1 1
glogi

Golf 6 start-stop, ugradnja modula.

Recommended Posts

A za kupit auto od 10-12k eura se ima, ha?! Nisam ni ja bogat, ali posteno platim svakome za nesto sto je ucio i zna napravit a mene ili ne interesira ili ne znam. Ne pravim se pametan i ne kemijam po autu s kojekakvim zicama i cudima da bi ustedio 100-200kn, a dao sam već 100 tisuća za auto. Smijesno.. i u većini skucajeva takve kemije ne rade kako treba i onda se opet vratimo na prici da treba neko strucan da to napravi. Tako da...

Forum je za razmjenu iskustva i svijeta, pomoć itd. a ne Njukalo kako zaraditi 100kn. ;)

 

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk

Je da, ali taj netko ko je ulozio u skolovanje i opremu za kodiranje i sve, nije crveni kriz da ide okolo i dijeli savjete.

Eto, sastavite tu kemiju sa tim zicama i cudima pa ćemo vidit jeli radi kako treba i na sto će to licit.

Ja sam tvrdim da ekipa ko Ruscic, Pero, Beli i jos par njih imaju znanje, opremu i sve i to treba cijenit! Ne zive oni od zraka samo. Ljudi su skolovani, znaju svoj posao i to ima svoju cijenu. Pa ko voli nek izvoli.

Moja firma je na moje tecajeve, skolovanja i seminare potrosila u zadnjih 5-6 godina preko 100 tisuća kuna, i naravno da onda od mene ocekuju rezultate i to posteno nagrade. Tako treba i majstore koji znaju svoj poso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gle. Normalno da se neke stvari trebaju platiti. Ali ovo je tema "uradi sam" :) i kao takva je otvorena od mene! ..jer postoji opcija da se to ugasi sa ovim modulom, i ja imam volje to čeprkat. Ko nema volje neka plati i to je to.

 

 

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebas doktora?plati,trebas ljek,plati,hoces srat,plati,trebas popa,plati,djete ti umire od bolesti koja se dade izljecit,plati,zubara plati,ginekologa plati,mrvicu kruha i vode plati..u mnogim slucajevima bi bilo bolje da starci nisu skrtarili i platili kondome...kud to ide ovaj svjet...i kad umres netko to za tobom mora platit i dugovi se samo nastavljaju...puuj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam konkretno mislio na neki jednostavniji sistem za slozit to...tipa ono kupis neki modul koji ustekas i gotovo..a da bi sam mrdao po zicama i da mi se nedaj Boze zapali auto...ne hvala...hehee

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam start/stop u svom G6, ali prilikom kodiranja naletio sam na opciju "start/stop function active" koja kod mene nije ukljucena jer je nema.

ne znam pomaze li, ali ako se nekome igra evo gdje sam ju ja pronasao:

 

Installed

42-Door Elect, Driver

Long Coding Helper

BIT 1 - start/stop function active

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za kupit auto od 10-12k eura se ima, ha?! Nisam ni ja bogat, ali posteno platim svakome za nesto sto je ucio i zna napravit a mene ili ne interesira ili ne znam. Ne pravim se pametan i ne kemijam po autu s kojekakvim zicama i cudima da bi ustedio 100-200kn, a dao sam već 100 tisuća za auto. Smijesno.. i u većini skucajeva takve kemije ne rade kako treba i onda se opet vratimo na prici da treba neko strucan da to napravi. Tako da...

 

Je da, ali taj netko ko je ulozio u skolovanje i opremu za kodiranje i sve, nije crveni kriz da ide okolo i dijeli savjete.

Eto, sastavite tu kemiju sa tim zicama i cudima pa ćemo vidit jeli radi kako treba i na sto će to licit.

Ja sam tvrdim da ekipa ko Ruscic, Pero, Beli i jos par njih imaju znanje, opremu i sve i to treba cijenit! Ne zive oni od zraka samo. Ljudi su skolovani, znaju svoj posao i to ima svoju cijenu. Pa ko voli nek izvoli.

Moja firma je na moje tecajeve, skolovanja i seminare potrosila u zadnjih 5-6 godina preko 100 tisuća kuna, i naravno da onda od mene ocekuju rezultate i to posteno nagrade. Tako treba i majstore koji znaju svoj poso.

Ima svakakvih ljudi

ali ja gledam da pomognem imformaciom i savjetom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, unaprijed se ispričavam na povećem broju pitanja.

 

Dop****** i meni svaki put klikati gumb, i odlučio si i ja složiti to gaenje start-stopa :) Stigao mi relej i pospajao žice za programiranje ovako:

NO > lampa+

COM > akumulator+

DC+ > akumulator+

DC- > akumulator-

LAMPA- > akumulator-

 

Isprogramirao "mod 3" koji, koliko sam skužio, radi ovako: kod davanja kontakta relej odbrojava vrijeme T1 i onda zatvara krug (tj. "pali žarulju") za T2 sekundi, i na kraju kad istekne T2 onda gasi žarulju. Stvar ljaka (VIDEO) :)

 

Međutim, nakon ta se taj proces odvrti, na displeju releja ostane upaljeno "--03" i blica ledica "MD" a crvena ledica pri donjem desnom kutu svijetli. :gleda

PITANJE 1: Nakon tog procesa modul ostane upaljen za cijelo vrijeme vožnje!? Se može tome nekako doskočiti, neto tipa da se relej ugasi kad odvrti taj proces?

 

@zvonimir, ako sam dobro shvatio iz tvog posta, u autu tražim taj E693 prekidač i crno-zelenu te rozo-sivu žicu na koje spojim NO i COM na releju.

PITANJE 2: Gdje se taj "prekidač" uopće nalazi? Da li sa "donje" strane start-stop gumba ili pak negdje oko osigurača ili negdje drugdje? Da li je OVO način kako da poskidam tu centralnu konzolu sa gumbima?

PITANJE 3: Nije mi jasan dio "Na DC+ dovede 12V sa +15 kontakta (preko kontakt brave) sa bilo koje pozicije (radio, OBD utičnica, upaljač....)"?

 

Slijedeće, vidim da @glogi spominje "osigurač adapter".

PITANJE 4: ta sve trebam kupiti? Gdje to trebam staviti i kako spojiti?

 

PITANJE 5: Kako je najbolje podesiti vremena T1 i T2? Kužim da se za T1 stavi kako nama odgovara, ali eto pitam za sugestije :) Vezano za T2 - koliko je dovoljno da krug bude zatvoren da auto "prihvati" klik?

 

Unaprijed hvala na odgovorima :)

Edited by 0v3rl0rd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlakse je platit nekome i miran si. Bar ja to tako napravim, jer niti me zanima kodiranje niti imam vremena za kojekakva kemijanja sa zicama, osiguracima i cudima. Ljudi se skoluju za to, kupe opremu i ja im lijepo platim za to i amen. I nema vise nerviranja i izmisljanja tople vode.

Al si upao ovdje kao padobranac. Nekim ljudima je gut sarafati oko auta. Neki ljude hoće neto naučiti.

 

Dali po tvom treba preimenovati DIY u koji majstor je najjeftiniji?

 

Nema rasprave uopće. Netko će sam rastaviti mainu i sastaviti nazad i biti sretan, a zapravo radi kao odvjetnik i to će napraviti sa gustom i biti sretan. Dok opet drugi će naručiti se u servis kada im pregori žarulja u faru. Konkretno kolega sa posla će radje platiti 40 eura da mu na miniju promjene žarulje. Kaže da mu je jeftinije tako. Cijena za jednu je 25 eura. Danas je zvao servis i dogovarao termin kada da dođe. Ne radi mu lijeva....

 

Ne volim i mislim da nije primjereno čitati komentare plati nemoj sam. Ako netko želi neto naučiti i jednostavno poput ovoga napraviti ne vidim u čemu je problem jeli arafa golfa 2 ili golfa 6?

 

Inače ja bi se samo prikacio na žice koje vode prema prekidaču nebi ih rezao tako da na kraju bi ispalo da kada se upali auto nakon nekoliko sekundi se pritisne dugme za isključivanje start-stop sustava i ponovnim pritiskom na dugme moguće je sustav aktivirati.

 

I bilo je dalje pitanje kako isključiti modul. Modul je zapravo vremenski kontrolirani relej. Dakle nema nita loe da bude upaljen kada odradi ono za to je programiran. Mislim da je nemoguće složiti da se ugasi a da neto drugo ne bude to će onda to kontrolirati i biti upaljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

PITANJE 1: Nakon tog procesa modul ostane upaljen za cijelo vrijeme vožnje!? Se može tome nekako doskočiti, neto tipa da se relej ugasi kad odvrti taj proces?

 

@zvonimir, ako sam dobro shvatio iz tvog posta, u autu tražim taj E693 prekidač i crno-zelenu te rozo-sivu žicu na koje spojim NO i COM na releju.

PITANJE 2: Gdje se taj "prekidač" uopće nalazi? Da li sa "donje" strane start-stop gumba ili pak negdje oko osigurača ili negdje drugdje? Da li je OVO način kako da poskidam tu centralnu konzolu sa gumbima?

PITANJE 3: Nije mi jasan dio "Na DC+ dovede 12V sa +15 kontakta (preko kontakt brave) sa bilo koje pozicije (radio, OBD utičnica, upaljač....)"?

 

Slijedeće, vidim da @glogi spominje "osigurač adapter".

PITANJE 4: ta sve trebam kupiti? Gdje to trebam staviti i kako spojiti?

 

PITANJE 5: Kako je najbolje podesiti vremena T1 i T2? Kužim da se za T1 stavi kako nama odgovara, ali eto pitam za sugestije :) Vezano za T2 - koliko je dovoljno da krug bude zatvoren da auto "prihvati" klik?

 

Modul će biti upaljen dok god imaš kontakt upaljen (brava). Nemaš ga potrebe gasiti. Kad isključiš kontakt bravu modul se gasi kod sljedećeg davanja kontakta proces ide iz početka.

 

E693 je start stop prekidač.

 

Žice sa napajanjem 12V (ili +) su u autu označene +30, +15, +...... Ugl. za tebe je bitno da je +30 direktno s akumulatora (uvijek je pod naponom), a +15 je preko kontakt brave (struje ima samo kad okreneš ključ u bravi).

 

Znači možeš napajanje na modul dovesti s bilo koje žice koja dobije napon preko kontakt brave.

 

Npr. na obd utičnici pin 1 je na +15, a pin 16 na +30. Možeš i sa zadnje strane radija naći koja žica je na +15....

 

Osigurač ne moraš koristiti.

 

T1 može biti i 0, znači čim daš kontakt, modul odradi. T2 je dovoljno 1sekunda. Prati koliko tebi treba vremena kad upališ auto da stisneš start stop prekidač. I koliko dugo ga držiš pritisnuto. T1=5 i T2=1 ti je tu negdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modul će biti upaljen dok god ima kontakt upaljen (brava). Nema ga potrebe gasiti. Kad isključi kontakt bravu modul se gasi kod sljedećeg davanja kontakta proces ide iz početka.

E693 je start stop prekidač.

Žice sa napajanjem 12V (ili +) su u autu označene +30, +15, +...... Ugl. za tebe je bitno da je +30 direktno s akumulatora (uvijek je pod naponom), a +15 je preko kontakt brave (struje ima samo kad okrene ključ u bravi).

Znači može napajanje na modul dovesti s bilo koje žice koja dobije napon preko kontakt brave.

Npr. na obd utičnici pin 1 je na +15, a pin 16 na +30. Može i sa zadnje strane radija naći koja žica je na +15....

Osigurač ne mora koristiti.

T1 može biti i 0, znači čim da kontakt, modul odradi. T2 je dovoljno 1sekunda. Prati koliko tebi treba vremena kad upali auto da stisne start stop prekidač. I koliko dugo ga drži pritisnuto. T1=5 i T2=1 ti je tu negdje.

Svaka čast, hvala na pomoći. Pokuati ću to srediti čim prije, dok mi stigne kutijica u koju ću taj modul staviti. A ti ako ikad budeš u Rovinju javi i ima pivo :)

Edited by 0v3rl0rd

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1