0
daniels

Passat B4 međulinija par pitanja.

Recommended Posts

Radi se o karavanu 1.9 tdi 66kw 96g. jel znate kakve kočnice prednje ima? običan ili ventilirajuči disk?

 

Kak su na njemu neki mali kotači, jel mogu nafrkat gore 16cola 205/55/16? mislim jel če ič preko distance kak imam felge sa 5x112 rupama. ET je 45.

 

Mijenjal sam davno na međuliniji iz običnih diskova u ventilirajuče ali ne sječam se od čega.

 

Auto sutra dolazi tak da ni neznam kakve brenze ima.

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa 205/55/16 zaboravi da ce liciti na nesto. Pre veliki opseg kotaca. Original je meni bilo 205/50/15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neču čovjeku ni reč za kaj mi je auto neče mi htjet prodat, ma meni je i bitno da ga podignem zato sam I mislio da iskoristim ove felge od Audia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednje kočnice su 256 mm ventilirajuće, barem je tak bilo na mom. 205/55/16 je isto kao i 195/65/15 po opsegu (tu negdje) i to popuni rupu poprilično, jedino što je auto najviši na parkingu. Felge su ti max ET25 sa tim gumama, tak da si s distancom preračunaš jel će ti bit vise od ET25 ofseta sa distancom i ET45. Čak i ET 25 struže naprijed na jamama. Visina od poda cca 22 cm, nekidan sam mjerio. Vako to liči nekako:

 

20160918_151749.jpg

 

Pretpostavljam da ide u teretna vozila za šumu ili one trke po blatu, pa ako prodaješ neke dijelove iz unutrašnjosti mogli bi nešto i dogovorit ;)

Edited by Passat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene 205/50/16 i sport opruge super ali kad su zimske gore 205/55/16 onda malo napred struze pri jurcanju. Inače iza distance 20 mm. Sve pet. Ja imam napred ventilacirajuce naprijed, koja mjera neznam ali rupe su 5x100 na fegama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nejde za off road, ide za ribičiju, radni auto, rezervni kad audi otkaže poslušnost.

 

Treba ga dič naravno da ne struže ne smeta mi kaj je koza,

 

Ali auto je kao iz dučana od starjih ljudi koji su ga pazili I mazili, kolega policajac zna ljude iz njegvog sela su.

 

Mada mi je ta linija fenomenalna u tom caravan izdanju nebi bilo ništa čudno da završi sa ARL-om na steroidima unutra.

Još crveni I zatamnit ga.

 

Kaj je sa zadnjim mostom znam da doboši nikad nisu nekaj kočili.

 

I jel su mu nosači prednjih čeljusti na šeraf ili iz komada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iza ti pasu celjusti od golfa 2/3 sad ne znam za diskove i nosace al vjerojatno i to pase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosači su na šaraf naprijed. Jedino je zeznuto ako želiš stavljat veće kočnice i 5x100, nać disk s tolkim ofsetom jer od golfa 3 ne paše. Najbolje ostat na 4x100 i G60 disk napred. Tu ti samo treba disk i drugi nosači, čeljusti ti ostaju od 256 mm. Ići na 288 mm nema smisla jer idu druge vilice, kugle, poluosovine....

Otraga idu diskovi bez problema. Imam ti malo rabljene diskove sa 4 rupe zadnje. Imam i neke nosače zadnje čeljusti, jedino nemam dobre čeljusti. Iza ti idu čeljusti od G3 na šaraf, od G2 moraš mjenjat sajle ručne ili zatezat jer je prihvat drukčiji, od passata b3 isto sajle moraš mjenjat ili ih max pritegnut, od G4 isto idu na šaraf samo moraš dat radit gumene lajtunge s okom, ali mislim da bi moooožda pasali od audia A4 B6. Nosači idu G2, G3, G4 bez problema. Sajle sa bubnja na disk ti ne pašu pa ti je svejedno ionak ih mjenjaš.

Edited by Passat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je naprijed glavcina ko kod golfa 3 tdi sa 4x100

Znaci mozes slozit i 288 samo trebas disk od golfa 4 288mm i nosace i celjusti od trice koja je imala 288 i nisac se potokari 4-5mm i disk izbusis na 4 rupe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daklem došlo radno vozilo, za ribičiju, kriterij odobravanja od strane šefice je bio da je crveni,

auto je u dosta dobrom stanju, za 21g starosti, ima sitnica za poredit da bude bombon, ali ništa zabrinjavajuče.

Autič je 1.9 tdi motor valjda 100kkm, jel promjenjen je motor. ABS, klima, 4 diska, novo kvačilo, remenje, regan 03/2018, prednji podizači, centralno +after daljinsko, zimulje dobre, 4 ljetnje, euro kuka i plačen 1350€.

Čekaju ga gance nove veče dizne 0.216, mada sasvim ljepo vuče do 120/140kmh,

onda ga je crna beštija ostavila kao točkicu u daljini, ja ga nisam ni vozio, ali šogi kaže ide fino do 150km/h kad se prebaci u 5-tu doslovno padnu obrtaji, i ostaje na toj brzini, ne gubi je ali ni ne nabire puno dalje, dalo bi ga se još razvrtit ali nije htio forsat.
Par slikica, dalje sljedeči tjedan, neču ga ni micat sa mjesta

 

20170421_141455.jpg
20170421_141518.jpg
20170421_141533.jpg

18033551_829234517233665_339787321300601

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da trebam par sitnica, može u inbox.

felge 16 4x100 čeličane nebitno bitno sam da je jeftino,

sicevi pogotovo vozačev, kak tvrdi stolac je.

tepih bunkera,

Naslon možda.

 

 

A jel se taj volan da složit da se da podič ovaj je fixni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0