1 1
bing01

automatik mjenjač

Recommended Posts

Imam golfa 3, 96. god, sa automatskum mjenjačem. Kad je hladan i hoću krenuti, dam gas, ali ne kreće odmah već 1-2 sek stoji i onda naglo cukne ako je gas veći. kad se zagrije nakon par minuta ide normalno. htio bih promjeniti ulje u mjenjaču, napravio bi ispiranje (http://www.deylan.co.uk/golf/096%20Fluid%20Change/index.htm), pa me zanima atf m1 ulje dexron 3 od Kipora. Ima ih po povoljnoj cijeni, a neznam koliko su dobra za taj mjenjač?

Edited by bing01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dexron je original ulje. Kao sto pise i na tom linku, a i gledam u Autodata Dexron II... Mozda dvojke vise nema pa sad 3 ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dexron je original ulje. Kao sto pise i na tom linku, a i gledam u Autodata Dexron II... Mozda dvojke vise nema pa sad 3 ide.

od kud ti da je dextron original?

ja ni za jednu original VW tekućinu nisam uspija saznati ko je proizvodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja, a trudio sam se. :) Jedino sumnjam da je Febi u onoj originalnoj ambalazi ali to je samo nagadjanje jer na njoj se ne nalazi podatak tko ju proizvodi a do drugih informacija nisam dosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vjerujem da VW proizvodi ulje nego kupuje pa prepakirava. Dexron je dosta kvalitetno ulje, koliko sam uspio primjetiti ide vecinom na automatske mjenjace. Evo iz manuala sta pise.

Mozda sam banuo da je original jer tu informaciju tesko ili nemoguce saznati, ali sad da je daleko od 'originala' nije nikako.

Uostalom najbolje je pogledati manual sta pise, jer je naj tocniji u vecini slucajeva. Autodata ili Bentley.

Stavio sam na forum negdje link za mk4 i mk2 ima par tisuca stranica pa ako nekog zanima ;)

2009-09-08_203250_transfluid.jpg[

 

Evo mk2,mk3,mk4 automatski mijenjac iz Autodate ( preporucuju Dexron )

 

Untitled.png

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se podrazumjeva da VW ne proizvodi ulja, niti je to spomenuto, nego da se ne moze se doci do podatka tko ih proizvodi a to da ih pakira u svoju ambalazu to je poznato. Mene je zanimalo za ulje rucnog mjenjaca dobiti podatak ali odustao, pa ce Febi ili OEM ici kada dodje vrijeme a ovdje pise Dextron II ili III ili OEM pa je barem spomenta alternativa sto nije lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tko ce to znat kolega TDI, samo u tvornici, cak ni ovi u ovlastenom nemaju pristup toj informaciji. Vjerujem kada bi se saznalo da bi puno njih trazilo alternativne izvore za doci do zeljenog proizvoda sa xxx% manje marze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se recimo bunio da platim 30% vise od slicnih ulja u ponudi ali da je OEM tri puta skuplje od ostalih to mi je pretjerivanje, osim ako je stvarno specijal, u sto sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tu samo ulje u igri, i ostale sitnice za auto, al eto od toga zive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je dexron samo oznaka kvalite ulja, odnosno norme, a ne proizvođač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam neki kineski vag com pa ću probati testirati ako uspijem, možda ima neku grešku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam radija u ovlaštenom i sve moguće djelove koje sam vidija sam otvara i gleda da uspijem saznati proizvođače

al za tekućine ništa nula bodova

al OEM ulja za mjenjače su baš pre skupa

npr. svi u olan livaju atf, i sad on je crveni a original ulje je zeleno i ima febi ulje koje je isto zeleno,tako da je dobra alternativa, isto tako i febijevo ulje za dsg je isto slično originalu

ali koliko ja znam ni febi nije proizvođač tog nego samo pakira i prodaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam neki kineski vag com pa ću probati testirati ako uspijem, možda ima neku grešku.

 

Pokušaj i to si odmah trebao napraviti ali najbolje ti je posjetiti nekoga tko ih popravlja jer ovdje ju sigurno nećeš. Dolje ti je link pa ih nazovi ili kolegu koji tamo radi pa ti možda može i privatno pomoći. SERVIS GETRIBA_ZG, Žac, mob.: 098/9767711

 

Šime,

bio sam uvjeren da je Febi proizvođač a sada ih ni on ne proizvodi.

S druge strane Febi Bilstein proizvodi amortizere i druge dijelove pa im je ulje samo jedna komponenti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1