2 2
ana2017

passat variant 2.0 tdi -molim savjet

Recommended Posts

hello svima :)

razmisljam kupiti passat var 2.0 103kw pa me zanima par stvari:

prije par godina sam cula da su 2.0 motori losi i da se dosta kvare (prema onima 1.9) te sa druge strane sam cula da su 2.0 motori bili losi do 2011. godine, a da su nakon te godine super pa me zanima dal vi znate nesto o tome

 

ima li kakvih caka na koje bi trebala pripazit kod kupnje?

 

gledala sam aute na njemackim stranicama i da se naci takav iz 2014. god za 14000 eura sa cca 70-80 tkm i nekak si mislim kak mi je bolje kupit auto sa tom kilometrazom neg neki sa 150+tkm jer mi se ne cine bas puno jeftiniji prema razlici u kilometrima (kolko je uopce moguce vjerovati kilometrazi)

 

inace vozim vecinom po gradu no znam ici vikendom negdje dalje, ne jurim, vozim sporije od moje mame :D do max 170km/h i godisnje prodjem cca 15000km

 

koliko trosi po gradu? cula sam da je oko 7l

hvala :)

Edited by ana2017

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam, hvala :)

i tu temu isto ali ne daje odgovor o tome kakav je motor. jel los, dobar, jel od 2011 god bolji od dotadasnjih

voyila sam nekoc passat 1.9tdi i serviseri su dosta komentirali protiv tih 2.0 motora te govorili kako su cijene popravka visoke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 2008 g su 2.0 tdi CR motori i nisu imali nekih začajnijih problema.

Opčenito pravilo kod kupnje rabljenog vozila je da nema pravila. Može te služit godinama sa minimalnim ulaganjima a može postat nočna mora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema modela motora koji nema neke mane. Tako da se prvo moras pomirit s tim, i moras znat da ces u svakog morat ulozit para ako hoces da bude ok. Nepisano pravilo kod kupnje polovnog auta starog vise od 5 g. je da se odma napravi veliki servis i onda imas neku pocetnu tocku za odrzavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vidis, sad pitanje jel se nekaj mjenjalo od 2008. god il ne

 

tog se i bojim jer sam vec imala nocne more sa jednim autom

 

krivo mi je ko pesu kaj sam prodala stari passat iz 97me jer taj jos ima puno kilometara u sebi

 

zbilja citam teme i gledam kaj ste prije pisali i ja bi ustvari voljela kad bi mi netko kao malom debilu objasnio kaj i kak tipa: vozis vise po gradu, vozis malo pa onda uzmi od tolko i tolko kw jer ti je taj motor kvalitetniji, ovo godiste je bolje, bitno je gledat tu i tu oznaku na autu/motoru, uzmi tipa comfort line jer su bolja sjedala il uzmi bluemotion iz tog i tog razloga/il nekoj bas to uzet jer je to bezveze, ss stop je super il nije super u odnosu kolko se kvari i kosta popravak itd itd

 

jel mi netko ovdje moze cekirati broj sasije i kilometre te popravke ak nadjem neki? fala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekiras mozes u svakom ovlastenom po broju sasije, odes i oni ti izvuku kad je na autu nesto radjeno i koliko je presao jer su svi ovlstani servisi uvezani. Tako da tu nema fule sto se tice kilometraze. Ne znam sta ces posebno dobiti karavanom (osim sto je znatno jeftiniji) kad je i limuzina sasvim velika, osim ako neces nesto vece prevozit :D.

A karavana svakako nemas sa motorom 1.9. Ja bih ti preporucio 1.9 TDI BXE motor - najjefetiniji i najbolji za odrzavat (govorim o limuzini) mada mislim na B6 iako ti zelis B7 koji mi se iskreno uopce ne svidja po dizajnu,a ne dobijes nista puno vise od B6 - koji je najljepsi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad vozim Insigniu koja je ogromna, a opet kad u gepek stavim kolica za bebu nemam bas previse slobodnog mjesta za torbe i ostalo kad idem na putovanje

to je jedini razlog uzimanja karavana

lijep mi je i B6 i B7 no nekak naginjem B7 cisto jer je noviji i racunam sa manje kilometara

Share this post


Link to post
Share on other sites

mada ima u onim temama već sve napisano

i pravilo je foruma da se nastavi u staroj sličnoj temi

al evo opet ću pisati

 

od 2008(neznam koji misec) se počeja ugrađivati CR motor u b6,ali je osta i stari PD još neko vrime

B7 su svi sa CR motorm

znači nemoj uopće gledati ove PD a tamo piše zašto

održavanje jednako za oba

i još samo ovo šta je kolega gori napisa za BXE motore to su pak najgori PD motori,uz sve probleme(piše u drugoj temi) ovi su imali problem sa pucanjem klipnjača(pukne i izleti kroz blok,najčešće 3-ća,i onda je motor za u smeće)

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno b7 iz 2011

 

decki su ti vec objasnili...

nisu to vise TI motori iz 2004 god koji su imali problema sa glavom i diznama...

 

 

uzmes2,0 tdi od 2011 u najmanje comfortline opremi i uzivas....

 

ja bas takvog trazim ovdje u Njemackoj i nasao sam jednog odlicnog sa 125000km za 11300...vracen sa pusinga-ovaj lizinga....

 

i da karavan je i takav mi i treba jer beba stize...

 

znaci bez ikakve griznje savjesti cu ga uzeti

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2