0
golf_ri

1.6 TDI zatrese pri gašenju

Recommended Posts

Pozdrav!

 

Radi se o 1.6 TDI motoru oznake CAYC.

 

Znači sve ok, servisiran, pred 5 mjeseci mjenjan komplet zamašnjak i kvačilo, ima start stop ali ga ne koristim...

Bilo je sve ok do pred mjesec dana. Upali normalno, radi i vozi normalno, ništa ne lupa i ne trese. I odjednom se počelo dešavati da motor malo zatrese pri gašenju i tako u 80% slučajeva. Stisnuo kvačilo ili ne, isto je.

Recimo odvozim di trebam, stanem zagasim i on zatrese, isti momenat upalim auto i pustim ga par sekundi i zagasim i ne zatrese recimo.

 

Ima li ko kakvu ideju šta bi moglo biti, šta da pogledam...? Na vcds nisam još gledao jer ga moram posuditi, prije nije bilo nikakvih grešaka, i probao sam staviti u prvu dignut ručnu, cimat ga i gledati motor i nema neki ekstra pomak (u slučaju da je nosač neki). Ima li ovaj motor klapnu za lijepo gašenje? Di se nalazi?

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon tih sranja mi dođe da uzmem duju pa bar znam da neću imati problema s ničim :D samo gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini kao da klapna za gasenje zeza. Jednom odradi a drugi put ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, hvala na odgovorima!

 

Bitno mi je ono, da nije nešto puno gore. Jer to kad zatrese se pojavilo odjednom, cijeli motor se malo zatrese (nisam ga previše gledao jer je stalno kiša) i znam zvuk zamašnjaka kad prolupa al nema tog zvuka. Znači i CAYC ima klapnu gašenja? Jer sam čitao općenito da neki auti nemaju...

U pon nabavim vcds, pa bilo ili ne greške ići ću do mehaničara čim uhvatim vremena.

 

Ako još tko šta zna nek se očituje :) hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
0