zna svaki kljucar. Ima dobrih i losih kopija, ja sam htio prebacit u takvo kuciste pa me kljucar kojeg poznajem odgovorio od toga jer ima neke lose ali kolega Mouse kaze da je zadovoljan pa mozda ima link gdje je kupavao i narucis provjereno kuciste.

 

Kod mene bilo vise stvar estetike a imam i OEM drugi kljuc koji je ko nov pa sam odustao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam do sada vise tih kucista i svi su bili odlicni, a uzimao sam najjeftinije jer je to sve isto iz iste tvornice vjerovatno, oko 2-3 $ su cijene, cak je kljucar rekao da se vidi da su kvalitetni jer da kineski ne valjaju jer sam mu rekao da su original hahaha...

 

Inace kazeda ti neki kineski imaju pre tvrd metalni jezicak pa da mu pukne svrdlo za urezivanje...


Uzimao sam cak i kompletan kljuc sa kodom i elektronikom za 13$ i to radi perfektno...


http://www.ebay.com/sch/sis.html?_nkw=1J0+959+753+DA+Flip+Remot+Key+Fob+433MHz+With+ID48+Chip+for+VW+PASSAT+2002-2005&_id=191730653314&&_trksid=p2057872.m2749.l2658


Trazim ove sta sam kupio ali od toga je proslo oko 3 god pa ih vise nema pod tim brojem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali ovo su sve kljucevi za stariju generaciju, moj Passat B6 ima drugaciji kljuc i tu ima razlike. Kupio sam samo kuciste sa aliexpress pa je doslo pofarbano u sivo, bez ikakvog kroma. Seller je vratio novce pa sam isao ponovno narucivati ali prvo sam pitao sellera da li je chrome i potvrdio je i taj kljuc je stvarno stigao kako treba i jos sam dobio ovaj blank plasticni dio u paketu. To kosta cca 15$ bez elektronike.

 

Elektroniku ne trebam prebacivati, samo narezati kljuc (jer sam svoj potrgao) a novo kuciste ce biti dummy key kad osposobim kessy do kraja.

 

Narezivanje ocigledno ne moze svatko. Ovi iz Samobora traze 60kn za to.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je lik rekao da kada se prebaci elektronika u njegovo kućište da ne sjeda kao original i da ima lufta pa elektronika pleše a sada gdje naručuje te kopije i od koga tko zna pa sam samo VW emblem promijenio i ostavio sve u originalu jer nemam ništa potrgano.

....
Uzimao sam cak i kompletan kljuc sa kodom i elektronikom za 13$ i to radi perfektno...


To bi mene zanimalo pa da ne petljam sa originalima uzeo kompletan i dao ga kodirati, imao bih novi koji bih mogao koristiti a ona dva OEM ostavio da se malo odmore. Ajd, predloži nešto, ti imaš sreće sa ključevima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tvoj auto ces nac mozda 1-2 da se na ebay prodaju, kao i ja za polota, moras pazit da imaju isti broj i ista slova, oni ti se nalaze na kucistu kada izbacis jezicak, znaci samo ako isti broj nadjes ces ga moc izkodirat...

 

Naravno kljuc mora biti nov, nikad kodiran, jer neki prodaju i koristene, ati se vise ne mogu iskodirat...

 

Ovako ti broj izgleda: 1J0 959 753 AH

 

Stavi broj pa cemo nac nesto

 

Ovako ti broj izgleda: 1J0 959 753 AH

 

Stavi broj pa cemo nac nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupija sa car-keys-online, odma su ga i narezali preko slike i kvaliteta je stvarno vrhunska, pa pogledajte tamo kakve su cijene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti mi zadaš uvijek jednostavne poslove. :)
Nikako ga izvaditi a sada kada sam ga rastavio bude pala i dezinfekcija.

Broj: HLO 1J0 959 753 AG

dsc_0048hmbep.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

434 mhz?

 

Od ovog istog sellera sam ja uzeo i moj radi super, ovo je za tebe:

 

http://www.ebay.com/itm/2-Button-Remote-Key-with-Blade-ID48-CHIP-1J0-959-753-AG-For-Skoda-VW-Seat-434MH-/201460664789?hash=item2ee7fdc9d5:g:aY8AAOSwniRWOEfT&vxp=mtr


Znaci na to sad moras narezat svoj kljuc i ici u ovlasteni da ti upare auto sa kljucem...

 

Daljinski mozes sam uparit sa autom, jedan u bravi volana, drugi u bravi vrata...

Edited by Mouse-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem provjerio MHz jer sam ga ocistio zahvaljuc tebi a uslikao sam i stranu pa mislim da je i to pisalo. Hvala na linku.

 

E, upravo sam to tipkao da te pitam koliko si platio kodiranje i gdje si radio pa si bio brzi a za narezat nema problema jer mi to susjed odradi bez problema za kavu sto bi se reklo ali radi samo do G3 jer mu se dalje ne radi a i opremu nema ali za ovo je maher.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se da podnijet uz ovu cijenu kljuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

434 mhz?

 

Od ovog istog sellera sam ja uzeo i moj radi super, ovo je za tebe:

 

http://www.ebay.com/itm/2-Button-Remote-Key-with-Blade-ID48-CHIP-1J0-959-753-AG-For-Skoda-VW-Seat-434MH-/201460664789?hash=item2ee7fdc9d5:g:aY8AAOSwniRWOEfT&vxp=mtr

 

Znaci na to sad moras narezat svoj kljuc i ici u ovlasteni da ti upare auto sa kljucem...

 

Daljinski mozes sam uparit sa autom, jedan u bravi volana, drugi u bravi vrata...

Provjerio i piše na ključu 434MHz a ovo ću prvom prilikom riješiti.

Hvala još jednom na linku i na savjetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li netko viška koje kućište za ključ s dvije tipke da mi posudi dok moje dođe iz Kine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio jučer kod ključara u CCW na Jankomiru, ključar ASK u garaži. Čovjek je zamijenio gornji dio kućišta gdje se nalazi ampulica i mehanizam skakavca koji se razletio za 100 kn. Ja zadovoljan, otići da mi reparira i zamjenski ključ budući da je i on na izdisaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1