0
kontra10

Koji subwoofer

Recommended Posts

molim za pomoć.koji subwoofer,mora bit 10 incha,za dls xm10. 256w rms 4 ohma.ne skuplji od 100.evo predložite iz iskustva ili iz znanja sto bi valjalo.kutija je s reflexom 35l.nije mi bitna glasnoća već dubok i čist bas.imam za male novce audio system x-ion 10.400rms su.svaka pomoć dobro dola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi preporucio nesto sa duplom zavonicom od 4 ohm-a, jer onda iz pojacala izvlacis vise jer radi na 2 ohm-a....

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel steti pojačalu ako radi na 2 ohma.ovo pojačalo je mono a ima dva izlaza.na kutiji je spoj za jedan izlaz tj ulaz.ima li kakva shema takvog spajanja.saamo napominjem nije mi bitna glasnoća već kvalteta zvuka.

jel to ona shema koju ste mi poslali u prijašnjem topicu.shema spajanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, shema spajanja je ono na 2 ohma, ne steti nista pojacalu, jer je pojacalo i napravljeno da radi na 2 ohma, ona koja nisu, na njima pise da nisu stabilna na 2 ohm-a, ovo je...


Znaci ako uzmes sub sa 2x4 ohm-a onda ga spojis unutar kutije ovako:

 

PicsArt_02_09_07_42_14.jpg

 

 

A na ovo pojacalo spajas zice sa kutije na ovaj nacin:

 

Pics_Art_02_16_08_12_45.jpg​

Share this post


Link to post
Share on other sites

odve u kutiji biće idu kakvi razdjelnici za minus i za plus.da razdvojim minus i plus na dva puta

Edited by kontra10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras razdvajat, mozes komadom zice spojit konektore samo, znaci zice sta su u kutiji spojis na jedne spule i na druge samo povuces zice sa njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitan ti je kapacitet kutije, svaki zvucnik trazi odredjenu litrazu kutiju, ako kapacitet kutije odgovara zvucniku to ce radit super...

 

Nije bitno dal je kutija kockasta ili ovakva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj litar ne znaci puno, vise me zanima kako ce to cut napsram subwoofera s kutijom

Edited by nightwalker93

Share this post


Link to post
Share on other sites
0