1 1
gavranovic

Problemi sa čvrkom

Recommended Posts

Pozdrav momci,

 

imam problem sa svojom čvrkom, radi se o 1.9 tdi 96kw, 2002 godina. Čudno se ponaša pri ubrzavanju, pogotovo na nižim okretajima, nekad ide dobro, nekad ne, vecinom ne. Drugo trece paljenje ide super, vecinom ne ide dobro, odaziv je katastrofa. Tek nakon 1900+ pocne vuc kao prije (znam da nakon 1900 tek povlaci itd itd, ali nije to to). Cak mislim da ima veze i sa temperaturom vani. Imao sam neko vrijeme problem sa safe mode-om, random me baci u safe mode, neovisno o brzini, neovisno o okretajima, vozim kroz grad i odjednom ne ide vise preko 2000 okretaja, iako se cuje turbina.

 

- zamijenio sam n75, to je vjerojatno bio placebo efekt da je isao bolje, safe mode ostao

- zamijenio MAF, od tad auto ide puno bolje i nemam problema sa safe mode-om, ali nejednako ubrzavanje je tu.

- isao sma na kalibraciju vnt aktuatora jer smo mi od oka štelali kad smo mijenjali, bio je fulan naravno, sad ide onak, nijansu bolje, turbina se bolje cuje itd itd, ali to nije to

- zamijenio sam filter nafte, zraka, ocistio egr opet isti bog. Danas ujutro na posao idem i opet to neko slabo ubrzavanje, nakon posla ga upalim, ljepi me za sic na malim okretajima

 

- sljedeci mi je korak map zamijenit, vise ne znam sto je problem.

 

Kad je tak trom, stisnem gas (spusten prozor) i cujem turbinu kak se zavrti ko da sam do poda nabio gas, ali jednostavno ono, kao da u prazno vrti, ne cujem nikakvo šištanje niti išta slično.

 

Trazim savjet, trazim nekog tko ce mi reci, gle cijena je ta i ta ja cu ti nac rjesenje i bok. Stvarno vise ne znam sto je.

Odem u ovlašteni, veli mi sve oke. Eto toliko o tome.

Sto veli dijagnostika? No "fault code found"...

 

Zelim da auto ravnomjerno svaki put povuce, pa nemres mi malo vuc dobro, malo ne, kak sad to. Glupost covjece.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi vidio senzor pritiska turbine ? Dijagnostika nije pokazivala da je riknuo,nakon što je zamijenjen auto poletio

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li čistija turbinu?

mislim da jesi nešto radija s turbinom,al više ne mogu pohvatati jer te već dugo to muči

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li čistija turbinu?

mislim da jesi neto radija s turbinom,al vie ne mogu pohvatati jer te već dugo to muči

nisam jer se mehanizam lako micao. aktuator smo bili miienjali cim sam ga uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja isto imam problem na PD 85kw nakon zamjene reparirane turbine danas primjetih na auto putu u 5 i 6 brzini uzbrdo mu neda preko 3000 okretaja. po pravcu i nizbrdo oce

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdje si je reparirao?

Kontroliraj tlak pri toj brzini.. jel ga ima il ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao iste probleme sa passatom 96kw otisla tandem pumpa tj jedna cijev koja iz nje izlazi u vakume i na njoj je gubio tlak nova je oko 1600kn ali ja sam tu cijev koja izlazi iz pumpe zalio tekucim metalom i drzalo je

Share this post


Link to post
Share on other sites

morat ću ga kontrolirat na autocesti jer mi se to javlja u 5 i 6 brzini. nisam imao problema dok nisam promjenio turbinu.

izbacilo mi je jednu grešku 17958 - Charge Pressure: Control Deviation P1550 - 08-10 - Control Limit Surpassed - Intermittent

 

inače sa starom turbinom u 3 brzini gas do poda actual intake press je bio 2244 a sad 2560. u 3. brzini uzbrdo puni do kraja

 

stvarno mi nije jasno šta je

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao iste probleme sa passatom 96kw otisla tandem pumpa tj jedna cijev koja iz nje izlazi u vakume i na njoj je gubio tlak nova je oko 1600kn ali ja sam tu cijev koja izlazi iz pumpe zalio tekucim metalom i drzalo je

To za mene pricas? Kak si to skuzio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni map. Novi boshov stavio.

Jesam trebao resetirat nekako postavke skidanjem klema?

 

Jel ima kakav mestar da moze dijagnozu postavit?

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je velik boost leak ako na spoju crijeva od turbine i intercoolera ima pospricanog ulja? tamo je nekakva brtva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i kod mene, isto je bio raskliman pipak pa sam zalio tekucim metalom, jest bolje al nije to to. Skuzio sam da je to izrazeno kad su vani više temperature pogotovo ljeti. Zimi bas i nisam osjetio neki problem. Zadnje vrime je zna baciti u safe mode, neovisno o brzini i okretajima, ali sad opet nista, sve u redu. Smatram da mi je problem u senzoru pritiska turbine pa se moram natjerati da stavim drugi cim uvatim vrimena pa da vidim ima li pomaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo napravio sam graf od VCDS logova

asdadsads.jpg

Plava linija je specified boost, crvena je actual, siva su okretaji.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti radi kabel sa VCDS 15.7.4 koji sam ti poslao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti radi kabel sa VCDS 15.7.4 koji sam ti poslao?

Ma jok, trazi port i smrzne se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam da nece radit ali kada si htio rekoh, probaj pa vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez_naslova.jpg

evo i mog grafikona iz vag coma. duty cycle puni dobar dio vremena na full (94,4%)

po meni aktuator nije dobro namješten

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez_naslova.jpg

evo i mog grafikona iz vag coma. duty cycle puni dobar dio vremena na full (94,4%)

po meni aktuator nije dobro namjeten

odi na onaj mesurment block 11 pa u trecoj od 1000 do 3000 okretaja logiraj pa mi posalji log. Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni izgleda da ti je trom na nizim okretajima i onda pocne prepunjavat. Meni je takva situacija bila kada je aktuator na turbini zacvikao, ne znaci da je kod tebe. Moze bit n75, vakum crijeva, cadjava turbina, aktuator. Vjerojatno jos nesto, iskusniji forumasi nek bace komentar.

 

BTW posalji mi originalni csv da mogu graf napravit u aplikaciji.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

saznao sam sto je. steka vnt mehanizam. aktuator je ok. ventil n75 ok. cadjav ili hrdjav vnt mehanizam.

 

presretan sam covjece....tko ce sad to skidat.

 

mislio sam mozda probat sa mr muscolo foru. da li je netko to radio?

 

kad ga skroz privuce k sebi, steka nazad, kad je hladan zapinje, kad je topli onda zesce zapinje, tako da to objasnjava sve.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to nije skupo 30 evra kod nas to kosta,novo naravno evo fotka ispod

slika-149081-56bb175d52863-velika.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi gore i miran si.
Čistio sam ga dok sam bio u kanalu pa prijeđem krpom i podmažem zglob poluge. Mislim da sam i tu polugu isprobavao i nigdje ne zapinje sve normalno ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1