1 1
matecro007

Golf IV ozvucenje

Recommended Posts

Pozdrav,

Htio bi stavit si autoakustiku. U pitanju je golf 4 1.9 tdi 2001. Trebaju mi prijedlozi sto bi se isplatilo uzeti za jaci i bolji zvuk u autu.
Nisam strucnjak u tome ali kolko citam po webu trebaju mi sljedece komponente. Radio 1DIN(usb), zvucnici prednji, visokotonci, pojacalo, subwoofer.
Otprilike bi potrosio sveukupno 4tkn. Otvoren sam za sve savjete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaju ti adapteri za zvucnike u vratima, zvucnici 16,5cm, kablovi za zvucnike , cincevi za pojacalo, plus i minus kabal za pojacalo, subwoofer i radio naravno.

Pojacalo uzmi neko 5 kanala ( 4 za zvucnike i 1 za subwoofer). Sto se tice snage zvucnika i pojacala ono W MAX te ne zanima, gledaj W RMS ( vise je bolje naravno ). RMS ti je oznaka za konstantnu tj stalnu snagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaju ti adapteri za zvucnike u vratima, zvucnici 16,5cm, kablovi za zvucnike , cincevi za pojacalo, plus i minus kabal za pojacalo, subwoofer i radio naravno.

Pojacalo uzmi neko 5 kanala ( 4 za zvucnike i 1 za subwoofer). Sto se tice snage zvucnika i pojacala ono W MAX te ne zanima, gledaj W RMS ( vise je bolje naravno ). RMS ti je oznaka za konstantnu tj stalnu snagu.

Zasto 5 kanala za pojacalo? Nemam zadnje zvucnike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ne trebaju ti zadnji zvucnici, dobar prednji odvojeni sistem (cca 900 kn), pojacalo 4-kanala (cca 1200 kn), sub (cca 800 kn), radio (cca 900 kn), kablovi i adapteri (cca 400 kn)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kondenzator mu ne treba? Mi smo imali na G4 150w RMS sub pa su svjetla malo blicala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba kondenzator...

Ali ga se lako moze stavit ako bude potreban, cca 200 kn...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pojacalo je prije za zvucnike nego za woofer. I ja bi cak stavio jace pojacalo za te zvucnike. Svirat ce ono fino ali mogu i bolje. I woofer bi stavio jaci jer je taj u nizem rangu. Osjetit ces ti njega al ja osobno bi nesto jace uzeo

 

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio odlican

Pojacalo je dosta dobro...

Na zvucnike daje 2x90 wrms sta se meni cini i previse za ove zvucnike

Na sub u bridge daje 1x320 wrms sta je sasvim pristojna snaga i ovaj sub bi radio super na njemu.

Kablove za napajanje bi osobno deblje uzeo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako oćes javi se u inbox, ja bi možda prodao svoje komponente jer me prošla ta faza, 4 kanalno pojačalo, subwoofer u boku, kablove 20mm, činč i remote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pojacalo je prije za zvucnike nego za woofer. I ja bi cak stavio jace pojacalo za te zvucnike. Svirat ce ono fino ali mogu i bolje. I woofer bi stavio jaci jer je taj u nizem rangu. Osjetit ces ti njega al ja osobno bi nesto jace uzeo

 

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

Sve jace vise kosta a nazalost nemogu tolko priustit.

 

Radio odlican

Pojacalo je dosta dobro...

Na zvucnike daje 2x90 wrms sta se meni cini i previse za ove zvucnike

Na sub u bridge daje 1x320 wrms sta je sasvim pristojna snaga i ovaj sub bi radio super na njemu.

Kablove za napajanje bi osobno deblje uzeo...

Jel mozes dat link na kakve mislis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grijat ce se kablovi, nece biti dosta struje, gasit ce se pojacalo, titrat svjetla...

 

Razlika ti je par kn, a kablovi se uzimaju jednom zauvijek...

Napisao si gore 3 puta chinch kablove, u setu sa napajanjem vec dobijes jedne chincheve, tako da ti trebaju jos samo jedni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ce vec biti ok...

 

Ako sam budes zice provlacio, uvijek + provlaci po strani gdje ide i ostala struja od zadnjeg djela auta (obicno je to vozaceva strana), a chinceve i zvucnicke kablove po drugoj strani autw gdje nema nikakvih instalacija da nebi bilo distorzije u zvuku, - je najbolje spojit ispod sarafa gdje se drze zadnji pojasevi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za početak dobar radio i ugraditi zadnje zvučnike i promjena će biti drastična.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-focal-165-a1-sg-165-cm-odvojeni-sistem/focal-a1-sg_165/product/

 

ja sam ovo stavio u passata,nazad isto focal.

i imam 4 kanalno pojacalo s tim da sam prednje zvucnike na pojacalo,nazad mi nije toli bitno,samo da popuni kabinu

Prelazi mi granicu ti zvucnici. Znam da ima puno boljih al meni treba cijeli komplet do 4tkn. Dal se onda isplati uzet slabije pojacalo a bolje zvucnike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, uzmi pojacalo koje si imao prvotno u planu, jako pojacalo lako smanjis, sa slabim ne mozes nista...

 

Vjerujem da ces bit zadovoljan, a i kontaktiraj njih sa svojom idejom i oni ce ti rec iz prve ruke, nisu ih malo ugradili u aute...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1