1 1
File881

Auto servis Rubor iskustva ?

Recommended Posts

Kako su ovo ljeto na red dosle nove gume, a uz to sam mijenjao i ramena, rekoh "ajd da ja iskoristim jednu od onih ponuda na internetu". Pasala mi je montaza i balansiranje uz podesavanje spura kod Rubora u Zaprudu za 170 kn. Dosao sam tamo, preuzeli su auto i bili su gotovi za 45 min...Koji dan kasnije krenem prema Samoboru i osjetim vibracije na volanu od 120kmh pa nadalje...prvo sam mislio da nest nije bilo oke sa ramenima buduci da su mijenjani,a od tada nisam vozio auto brze od 100kmh...cijelo vrijeme si govorim "nisu gume, ganc nove su DOT 0417 frisko kupljene"...i tak ja jebem okolo frendove, i mehanicare da otkriju problem. Dijagnoze su bile svakakve, al buduci da je ponovno balansiranje bilo najjeftinije rijesenje uputio sam se u Vulkal..."dobar dan"-"dobar dan"-"sva 4 molim lijepo, 180 kuna? U jebate, ajd ? "...Krene mladji majstor balansirat, prvo veli "gume su na 3 bara, to je previse..." tu sam vec postao skeptican na Rubora...zamolim ga da mi kaze kakve su vrijednosti...1. Kotac = fali 25 grama :o - los start, ajmo drugi = fali 15g, vec si pocinjem mislit "majku im jebem il im uredjaj ne dela kak spada il su samo navukli gumu i prikeljili dva-tri utega da lici na nest...3. Kotac me uvjerio da su mlatarili kurcem. falilo jd 60g !!!, 4. 40g ??? ...Nisam im se javio...znam kak idu takvi razgovori "pa cujte, nismo mi krivi" "sve je bilo dobro kad je auto izasao iz radione" ma nek se gone...Ak su ovo tak traljavo napravili mogu si zamislit kak su spur rijesili :/

 

Rubor nikad vise

 

Moj dobronamjerni savjet, izbjegavajte takve ponude...Vulkal je skup, ali nakon sto mi je mladi mestar zbalancirao gume auto klizi na autocesti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta je da si u sljedecih 100-tinjak km naglo krenuo ili naglo zakocio i da ti se felga okrenula u gumi i to vise nije balansirano kako treba...

 

Treba pricekat da se mast koja se stavlja da se lakse nabije guma na felgu osusi...

 

Tako da nije od majstora uvijek greska ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bome nisam nista naglio jer su nove gume, cuvam skupo blago hehe...tek dan-dva kasnije sam skuzio problem...Valjda se sleglo do tad

Edited by File881

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nema 1000 konja da okrene gumu na felgi. Ne znam za doticni servis ali slican problem sam ja imao kod Lasica u sloveniji , jbt ne mozes voziti 120 na sat, vratio sam se po ivu a on me uvjerava da su mi felge krive, izbalansirao opet i trazio me 20e. Rekoh frende zaboravi. Do puta kuci u rijeku odljepila se 2 utega , tako da ima svega.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti 1000 ks da okrene felgu u gumi, i 100 ks to naprqvi bez problema, ovisi koliko je "namascena"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rubor servis je shit..Meni nisu uspjeli raditi optiku jer mi je kao volan malo u stranu..(napravio uredno kod kolopera).

Ali uredno su sjebali balans kotača,a usput mi i slomili i ostavili slomljen jedan šaraf u felgi..

Kao puknuo je jer je zapekao..Da,puknuo je kad ga je konj pištoljem umjesto odvrtanja stisnuo zavrtanje..Skužio mehaničar kad je odšarafljivao ostatak..Išlo najnormalnije,nikakve hrđe...

Njima ići baš jedino ako si mazohist...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1