0
Nikola051

RNS 510 kineska kopija pod imenom Junsun

Recommended Posts

Poštovanje,

 

zanima me malo ako ima netko iskustva, znam da je original original.

Ali, jeli tako loša kopija RNS 510 ?

 

Evo na primjer ovaj iz Gearbesta, primjer:

 

http://www.gearbest.com/car-dvd-player/pp_360248.html

 

Po izjavama korisnika izgleda da je zadovoljavajuć,

 

 

molio bih da ako netko ima iskustva da mi malo kaže dal se to isplati kupovati ?

 

Vidim da je kod nas taj original do 7 000 kn, a polovni ili tkz. novi koji "nisu" kopije su do 2000 kn...

 

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemozes to uspoređivari sa orginal rns 510, rađe bi kupio polovan rns nego ovo kinesko smece

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemozes to uspoređivari sa orginal rns 510, rađe bi kupio polovan rns nego ovo kinesko smece

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

 

ok hvala ,puno si pomogao :)

 

Imaš ti pravo, bolje za polovno a dobro dati malo više nego za kinu.. thx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispričavam se za dupli post.

 

Zanima me kako prepoznati kinesku kopiju i original po izgledu ? Vidim dosta oglasa na njuškalu ima rns 510, kažu 100 % original itd pa neznam kako da to provjerim vizualno ako je moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

tesko ces oem RNS510 cak i polovan naci za 2000kn koliko se prodaju ovi kinezi. polovni oem kosta najmanje duplo vise.

vec ti je i to neka smjernica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispričavam se za dupli post.

 

Zanima me kako prepoznati kinesku kopiju i original po izgledu ? Vidim dosta oglasa na njuškalu ima rns 510, kažu 100 % original itd pa neznam kako da to provjerim vizualno ako je moguce

 

Nadjes sliku originala na google i onda usporedis...original je continental

Share this post


Link to post
Share on other sites

A neznam ni sam, našao sam jednu dobru ponudu za RNS 510, sve ima. Bosion je marka... kinesko

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh pošto ja nisam PRO u vezi toga, čuo sam da RCD vuče akumulator na golfu 5 2007. godište, i treba canbus tj novi gateway, jeli ista stvar i sa RSD 510 ?
Našao sam jednu kopiju, nije skupo pa bi uzeo, ali me zanima jel ista stvar sa vučom baterije tj akumulatora ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je. Imas 100tema o tom na sve strane prouci i pronadi ih sve ce ti jasno bit. Sta je RSD?

 

mk5GT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zašto ljudi toliko ne vole Kineze, nisu isti kao prije 5-6 godina, stvari koje sam ja kupio unazad 2 godine, radi se o laserskoj graverci (stara 2 godine, prije nje sam imao isto kinesku 5 godina, ova zadnja je 500% naprednija od prve verzije), pa sam uzeo mobitel Umi Max, radi savršeno, usporedno sa masom drugih markiranih telefona (imao sam i više Iphone-a i sony-a i Samsunga...)

A kad smo kod ove teme u Passatu imam kineski radio, nije čak ni RNS ni RCD (kad sam uzeo passata imao sam RCD 510 Deplhy, također kinez koji je kopija originala ali mi se nije svidio), uglavnom ovaj što je sada u autu je kinez, mislim da je firma A-Sure, na njemu je Win CE, navigacija I GO, radi odlično, čita sve sa kartica, čita DVD, bluetooth radi, ne savršeno, moram glasnije pričati jer je mikrofon na radiu - nema odvojeni, ali se može priključiti, ali meni radi dobro i ovako. Uglavnom, imam ga cca 10-tak mjeseci i skroz sam zadovoljan s njim. Plaćen 1800 kn. Kinezi znaju napraviti i jako dobre stvari, ali znaju prodati i krš, pa treba paziti.

 

Što se tiče pražnjenja akumulatora, granica je negdje na 2007. godini pa pogledaj po forumu na šta moraš paziti. Moj passat je 2006 ali je na canbusu valjda napravljen update pa mi ne vuče akumulator jer canbus je originalni unutra.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rcd510 vuce aku u starijim a RNS ne svaki, ovisi do verzije softvera. Kineska kopija je dobra ko nije zahtjevan, ima sve zivo cita svaki format bluetooth dok original ima daleko bolji prijem stanica, zvuk, rezolucija, bolja vidljivost,ali je i duplo skuplji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zašto ljudi toliko ne vole Kineze, nisu isti kao prije 5-6 godina, stvari koje sam ja kupio unazad 2 godine, radi se o laserskoj graverci (stara 2 godine, prije nje sam imao isto kinesku 5 godina, ova zadnja je 500% naprednija od prve verzije), pa sam uzeo mobitel Umi Max, radi savršeno, usporedno sa masom drugih markiranih telefona (imao sam i više Iphone-a i sony-a i Samsunga...)

A kad smo kod ove teme u Passatu imam kineski radio, nije čak ni RNS ni RCD (kad sam uzeo passata imao sam RCD 510 Deplhy, također kinez koji je kopija originala ali mi se nije svidio), uglavnom ovaj što je sada u autu je kinez, mislim da je firma A-Sure, na njemu je Win CE, navigacija I GO, radi odlično, čita sve sa kartica, čita DVD, bluetooth radi, ne savršeno, moram glasnije pričati jer je mikrofon na radiu - nema odvojeni, ali se može priključiti, ali meni radi dobro i ovako. Uglavnom, imam ga cca 10-tak mjeseci i skroz sam zadovoljan s njim. Plaćen 1800 kn. Kinezi znaju napraviti i jako dobre stvari, ali znaju prodati i krš, pa treba paziti.

 

Što se tiče pražnjenja akumulatora, granica je negdje na 2007. godini pa pogledaj po forumu na šta moraš paziti. Moj passat je 2006 ali je na canbusu valjda napravljen update pa mi ne vuče akumulator jer canbus je originalni unutra.

Pozdrav!

 

Da, i to što kažeš.,

Kao da je sad sve original, pa i ovi "popularni" mobiteli su kao ono vrh, a ispod piše made in china hahaha.

 

Uzet ću od lika iz Slovenije za 1500 kn, spustio je sa 1800, a moj Golf 5 piše da je prvi put regan u 1. mjesecu 2007.

 

samo me brine to trošenje akumulatora, jer nemam baš para da kupim rns i taj canbus iliti taj gateway.....

 

 

--------------

 

 

Citiram što mi je čovijek napisao za taj RNS 510 kopija što prodaje:

 

 

 

 

Riječ je o potpuno novom modelu koji je izasao 2016 god a od prijašnjeg modela razlikuj se po potpuno novom softveru i sucelju koje je jednako VW-ovom..OEM MODEL

, umjesto jednojezrgenog procesora u ovom modelu dolazi DVOJEZGRENI procsor

, poboljšane tipke sa NOVIM LED osvjetljenjem, utorom za usb i sd card koji sada čitaju i do 32 GIIGE.

Radio dolazi sa navigacijom ,a kartama je pokrivena čitava Europa- Hrvatski meni i jezik pričanja ( u kompletu dolazi i gps antena).

 

UKRATKO OPCIJE:-radio

-DVD

-micro SD do 32gb (reprodukcija muzike i videa)

-2x USB do 32gb (reprodukcija muzike i videa)

-GPS navi + micro SD kartica 4gb sa iGo kartama cijele Europe

-bluetooth za spajanje mobilnog uređaja (imenik, pozivi, reprodukcija glazbe s mobitela na ovaj uređaj...)

-podrška za parkirne senzore i parkirnu kameru

-car info (ukoliko imate mogućnost prikaza temperature ulja i ostalih pojedinosti na putnom računalu)

Edited by Nikola051

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje onda dodaj jos parsto kn i uzmi android, na Erisinovim stranicama svako malo izadje i neki polovni za malo para...

 

Ja uzeo Erisin i zadovoljan, samo sta se po danu skoro nista ne vidi na ekranu, treba probat anti glare foliju zaljepit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se lijepo vidi display i po danu, djeca sa zadnjeg sjedala gledaju crtiće, osim kad sunce udara drito u njega, ali sumnjam da se u tom slučaju i original vidi bolje. Sad bih i ja mozda prije uzeo android, ali skroz sam zadovoljan s ovim pa nemam namjeru mijenjati. Ovaj ima isto sve podrske, za kameru, senzore, climatronic... Jedino mi ne radi tv jer nemam digitalni modul za njega, analogni radi ali nista ne hvata, kameru mi se nije dalo provlaciti. Antenu of gps-a sam provukao u onu malu ladicu iznad radia u passatu i uglavnom radi odlicno, samo kad je jako oblacno moram otvoriti ladicu da uhvatim satelit :) uglavnom kod mene ulozeno-dobiveno odlican omjer, ja zadovoljan.

 

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na komentarima.

Kaze covijek od kojeg cu vjv kupit rns da ima ugradjen canbus da ne vuce akumulator...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na androidu radi gps i to hvata 10-12 satelita po bilo kakvom vremenu, a antenu sam ostavio iza radia...

 

Vidi se i ovaj po danu, ali kazem za to dok sunce udara u njega da se ne vidi, dok mi se recimo u Insigniji original vidi normalno kada sunce udara u njega, ali je slika puno zrnatija i mutnija nego kod mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam jutros android verziju rns 510 i ugodno sam iznenadjen. Nema cega nema od opcija. Malo je skuplji ali super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam u Celje po njega, neznam tocno koja je marka. Malo poznatija ali neznam tocn.. idem sutra vidjet pa javim.

 

Imam sve ... gps, sd kartica, kamere sve, senzor za rikverc, cd player, ugl android sustav je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To onaj sa njuskala sta prodaje?

 

Ja sam ga pitao kad sam sebi uzimao, pa je trazio 50-ak $ vise nego direkt sa erisinovih stranica, a isto ih nije imao na stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja... nije mi nes jasno.

 

Kazu da je moguce da golf 5 2007 za rns ili kopija ili orig. vuce struju.... ako nemam gateway... a pomaze tomu sta onaj canbus decoder koji je spojen sa dzekom za radio??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja... nije mi nes jasno.

 

Kazu da je moguce da golf 5 2007 za rns ili kopija ili orig. vuce struju.... ako nemam gateway... a pomaze tomu sta onaj canbus decoder koji je spojen sa dzekom za radio??

Moguce je ako je prva polovica 2007. Bez tog canbus decodera nece tipke na volanu radit

Share this post


Link to post
Share on other sites
0