0
Billy001

Jetta 2011. 1,6 TDI parking senzori problem

Recommended Posts

Neznam da li je netko imao ovaj problem, ja se prvu puta susrećem s njim.

Dakle, sve je bilo super do danas, uplaim automobil prije 20ak minuta, stavim u rikvers (automatski se pale senzori), čuje se neki pištavi duži signal, te mi se ne LCD-u pojavi poruke "Optical parking system is currently unavailable" ili tako nešto, nisam nažalost vidio u brzini. Siguran sam da nije pisalo da je "faile" (to jest pokaveren), već da samo nsiu trenutno dostupni.

Ima li netko ideje o čemu se točno radi.

Na automobilu nisam ništa radio (nikakvav veliki servis ili servis elektronike)

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je signal negdje u prekidu. Jesi probao izgasit auto i ponovo upalit pa opet probat?

Najbolje bi bilo na dijagnostiku otići jer sigurno je zabiljezio tu gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na passatu riknia jedan senzor i takav je duzi zvuk kad se prvi put ubaci u rikverc. Najbolje ti je upalit kontakt i ubacit u rikverc pa ic iza auta i pipkat senzore, oni koji rade kad ih dotaknes osjete se kao nekakva pulsiranja ili kao vibracija-pucketanje, neznam kako bi ti objasnia, uglavnom osjeti se koji radi a koji ne

 

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na passatu riknia jedan senzor i takav je duzi zvuk kad se prvi put ubaci u rikverc. Najbolje ti je upalit kontakt i ubacit u rikverc pa ic iza auta i pipkat senzore, oni koji rade kad ih dotaknes osjete se kao nekakva pulsiranja ili kao vibracija-pucketanje, neznam kako bi ti objasnia, uglavnom osjeti se koji radi a koji ne

 

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Cini mi se kao znanstvena fantastika, jesi li to probao? Parking senzor je isto kao i senzor na mobitelu koji gasi ekran dok pricas na telefon, tzv Proximity senzor. Pa mi cudna ta recenica za pulsiranje i osjet vibracije i cega vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam i osjeti se nesto kada se stavi prst na senzor, nemogu objasnizt sta se osjeti ali senzor koji je ispravan daje neki puls ili nesto sta se osjeti kad je auto u rikvercu dok motor radi ili je kljuc okrenut na kontakt, a na neispravnom se ne osjeti nista. Mislim da ima na youtubu videa o tome pa ako nađem stavit cu.

 

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

 

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0