1 1
dzoni

Podesavanja dizni PD TDI

Recommended Posts

Pozdrav,

Vezano za moju temu plavkast dim pri paljenju, mjenjao sam gumice dizni u nadi da ce to rijesiti problem, ali nije, ali nebitno to sada, nakon zamjene gumica primjetio sam da auto nesto malo vise trosi. Mozda sam to i utripovo ili sta znam vise ni ja nisam siguran, na leru zagrijan kad stoji na boardu prikazuje 0.7 l/h, a mislim da je prije bilo 0.5 l/h. Pitanje je da li se sta moglo zeznuti prilikom zamjene gumica i vracanja dizni, da li ima potrebno neko podesavanja i sl, jer nisam vidio da je majstor ista specijalno radio.

 

Passat B6 1.9 TDI 2007.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je 0.7 na leru nekad 0.6 tako da dobro je to ne tripuj se :) ako dobro pali i vuce ne diraj nista. Jesi uzeo onaj LM aditiv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je 0.7 na leru nekad 0.6 tako da dobro je to ne tripuj se :) ako dobro pali i vuce ne diraj nista. Jesi uzeo onaj LM aditiv?

 

A ne znam ni sam, muci me ovaj dim pri paljenju tako da sad na sve zivo sumnjam i istripovan sam :lol2 Valjda bi se nesto znatno osjetilo da nije dobro ustelio?

LM sam uzeo javim rezultate nakon 600 kilometara (tako se preporucuje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji LM si uzeo, keramiku ili nešto za čišćenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

LM Motor Oil Saver. Mada ne trosi ulje ali u specifikaciji pise da i regenerise gumice ventila, ako je do toga problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mani se dima.... ja sam to pregrmio i super osjecaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan video Amer, pregledao ga dva puta i arhivirao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam mjerio, autoput peta brzina, prosjecna brzina 130 km/h (nisam na tempomatu bio) potrosnja na boardu tacno 7.0. Klima iskljucena. Sta mislite jesam li utripovo za potrosnju? Ne sjecam se kako je prije bilo.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1