1 1
dzoni

Podizanje gepeka Passat B6

Recommended Posts

Interesuje me kakva su vasa iskustva sa samim podizanjem gepeka kada pritisnete na kljucu, meni ljeti digne fino do kraja, ali zimi nema sanse. I ne samo zimi, i dok je ovakvo vrijeme 10-ak stepeni, nece da digne samo malo skljocne i mora se rukom dignuti. Ne znam da li je to tako fabricki, isplatili se promjeniti te opruge koje dizu gepek motoric ili sta je vec? Ljeti poprilicno lijepo pogidne do kraja, ali nemam predstavu kako to treba da radi i zasto zimi ne radi? Jednostavno "nema snage" da digne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nema snage da digne gepek ni po ljeti, trenutno mi to nije neki bed jer drzi ga kad rucno dignem ali mislim mjenjati, sto god treba za promijeniti da to bude kako spada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to su simptomi istrošenih amortizera koji potpomažu otvaranje poklopca prtljažnika...

potrebno raskopati sve obloge u gepeku i dosta gimnastike za promjenu

cijena zamjenskih cca 200-250kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam neke poljske amortizere iz intercarsa i skače gepek ko koza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje?

Sarajevo

 

Lik koji je mjenjao dosta se namucio dok je uglavio bas treba jaka sila da uklopi.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ih davno mijenjao , al nisam se nešto pretjerano namučio, jedno sat vremena skupa , možda i manje

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako kako ugraditi automatsko otvaranje gepeka? imam vw passat karavan 2013 godiste. na vratima od vozaca ima dugme za otvaranje gepeka ali kad pritisnem to dugme ne reaguje nista na kljucu isto tako nista ne reaguje dok na gepeku sto je predvidjeno dugme za zatvaranje gepeka stoji samo plastika mjesto dugmeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gumb kod vozaca otkljucava gepek isto kao i na kljucu. Za elektronsko otvaranje/ zatvaranje trebas djelova za cca 9kkn (bar sam ja tako nalazio kad sam gledao). Meni bi bilo doboljno da se vrata samo otvore kad ga stisnem. Ali nisam istrazivao da li se da ili ne i kako.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1