1 1
<TDI>

Ventili za gume

Recommended Posts

Otvorio sam novu jer nisam ništa našao po pitanju ventila za gume a ako postavim upit u temi "Gume" teško da će netko tamo moći potražiti ako ga zanima pa eto, pala je nova. Imao bih upit oko kromiranih ventila za gume TR412, tražio sam i pitao nekoliko lokalnih vulkanizera ali ništa, imaju samo one obične gumene dugačke pa ako netko zna gdje bi mogli biti dobavljivi neka mi javi. Ne znam koliko je pametno ostaviti te stare jer i ja prakticiram nove na nove gume ali ako netko može reći i nešto o tome, zahvalan na komentaru.

Razne veličine ventila
01_vulkanizerska-opre6rj92.jpg

02_kapice-ventile-metlbjrr.jpg

03_dsc_0028fakv5.jpg

04_dsc_00318vjto.jpg

05_dsc_004798jzk.jpg

06_dsc_00520rk5n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gdje ima za nabaviti ali ja sam ih imao na felgama...valjda vulkanizer stavio i nije mi se svidjelo to sto su cepovi uvjek bili zapekli za ventil i nikad ih nisam mogao rukom odsarafiti...ono stanem na benzinsku provjerit gume...ne mogu ni jedan cep skinut...otad samo gumeni

Iako sam jednom nabavio plasticne cepove BBS koji prekriju cjeli gumeni dio i bili su mi super al djeca mi pokrala zato sad samo obicni crni i mir

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko je dobro tolko i lose, najbolji su obicni gumeni,te kapice se gore zapeku i ne mozes poslje skinuti,ja sam vulkanizer i bas sam neki dan morao covjeku cupati te ventile van jer se nije nikako dalo skinuti cijelog smo ga razmesarili al nikako, ak te to tolko bode u oci stavi ove najmanje ventile i samo gas,ali naravno sa obicnim kapicama.

 

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je stalno na udaru od vode, pa brzo zapeku, osim ako svaki dan ne odšrafiš :D

 

Na Tomason felgama kod šestice su takvi metalni, al bome nisu zapekli nikad za sad.

Original su došli sa njima.

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada nisam imao takve ventile pa volim čuti mišljenja onih koji su ih imali ali sa mog stajališta ove felge je netko vozio tko nije previše mario i nisu se zapekli, s druge strane dobro je Dino napisao ako se to događa može se staviti mrvicu silikonske masti na navoj, zavrne se kapica i ne vjerujem da može stvarati probleme kod odvrtanja. Meni su lijepe i uz boju felge nekako nestanu, pogotovo mi se sviđa što su kratki pa se ne ističu toliko a sada ostaje onaj prvotni problem, odnosno upit gdje ih se može nabaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ebay.de imaju potpuno kromirane ali ili nemaju dostavu ili je preskupo da se ne isplati uzimati dok na AliExpressu sam našao baš taj polukromirani kao što je na mojim felgama a radi se o TR412C ventilu. Mislim da i vulkanizeri ove gumene uzimaju iz Kine tako da razmišljam da si naručim set. 4 teile/los TR412C Motorrad Reifen Ventile Chrom Hülse EPDM

tr75-tr78-tr13-tr15-thhsbg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam par komada tih kromiranih navlaka za gumeni ventil. Znaci nije u ventilu nego se skida sa ventila.
A zasto nebi stavio metalne ventile ,sto se zasarafe na felgu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih na pik.ba, evo u sirokom brijegu neko prodaje ako ti mogu kako dobaciti busom ili sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada nisam imao takve ventile pa volim čuti miljenja onih koji su ih imali ali sa mog stajalita ove felge je netko vozio tko nije previe mario i nisu se zapekli, s druge strane dobro je Dino napisao ako se to događa može se staviti mrvicu silikonske masti na navoj, zavrne se kapica i ne vjerujem da može stvarati probleme kod odvrtanja. Meni su lijepe i uz boju felge nekako nestanu, pogotovo mi se sviđa to su kratki pa se ne ističu toliko a sada ostaje onaj prvotni problem, odnosno upit gdje ih se može nabaviti.

Ionako svako malo gume provjeravas pa ako naspricas jossilikonske masti, nema sanse da zapekne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martine, ne znam kako izgleda navlaka za ventil, možda mi se neće svidjeti a pošto sam ih našao uzeo bih njih jer je to ono što sam tražio, baš te polu kromirane, odmah ću uzeti dva seta jer mi se isplati pa neka se nađe.

Hvala svirex na prijateljskoj pomoći ali nema potrebe, vjerujem da i on kupuje te iste a imam otvoren račun na AliExpressu pa mi je to samo dva klika mišem i tri tjedna čekanja. :)

Pa ako to i je problem kod kromiranih ventila jer se voda podvuče pa dolazi do oksidacije malo ću pripaziti i podmazati navoj, ne vjerujem da ću s njima imati problema a meni ljepše izgledaju nego obični gumeni, drugi problem je i taj što vulkanizeri nemaju ni te obične gumene kratke TR412 pa eto opet razlog zašto ih moram sam nabaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sam metalne na autu i nisu nikada spekle samo sam stavio malo glicerina u kapice i nikakvih problema nikada a 4 godine ih furao dok nisam prodao cijeli set s felgama....

Tko ne provjerava gume tj ne pumpa na bengi ili gdje već tome i zapeknu jer kak vulkanizer stavi ima ljudi koja ni ne diraju...

Znam slucaj kad se poceo reklamirati dušik pa ono nesmije se provjeravati samo kod vulkića.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naručio dva seta pa sada čekam dok stignu. Na slikama izgledaju dosta kvalitetno, malo sam potražio i druge ali samo još jedan ima u ponudi te iste ali sa ovim prodavačem su dosta zadovoljni pa sam od njega uzeo iako je mrvicu skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, da li se može staviti TR412 ventil na R18, mislim zbog nagiba i dužine a da se može guma pumpati bez problema? Imam tri seta polu kromiranih TR412C a na R18 je sad trenutno TR413 pa sam mislio ove male ventile staviti zbog izgleda pa pitam da li ih netko koristi da mi iz prakse može potvrditi.

ozaristo_ventili1oodvl.jpg

ozaristo_ventili26veav.jpg

dsc_01076ncng.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nitko na R18 felgi TR412 ventile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na moje felne R16 montirao TR412, pa se sad malo mučim pri pumpanju, dosta je nizak ventil.

Sad ne znam tačno kako bi bilo na Aristotki.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na R15 nema tolikog nagiba kao na OZ pa nema problema pri pumpanju a te sam i imao na Speedline i ventil je dosta virio van, dovoljno da se stavi pipac kada se pumpa.

 

A ništa, mislim da ću onda ipak naručit jedan ili dva seta TR413C polu kromirane jer ne bih htio gulit lak pri pumpanju. Gore su slike kako izgleda na OZ jer sam jedan uspio staviti da vidim za usporedbu iako mi se ovako odoka činilo da bi moglo proći.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1