1 1
yoak95

Golf 5 2.0tdi nema snage POMOĆ

Recommended Posts

Pozdrav,
Imam golf 5 2.0 tdi 103kw 2009 godina bez dpf-a. 270tkm Dakle auto na niskim okretajima kao da nema snage, u 1.brzni ne okrece kotacima vise. Max brzina je 200, ali kad doje do 160 nema snage vise...
Bio je na dijagnostici i ne pokazuje nikakve greske. Turbina radi lijepo, nista se ne cuje, auto ne dimi nit ista. Kad smo ga kupili znaje zatrzati izmedju 2-3t okretaja.
Sta bi moglo bit? Mozda maf ili egr ? Ne razumijem se pretjerano u aute inace, ali provjerio sam vakum crijeva i ona su dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što turbin kao lijepo radi ne znaci nista ako ne puni koliko bi trebala.

 

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAF senzor otisao ako trza tako je i kod mog ujaka trzao i nije mogao povlaci iz niskih obrtaja nakon zamjene auto ide kao avion isto je i kod njega 2.0 TDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je kolega istekaj maf i provozaj se i ako ti se isto ponasa i vuce onda je on otisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej budem probao, pa javim kako je

Ovako,imam 2.0 TDi i imao sam slicnih problema,kod mene se zaredalo pa provjeri sva crijeva,provjeri MAF senzor ( iako je kod mene bio maf,ali auto radi super iako ga izbacuje na dijagnostici ),EGR ventil ako je prljav i na kraju da te spasim ako te to,senzor pritiska turbine ili valjda MAP senzor.

 

Po ovome 90 % crijevo gubi pritisak negdje ili senzor pritiska turbine ( cca 400-450 kn originalni ).

Edited by vw_dokii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo skinuo sam maf, auto radio katastrofa i vratio ga nazad i sad mi gori zuta lampica haha
Egr budem za vikend probao ocistit, makar mislim da je dobar... A taj senzor pritiska turbine jer mogu njega prekontrolirati a da ne stavljam drugi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoji ga na dijagnostiku i u voznji provjeri mjerenja, jedino tako ces vidjet sta ne radi kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo update situacije.
Dijagnostika pokazuje da su sva mjerenja uredu, no dosli smo do zakljucka da je turbina bila mjenjana na autu i kako se sada razradila nije dobro podesena (prekasno se otvara). Samo sto nitko ne zeli podesavati to jer kao puno posla za malo novaca kako mi kazu

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1