2 2
said

LED COB sijalice iskustva?

Recommended Posts

Pretrazio sam sve teme o led sijalicama i ne mogu naci nigdje nesto konkretno o ovome....posto je to relativno novo na trzistu

Znam da je netko od kolega prije mozda mjesec dva se raspitivao o tome u nekoj temi ali ne mogu to pronaci...pa eto da malo raspravimo o tome

Da li je itko probao takve sijalice i valja li to cemu kao kratka svjetla ili duga, nebitno...

Po ebayu ima setova od 20-100 i vise dolara naravno vjerojatno ima puno razlike u kvaliteti...

Pa onda ima od 30w i 3000lm sijalica pa do 85w (mislim da je ta najjaca koju sam vidio) i 10000lm i vecinom su sve 6000K(boja)

E sad cine mi se dosta nezgodne za ugraditi u far jer imaju nekakav hladnjak na sebi i izgledaju glomazno i neke cak imaju i ventilator na sebi...a imaju i one sa kako da kazem "repom" za hladnjenje bez ventilatora ali one su u pravilu jos skuplje

Da li je itko to probao?

Ja sam narucio jedan set 55w i 10000lm da samo probam(nije najskuplji set naravno) ako bude stalo u far uopce sijalica

Pretpostavljam da je po zakonu to nelegalno kao i xenon kineski al zanima me kako ovo svjetli

Eto kakva iskustva mozda?-font-b-h1-b-font-40wpmuh8.jpg

h1-led-car-headlight-8cusq.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam proba ove sa ventilatorom iza i nisam moga zatvorit poklopac od svitla, stavia sam ih po danu i vidi se velika razlika u samom faru a kako je u daljini nisam probava jer mi se taj ventilator cinio dosta tezak i primijetia sam da se leca pocela treskat tj. kompletno sjenilo unutar fara je vibriralo, mene se odbile te dvije stvari, znaci velike su i cini mi se da vrse nekakav protisak na sjenilo tako da ih nisam ni do veceri drua na autu

 

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Auxbeam F16 H7 led-ice kao kratko svjetlo...i imam cca 2x vise svjetla ispred auta nego sto sam imao sa halogenkama.

f347ad3b3977257a049e81801584517e.jpgb015ea5346b81e8c8f546f5880c96b8f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratim temu. Zanima me jako

 

Negdje sam procitao da ove s ventilatorom krace traju nego ove sa vlaknastim heatsinkom

 

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je pikzibner ih ugradio u plus svoj....na facu je stavio slike

 

 

Dosta ljudi govori da za lecu nisu bas nesto da se bolje xenon pokazao u leci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega s posla ih ima u Bmw e92 u leći... moje na Meganeu su jace. Ali on ima neku foliju preko farova pa mu tu ode 15-ak % siguran sam...

 

Nikad ne bi skidao ksenon i stavljao ovo...ali u odnosu na halogen je velika razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vede, koliko si platio svoj set?

Ja imam lecu u kratkom...al nije far za xenon...tako da cu probat stavit ove...ako nista u dugackom nemam lecu pa cu ih tamo isto isprobat...

Jel ima tko kakvih saznanja kakav je zakon po tom pitanju?

A trajnost...cca 50000 sati pise...garancija 2 godine na te sto sam uzeo...al to mi nista ne znaci jer necu ih sigurno vracat u kinu jer bi bila skuplja pita nego tepsija hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Vede, koliko si platio svoj set?

30-ak dolara preko Aliexpressa. Neki diskont je bio ako se dobro sjecam. Stiglo za 20-ak dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo neke od 22 dolara...al kao noviji model...nemaju te kao "balaste" sto imaju ove tvoje

Jel znas koliko su tvoje watta? Lumena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo neke od 22 dolara...al kao noviji model...nemaju te kao "balaste" sto imaju ove tvoje

Jel znas koliko su tvoje watta? Lumena?

Ja sam bas htio da "regulator" odnosno elektronika nije na pločici na lampi nego posebno.

 

Po lampi 3000 lumena deklarirano i kao 30W ali trebalo bi izmjeriti napon i struju jer obicno bude manje od deklariranog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bas htio da "regulator" odnosno elektronika nije na pločici na lampi nego posebno.

 

Iz kojeg razloga? Gledao sam i ja takve al nema ih puno pise da su to kao stariji modeli?? Ne znam ako se to pokaze dobro ja cu vjerojatno uzet one bez ventilatora sa "repom" za hladjenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz kojeg razloga? Gledao sam i ja takve al nema ih puno pise da su to kao stariji modeli?? Ne znam ako se to pokaze dobro ja cu vjerojatno uzet one bez ventilatora sa "repom" za hladjenje

Philips Lumileds koji slovi kao "najbolji" je izveden na taj nacin + taj regulator se grije a onda bolje da grije svoj heatsink nego dodatno opterecuje lampu odnosno tijelo lampe koje tada mora disipirati i tu toplinu.

6c0f0fe9649f502b33a6fe06561c9f69.jpg

Edited by Vede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo i mene zanima pa sam malo googlao i naletio na video od pol sata iz kojeg se može saznati praktički sve što treba znati prije kupnje:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosle su mi sijalice danas....sve stane u far ali nisam bas zadovoljan sa svjetlom...mislim da bi sijalica trebala ici dublje u lecu a ne moze zbog svog oblika...imam dojam da mi je svjetlo slabije u sredini ispred auta...a tu bi zelio imat najvise svjetla...uglavnom jos cu se probat poigrat da ih namjestim al nije to to sto sam ocekivao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosle su mi sijalice danas....sve stane u far ali nisam bas zadovoljan sa svjetlom...mislim da bi sijalica trebala ici dublje u lecu a ne moze zbog svog oblika...imam dojam da mi je svjetlo slabije u sredini ispred auta...a tu bi zelio imat najvise svjetla...uglavnom jos cu se probat poigrat da ih namjestim al nije to to sto sam ocekivao

Imas sliku mozda neku?

 

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja taman mislio naruciti,dobro da sam procitao.

 

To za kratka svjetla,uzeo si na kraju sa velikim alu hladnjakom,nekako mi bolje one sa vlaknastim hladenjem.

 

Poslano sa mog SUPER koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danijel moze nema problema...mozemo probat kod tebe u far ako ide h1 al mislim da nema sanse da se zatvori poklopac fara s tom sijalicom...

 

Marko imam bit ce danas koja slicica popodne

 

Doki...ne znam sta da ti kazem...mozda je do toga sto sam uzeo kineske najjeftinije sijalice, mozda neke druge bolje svjetle...a mozda je i do mog fara...a uzeo sam sijalice sa ventilatorom...probat cu u jos par farova pa javim rezultate

 

Drazene uzeo sam h1 kad mi takva ide u far

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

dsc_0021i6kae.jpg

dsc_0004i9k8a.jpg

 

Evo dvije slike nisu nesto al ne znam bolje uslikat jbg

Na jednoj se vidi razlika na zidu lijevo je bosch 120+ sijalica a desno ta led...i na zidu izgleda puno jace dok je na cesti drugacija situacija...probat cu jos postelat farove pa cu vidjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako mi se cini da ne bacaju dovoljno daleko, kako ti se cini jeli smetaju vozacima oko tebe

 

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebam malo podici lijevo sjenilo...desno je ok ali ne svjetli na cestu nego u jarak hahah...to me muci sto vise sa strane baca nego na cestu

Ne smeta nikom vozio sam se i s drugim autom u susret i ispred i sve ok...imam lece ali probat cu i u far bez lece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas probao staviti sijalicu u dvokomorni far od golfa 3 i ne ide fizicki uopce ne moze sjest u grlo na faru jer je preduboko...a i da sjedne ne moze ici poklopac iza

Svoje farove sastelao i sad je to ok, jedino me jos sad zanima kako ce bit po mokroj cesti

I danas tek skuzio da mi je kinez poslao sijalice od 36w i 8000LM a trebale su biti 55w i 10000LM, poslao sam mu mail pa cemo vidjet sta ce reci...nisu neke pare u pitanju ali nije poslao ono sto pise u oglasu jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2